13° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

FLAŞ KARAR! ARTIK YASAK!

Zeytinyağının dökme ihracatı yasaklandı. Üreticiler bu yasaktan şikayetçi olurken kararın koronavirüs salgını nedeniyle alındığı öğrenildi.
GENEL - Mart 24, 2021 11:48 am A A

Zeytinyağının dökme ve varilli olarak ihracatına yasak getirildi. Bu yasak, 31 Ekim’e kadar sürecek. Kararda pandeminin yol açtığı belirsizlik ve artan yağ talebinin etkili olduğu belirtiliyor. Buna göre, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın talebiyle Ticaret Bakanlığı yasak getirdi. Zeytinyağının sadece ambalajlı ihracına izin veriliyor.
KARARA TEPKİLİLER
Zeytinyağı ihracatçıları ve üreticiler karara tepkili. İç piyasada gıda enflasyonunda zeytinyağının etkisi olmadığını dile getiren ihracatçılar, Türkiye’nin dünya zeytinyağı pazarından almak istediği payın da yasakla büyük bir zarar göreceğini savunuyor.
ENDİŞE EDİYORLAR
İhracatçılar aynı zamanda yıllardır dünyanın çeşitli ülkelerinden edindikleri iş bağlantılarının ve güvenin de sarsılmasından endişe ediyor.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1680 kez okundu.
GENEL - 11:48 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  ALTIN YÜKSELİR Mİ?
  Altın fiyatlarında dalgalı seyir devam ediyor. Dolar kuru ve Merkez Bankası’nın faiz kararını takip eden piyasalar düşüş izlenimi veriyor. Tunç Şatıroğlu, altın ve gümüş analizlerini paylaştı.
 • 02
  Kahreden haber şehidimiz var !
  MSB, Irak’ın kuzeyinde bulunan Başika (Gedu) üs bölgesine düzenlenen roketli saldırıda bir askerin şehit olduğunu açıkladı.
 • 03
  Hastane’den acı haber geldi !
  İnegöl’de apartmanın 5’inci katındaki balkondan düşen Suriye uyruklu 5 yaşındaki çocuk, 7 saat sonra hayatını kaybetti.
 • 04
  Haydi İnegöl minik Eda’ya hayat ol !
  Mübarek Ramazan ayında Eda’ya destek olalım İnegöl ilçesinde SMA Tip 1 hastası 3 yaşındaki Eda Öz için yardım kampanyası sürüyor. Anne Hatice Öz (28), tedavi için yaklaşık 18 milyon liraya ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “Ben kızımı birçok defa kucağımda ölü olarak buldum. Eda’nın solunumu, kalbi durduğunda ne yapacağımı şaşırıyordum. Kendimi çaresiz hissettiğim zamanlar oldu. Kızımın ağabeyi ile oyunlar oynadığı günleri görmek istiyorum” dedi.
 • 05
  İnegöl Polisi’nden şok uygulama !
  İnegöl’de sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında uygulama yapan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan ve ehliyetsiz araç kullanan sürücülere toplam 61 bin 400 TL cezai işlem uyguladılar.