18° Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Gazetecilerle Kahvaltıda Buluştu !

İyi Parti İnegöl İlçe Teşkilatı, kahvaltı programı düzenleyerek basın mensuplarıyla bir araya geldi. İlçe Başkanı Fikret Fidan, program sonrasında açıklamalarda bulunarak gündemi değerlendirdi.
GENEL - Temmuz 5, 2020 3:58 pm A A

Körü körüne bir muhalefet anlayışı içerisinde olmadıklarını belirten Fidan, İnegöl’e yapılacak olan entegre çöp tesisinin uzun vadede sıkıntı yaratacağını belirterek yapımı devam eden yeni belediye binasının da takibinin yapılarak sonuca vardırılması gerektiğini ifade etti.

Fikret Fidan yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı;

ÇEVRE FELAKETİ OLABİLİR
‘’Biz muhalefet partisiyiz ama muhalefet ederken de körü körüne muhalefet etmek gibi bir düşüncemiz yok. İnegöl’ ün ve İnegöllünün menfaatlerini düşünerek hareket ediyoruz. İktidar tarafından doğru şeyler yapılırsa arkasında duruyoruz. Şu anda gündemimizde bir çöp meselesi var. Bana göre bu uzun vadede çocuklarımızın ve torunlarımızın hayatlarını etkileyebilecek bir mesele. Maalesef belediye tarafından geçiştirilmeye çalışılıyor. Deniliyor ki muhalefet partileri gündem oluşturmaya çalışıyor ama böyle bir şey söz konusu değil. Bizler konuyu derinlemesine araştırdıktan sonra basın açıklaması yaptık. Bu İnegöl’ün meselesidir, bunu gündemde tutmamız lazım. Kısa vadede olmasa da uzun vadede çevre felaketiyle karşı karşıya kalabiliriz. ‘’

PROJE VE İHALE YANLIŞ
“Bunun yanında İnegöl Belediye Sarayı meselesi var. Harcanan para ve yapılan iş ortada. Bu harcanan paralarla inşaatın bitmesi gerekiyordu. Proje ve ihalenin yanlış olduğunu düşünüyoruz. Bu kadar büyük bir belediye binasına İnegöl’ün ihtiyacı da yok. İnegöl’ün en büyük ihtiyacı bence bir meydan. Nüfus artıyor ve nefes alamıyoruz. İnşaatın kısa sürede takibinin yapılması ve bitirilmesi lazım.”


Bu haber 3050 kez okundu.
GENEL - 3:58 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Suudi Arabistan’dan Flaş Umre Kararı !
  Suudi Arabistan 1 Kasım tarihinden itibaren yurt dışından umre ziyaretlerine izin verileceğini açıkladı.
 • 02
  Gece depremler peşpeşe geldi !
  Türkiye beşik gibi sallanmaya devam ediyor.
 • 03
  Dengesini kaybedip uçuruma düştü !
  Bursa’da, ailesiyle birlikte gezi amaçlı gittiği şelale yakınlarında dengesini kaybederek yaklaşık 10 metre yükseklikten yuvarlanan D.E. (44), AFAD ve JAK ekiplerince kurulan halatlı istasyon yardımıyla kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan D.E.’nin durumunun ağır olduğu öğrenildi.
 • 04
  İnegöl’de korku dolu anlar !
  Mahmudiye Mahallesi Kısmet Sokak üzerinde bulunan mobilya fabrikasında henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın, korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.
 • 05
  İnegöl’de son durum ne ?
  Alınan önlemlere, yapılan çağrılara rağmen, önüne bir türlü geçilemeyen korona virüs hızlı artışını İnegölde de sürdürüyor .