Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif B7yTL.gif

Gelen tepkiler üzerine açıklama yapıldı !

WhatsApp’tan bugün sabah saatlerinde Türkiye’deki kullanıcılar için bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada bazı sorulara yanıt verildi ve önemli ifadeler kullanıldı.
GENEL - Ocak 15, 2021 12:36 pm A A

Geçtiğimiz hafta aldığı gizlilik sözleşmesi kararı büyük tepki çeken ve Türkiye’de her geçen gün binlerce kullanıcı kaybeden WhatsApp’tan bir son dakika açıklaması geldi. Türkiye’deki kullanıcıları ilgilendiren açıklamada güncelleme ile ilgili bazı sorulara yanıt verildi.

WhatsApp’tan yayımlanan duyuruda, açıklamanın Türkiye’deki kullanıcılara özel bir duyuru olduğuna yer verildi ve Hizmet Politikası ve Gizlilik Kuralları ile ilgili doğruları tekrar hatırlattı. Açıklamada, “Gizlilik Politikamız hakkında paylaştığımız son güncellemeden bu yana Türkiye’deki kullanıcılarımızdan birçok soru aldık ve bu soruları yanıtlamak istiyoruz. Bu sabah itibariyle Türkiye’deki kullanıcılarımıza, WhatsApp’ın ve Facebook’un mesajlarınızı göremediğini tekrar teyit eden özel bir durum mesajı göndermeye başlıyoruz.” denildi.

WhatsApp’ın hikayelerde yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“- Gizliliğinizi korumaya kararlıyız.

– Kişisel sohbetleriniz uçtan uca şifreli oldukları için WhatsApp bunları okuyamaz ve dinleyemez.

– WhatsApp paylaştığınız konumu göremez.

– WhatsApp kişilerinizi Facebook ile paylaşmaz.”

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1700 kez okundu.
GENEL - 12:36 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bakan açıkladı !
  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, şubat ayı nakdi ücret desteği ödemelerinin bugün hesaplara yatırılacağını açıkladı.
 • 02
  Bursa Valiliğinden Flaş Açıklama !
  Bursa Valiliği, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan yeri kararları duyurdu.
 • 03
  Bu acıya yürek dayanmaz !
  İstanbul’da geçtiğimiz gün kaybolan 2 çocuk, uzun aramalar sonucunda mahallede bulunan bir inşaatın asansör boşluğunda oluşan yağmurdan dolmuş suya düşmüş halde bulundu.
 • 04
  Yasak uzatıldı !
  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal medya hesabından açıklama yaparak , nakdi ücret desteği ve işten çıkarma yasağının 2 ay süreyle uzatıldığını açıkladı.
 • 05
  Katil zanlısı İnegöl’de yakalandı !
  İnegöl Jandarma Komutanlığı Ekipleri, kasten adam öldürme suçundan aranan bir şahsı kırsal Hacıkara Mahallesi’nde yakaladı.