seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

17° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
resim yükle

“GENÇLİK İçin Hizmete Devam”

İnegöl Belediyesi tarafından restore edilen tarihi yapı Kasım Efendi Mahalle Konağı olarak hizmete açıldı.   İnegöl Belediyesi, Kasım Efendi Mahalle Konağı’nı düzenlenen törenle hizmete açtı. Açılış törenine AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel, AK Parti eski İlçe Başkanı Bülent […]
Eğitim - Ocak 14, 2015 11:25 am A A

İnegöl Belediyesi tarafından restore edilen tarihi yapı Kasım Efendi Mahalle Konağı olarak hizmete açıldı.

 

İnegöl Belediyesi, Kasım Efendi Mahalle Konağı’nı düzenlenen törenle hizmete açtı.

Açılış törenine AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel, AK Parti eski İlçe Başkanı Bülent Temelli,  AK Parti Kadın Kolları Yöneticileri, Hayrat Vakfı İnegöl Şubesi Başkanı Sabrihan Alemdar, Hayrat Vakfı yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

 

“GENÇLİĞİ KAYBEDERSEK GELECEĞİ KAYBEDERİZ”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Belediyesi olarak İnegöl’e daha önce 3 konak kazandırıldığını, Kasım Efendi Konağı ile bu sayının 4’e yükseldiğini belirterek, “İnegöl Belediyesi olarak şu ana kadar şehrimizin 3 farklı mahallesine 3 farklı konak kazandırdık. Bu 3 konakta da her daim değişik etkinlikler, sosyal faaliyetler büyük bir titizlikle yürütülüyor. Bugün de Yenice Mahallesi Kasım Efendi Cami’nin hemen yanı başında açmakta olduğumuz 4. mahalle konağımız için buradayız. Göreve geldiğimizden bu yana, hizmette sınır tanımadık, tanımayacağız. Halkımıza hizmetin en iyisini sunmak için mücadele veriyoruz. Yeni, farklı ve yararlı projeler üretmeye devam ediyoruz. İlçe halkımıza önemli bir hizmeti verecek olan Kasım Efendi Mahalle Konağı’nı halkımızın hizmetine sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Buradan en çok gençlerimiz istifade edecek. Gençlik bizim için çok önemli. Biz gençliğimizi kaybedersek geleceğimizi kaybederiz. İşte bu nedenle aileler ve toplum olarak gençlerimize sahip çıkmak zorundayız. Gençlerimizin türlü bataklıklarda boğulmasına asla göz yumamayız” dedi.

 

KONAĞIN MALİYETİ 492 BİN 21 TL

Konak hakkında bilgi veren Başkan Aktaş, “Binamız, koruma altında olan bir bina idi. Bu binayı; belediyemiz mülklerinden 2 arsa ile Ocak 2013’deki Belediye Meclisimizin de onayı ile takas ettik. Daha sonra burası ile alakalı hazırlanan proje doğrultusunda restorasyon çalışmalarına başladık. Kasım Efendi Caddesi, Hacı Veli Ağa Sokak, numara 4’deki bu bina; 447 ada, 66 parselde 652 metrekare tapu alanlı, bahçeli 2 katlı tescilli, 192 metrekare alana sahip ahşap bir yapı.  Bu iş için 25 Ekim 2013 tarihinde çıktığımız ihalede; Yemenoğlu Yapı Proje Tic. Ltd. Şti. en uygun teklifi vererek 1 Ekim 2014 tarihinde tamamlamış olup, 7 Kasım 2014 tarihinde geçici kabulü yapılmıştır. Mahalle Konağımızın Belediyemize maliyeti 492 bin 21 TL’dir. Kasım Efendi Mahalle Konağını; bahçe düzenleme ve ağaçlandırma çalışmalarını da tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Konaktaki tavan döşeme ve süslemeleri, ahşap oymalı dolapları, ahşap kapılar ve hamam içerisindeki malzemeler aynen korunarak yenileme ile tekrar kullanılmıştır. Yapı 2 kattan oluşmakta. Zemin kat 100 metrekare, toplamda ise 192 metrekare inşaat alanı olan binanın zemin katında; 3 oda, 1 mutfak, wc ve taşlık kısmı mevcut. Üst katında; 2 oda 1 sofa ve wc yer almakta. Yapının bahçesinde ise 1 adet hamam bulunmaktadır. Yine bu da aynen muhafaza edilerek yenilenmiştir. Binamız mimarisiyle mahallemize katkı sağlayan bir eser oldu. Yapısıyla, fiziki alanıyla, içinin tefrişiyle bölgeye değer katıyoruz. Bu konuda da Belediye olarak şehrimize öncülük ediyoruz. İnegöl Belediyesi olarak İnegöl’ün değerlerinin isimlerini bu tür eserlere vererek bu konuda da bir duyarlılık oluşturmak istiyoruz. Kasım Efendi önemli vakıf hizmetlerinde bulunmuş değerli ve manevi bir isim. İnegöl Belediyesi olarak bir farkındalık oluşturmak, sadece ismini taşıyarak değil, medeniyetimizin de vurgusunu yaparak bu tür faaliyetler yürütüyoruz. Böylece özellikle şehrimizdeki insanlarımızda bir merak uyandırma ve bu ismin daha çok gündeme gelmesini arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

