17° Açık
 • EURO
 • DOLAR
kemeravm.gif

Folklor İle Hareketliliğe Davet Ettiler

İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Kültürpark içerisinde düzenledikleri gösteriyle ilçe halkını hareketli bir hayata davet etti.
GENEL - Eylül 23, 2019 11:26 am A A

İnegöl Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftasını düzenlediği farklı etkinliklerle kutladı. Hafta boyunca yapılan etkinlikler kapsamında, Belediye Halk Dansları Topluluğu farklı bir programa imza attı.

Cumartesi günü 18.00’da Hikmet Şahin Kültür Parkı içerisinde bulunan kameriyeler bölgesindeki meydanda, halk dansları ekibi önce gösterilerini sundu, ardından da tüm vatandaşları folklor ile hareket etmeye davet etti. Folklor gösterisiyle başlayan programı Belediye Başkan Vekili Ahmet Kara ve Başkan Yardımcıları da takip etti. İlçe halkının yoğun katılım gösterdiği programda, gösteriler sonrası vatandaşlar da halk dansları ekibinin şovlarına ortak oldu. Oyun havalarıyla hem eğlenceli bir etkinlik gerçekleştirildi hem de tüm vatandaşlar hareket ederek Avrupa Hareketlilik Haftasına destek oldu.

Gösteri sonrası vatandaşlara yeşil çay ve yeşil elma ikramları da yapıldı.


Bu haber 2200 kez okundu.
GENEL - 11:26 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Cesedi bulundu !
  Siirt’te Müküs Çayı’na düşen ve 64 gündür bulunamayan 20 yaşındaki genç hemşirenin cansız bedenine ulaşıldı .
 • 02
  Meteoroloji’den Inegöl’e hafta sonu uyarısı!
  Meteoroloji İnegöl için için 14 Ağustos 2022 Pazar günü hava tahmin raporunu yayınladı.
 • 03
  Ünlü oyuncu hayatını kaybetti !
  Misafir olarak gittiği evin 3. katından düşen ünlü oyuncu Süreyya Gürsel Evren, yaşamını yitirdi. 
 • 04
  Motorine dev zam!
  Akaryakıt fiyatları, brent petrol ve dolar kurunun hareketlerine göre dalgalı seyrini sürdürüyor. Akaryakıt ürünlerinden motorine Pazartesi gecesi (15 Ağustos) büyük bir zam gelecek.
 • 05
  Bursa’nın geleceği ortak akılla şekilleniyor
  Bursa Büyükşehir Belediyesi, şehrin yeni anayasası niteliğindeki 2040 yılı Bursa Çevre Düzeni Planı çalışmalarını ortak akıl vizyonuyla sürdürmeye devam ediyor. İlçe belediyelerinden akademik odalara, sivil toplum kuruluşlarından akademisyenlere kadar toplumun tüm kesimlerini biraraya getiren Büyükşehir Belediyesi, yılsonuna kadar nihai şeklinin verileceği plan hakkında bilgilendirme yaparken görüş ve önerileri de topladı.