15° Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

Fikret Fidan’dan sert tepki!

İyi Parti İnegöl İlçe Başkanı Fikret Fidan TBMM başkanı Mustafa Şentop’un cuma namazıyla ilgili açıklamada bulundu. Fidan Acaba Cuma namazının uygulaması değişti de protokol bekleme süresi mi eklendi? Ya da TBMM Başkanının kılacağı namazın, namazı kılamayan onlarca kardeşimizin namazından daha önemli olduğuna dair uygulama değişikliği mi oldu?” soruları aklımıza geldi.
GENEL - Aralık 7, 2019 2:00 am A A

İyi Parti İnegöl İlçe Başkanı Fikret Fidan yaptığı açıklamasında,’’Hatırlarsanız, yaklaşık 1,5 – 2 yıl öncesinde siyasi mecralarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözü üzerine, “İslam’ın güncellenmesi” tartışmaları yaşanmıştı. Tartışmalardan sonra, 09.03.2018 tarihinde AKP Siyaset Akademisi toplantısının açılış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Naslar asla değişmeyecek. Ama bunlardan hareketle yapılan içtihatlar, geliştirilen kurallar ve bunların uygulamadaki karşılıkları elbette zamana, şartlara, imkanlara göre değişecektir.” şeklinde açıklamada bulunmuştu. Bu eski tarihli açıklamalar nereden aklımıza geldiğini sorarsanız, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un katıldığı Hacı Yusuf Şahin Camii’nin açılışında yaşanan olaylardan dolayı aklımıza geldi. Bugün yerel medyada çıkan haberlerden ve yeni açılacak olan camiye cuma namazına giden hemşerilerimizden öğrendiğimiz üzere, TBMM Başkanımız Cuma namazına gecikince cami imamı 24 dakika kadar sureler okuyup, Başkanın gelmesini beklemiş. Başkan gelince ise namaza başlanmış. Tabi bu arada birçok öğrenci ve işçi kardeşimiz de sürelerinin kısıtlı olması nedeni ile cuma namazını kılamadan ayrılmışlar. Hal böyle olunca da naslarda değişiklik yok ama “Acaba Cuma namazının uygulaması değişti de protokol bekleme süresi mi eklendi? Ya da TBMM Başkanının kılacağı namazın, namazı kılamayan onlarca kardeşimizin namazından daha önemli olduğuna dair uygulama değişikliği mi oldu?” soruları aklımıza geldi. Bunların dışında, açılışı yapılan caminin bir yıldan fazla bir süredir faaliyette olduğu da apayrı bir konu aslında! Biz sadece kafamızdaki soruları sorduk. Takdir İnegöllü hemşerilerimizindir. Rabbim kıldığımız namazları kabul etsin…’’ ifadelerine yer verdi.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1900 kez okundu.
GENEL - 2:00 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ramazan ayında tam kapanma olacak mı ?
  Hükümetin artan COVID-19 vakalarının ardından aldığı kararların sonuçları yakından izleniyor. Edinilen bilgiye göre, alınan kararların olumlu sonuçları görülse de beklenenden daha yavaş olduğu belirtiliyor.
 • 02
  Çocuklar gelenekleri resmetti !
  Bu yıl Tataristan’ın Kazan Kenti organizasyonuyla çevrimiçi olarak yapılacak Dünya Tarihi Kentler Birliği’nin 17. Konferansı kapsamında gerçekleştirilecek, “Dünya’yı Görüyorum-Dünya Milletlerinin Gelenekleri” temalı Uluslararası Çocuk Resim Yarışması’na Bursa’dan katılacak 10 eser belirlendi.
 • 03
  Yeniceköy’de yeni yaşam alanı doğuyor !
  İnegöl Belediyesi, Yeniceköy Mahallesi Narman Caddesinde 3 ayrı alanda toplam 3356 m2’lik yeni bir yaşam alanı inşa ediyor. İçerisinde; çok amaçlı saha, çocuk oyun ve fitness alanı, koruluk alan ile sert zemin yürüyüş yolarının bulunduğu çalışmayı, Belediye Başkanı Alper Taban yerinde inceledi.
 • 04
  Yeni hayvan pazarı yükseliyor !
  İnegöl Belediyesi, Alibeyköy Mahallesi bölgesinde 13 bin 900 m2 alan üzerinde kurulacak modern Hayvan Pazarının yapım çalışmalarına başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, hedeflerinin yeni hayvan pazarını kurban bayramına yetiştirmek olduğunu söyledi.
 • 05
  Korkutan Deprem !
  Ege Denizi Muğla Datça açıkalrında saat 17.32’de meydana gelen depreme ilişkin İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan açıklama geldi.