İLERİ BELEDİYECİLİK PROJELERİ

Konağın Rehber-Der tarafından kullanılacağını da aktaran Aktaş, “Burası da tıpkı diğer mahalle konaklarımız gibi sadece mahallenin faydalanacağı bir yer değil, tüm şehir halkına hitap eden bir mekân olacaktır. Mimari değerlerimize uygun, çok fonksiyonlu bir eser ortaya koyduk. Yararlı amaçlar için gençlerimizi bünyesinde toplayacak böyle yapılara ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Mahalle Konağımız İnegöl Belediyesi’nin kontrolünde İnegöl Rehber-Der (Rehber Eğitim Kültür Derneği) tarafından işletilmek sureti ile ilçe halkına hizmet verecek. Bundan sonra da ileri belediyecilik projelerimizi bir bir hayata geçirmeye devam edeceğiz. Yenice Mahalle Konağımızın dışında Osmaniye Mahallesinde açacağımız 5. mahalle konağımızın projesi onaylandı, ihale hazırlıkları devam etmekte olup, 2015 yılının ilk aylarında ihaleye çıkarılarak yapımına başlanacaktır. Burhaniye Mahallemizdeki 6. mahalle konağımız ise şu an proje aşamasında. İnşallah bunları da tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız. Mahalle Konağımızın İnegöl’ümüze hayırlı olmasını temenni ediyor, saygılar sunuyorum” diye konuştu.

 

İNEGÖL’DE 2 BİN KİŞİYE OSMANLICA ÖĞRETMİŞ DURUMDAYIZ

Böyle bir mekânın açışından dolayı çok memnun olduklarını belirten Hayrat Vakfı İnegöl Temsilcisi Sabrihan Alemdar, “Bu mekânın açılmasına sebep olan başta Belediye Başkanımıza, Belediye Başkan Yardımcılarımıza, bütün meclis üyelerine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bizler Rehber Eğitim ve Kültür Derneği olarak çok farklı alanlarda güzel şeyler yapmayı amaçlıyoruz ve bunun için gayret ediyoruz. Yaptığımız güzel çalışmalardan biri Milli Eğitim Bakanlığı ve Hayrat Vakfı iş birliği ile açılan Kuran-ı Kerim ve Osmanlıca Kurslarıdır. Eğitim ve konferans seminerlerinin yapılması, okullardaki değerler eğitiminin yapılması, okul derslerine katkıda bulunmak için okullarda etüt programlarının düzenlenmesi, gençler için yaz çalışmalarının yapılması ve yeni faaliyete geçen Rehber Hanımlar Derneği Şubesi ve genç kızlarımız için açılan Gençlik Merkezi çalışmalarına devam etmektedir. Bununla birlikte 20 ülkeden 50 kadar kişi ülkemize geldi. Onları misafir ettik. Başkanımız ile birlikte onlarla alakadar olduk. İşte biz böyle faaliyetlerde bulunan bir derneğiz. Fakat bu çalışmalar içinde belki de en önemlilerinden birisi Hayrat Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği çerçevesinde düzenlemiş olduğumuz Osmanlıca Kursları’dır. Bu kurslar vesilesi ile ülkemizde 200 bin insana Osmanlıca öğrettik. İnegöl’de ise 2 bin kişiye Osmanlıca öğretmiş durumdayız ve bu kurslarda Milli Eğitim Bakanlığı sertifikası verilmektedir. Biz bu çalışmalarımızı yeni açılan Kasım Efendi Konağı’nda da devam ettirmek istiyoruz” dedi.

 

İNEGÖL’Ü GÜZELLEŞTİRME ÇALIŞMALARI BENİ MUTLU EDİYOR

İnegöl’e gelince her zaman mutlu olduğu belirten AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk ise, “İnegöl’e her geldiğimde büyük bir mutluluk duyuyorum. Büyük bir heyecan duyuyorum. Neden? İnegöl’ün bu birlikteliği, bu güzelliği, başlarınızın dinamizmi, beraber iş yapma çabaları, İnegöl’ü güzelleştirme gayretleri beni mutlu ediyor. Öncelikle Başkanımıza yaptığı güzel hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Gerçekten de İnegöl’ün Hikmet Başkan’dan sonra çehresini değiştiren bir kardeşimiz oldu” şeklinde konuştu.

 

“TARİHİNE SAHİP ÇIKMAYAN MİLLET YOK OLUR”

Kasım Efendi’ye Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına devam eden Öztürk, “Birincisi tarihi ortaya çıkarıyoruz. Cami ile bütünleşmiş ve bu mahalleye de çok yakışmış. Hayırlı olsun. İkincisi bu tarihi eserleri kültürümüz ile buluşturuyoruz, medeniyetimizin değerleri ile buluşturuyoruz ve bunu derneklerimiz ile birlikte yapıyoruz. Onlara tahsis ediyoruz. Millet tarihine sahip çıkmazsa, o millet yok olur. Bir millet sanatına, eserine, sanatçısına sahip çıkmazsa, orada medeniyet olmaz. Günümüz dünyasında da medeniyetimize ne kadar ihtiyaç duyulduğunu görüyorsunuz” diye konuştu.

 

DÜNYAYA ADALETİ GÖTÜRDÜK

Dünyanın sıkıntısının nedenlerinden birinin inançsızlık olduğunu belirten Öztürk, “Son günlerde meydana gelen olaylar bizim tekrar kendimize gelmemizin ne kadar önemli olduğunu, bu değerleri tekrar dünyaya yaymamızın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Elhamdülillah biz yüzyıllardır dünyaya adaleti götürdük, barışı götürdük, paydaşı götürdük, sevgiyi götürdük, yardımlaşmayı götürdük kim olursa olsun milletine, etnik yapısına bakmadık. Ama bugün görüyorsunuz dünyada sıkıntı var, savaş var, dünyada sömürge var. İşte o yüzden bu eserlere ve faaliyetlere açığız. Gençlerimizi tarihimizle buluşturmak, değerlerimizle buluşturmak, onlarla kucaklaşmak hepimiz için çok önemli. Hayrat Vakfı’nı biliyorum. Güzel çalışmalar yapıyor. Kur’an ile buluşacak çalışmalar yapıyor. En büyük değerimiz bizim. Kur’an-ı Kerim’i anlamamız lazım. Bugünkü dünyanın sıkıntısı inançsız insanlardır, ahlak yoksulu nesillerdir, zalim insanlardır, zalim hükümdarlardır, yöneticilerdir. Suriye’yi, Irak’ı, Filistin’i, Myanmar’ı görüyorsunuz. Hakeza Fransa’daki olay… Biz böyle olayları kınıyoruz ama sebeplerini de araştırmak lazım.”diye konuştu.

Eğitim - 11:25 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kahreden haber şehitlerimiz var !
  Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı bölgesinde terör örgütü tarafından yapılan saldırı sonucu 2 askerin şehit olduğunu duyurdu.
 • 02
  3 çocuk babası boğularak can verdi !
  Bursa’da 3 çocuğunu kurtarmak için suya giren baba suda boğularak hayatını kaybetti.
 • 03
  Vaka sayıları arttı uyarı geldi !
  Vaka sayılarında yaşanan korkunç artışın ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.
 • 04
  Pkk’ya ağır darbe !
  Türk Silahlı Kuvvetleri son bir hafta içinde 47 PKK/YPG’li teröristi etkisiz hale getirdi.
 • 05
  Modern Hayvan Pazarı İlk Bayramda Yüzleri Güldürdü
  İnegöl Belediyesi’nin Alibeyköy mevkiinde hayata geçirdiği modern hayvan pazarı, görücüye çıktığı ilk bayramda yüzleri güldürdü. Modern hayvan pazarında ihale usulü ile satılan kotralardaki kurbanlık satışlarının büyükbaş hayvanlarda yüzde 98, küçükbaş hayvanlarda ise yüzde 80 oranında olduğu belirtildi.