28° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

Girişimcilere yeni fırsat

İTSO Başkanı Metin Anıl, şimdiye kadar 300’e yakın kişiye sertifika verdikleri ‘Uygulamalı girişimcilik eğitimi’ programlarını bu yıl da sürdüreceklerini açıkladı. İTSO Başkanı Metin Anıl, son 5 yılda 12 kez düzenledikleri kurslarla, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırdıklarını, gerçekleştirilebilir iş fikri olan girişimci adaylarını iş planı kavramı ile tanıştırdıklarını söyledi. Ekonomik yaşama başarılı işletmelerin katılmasında bu eğitimlerin çok önemli […]
İŞ DÜNYASI - Mart 26, 2015 8:21 am A A

İTSO Başkanı Metin Anıl, şimdiye kadar 300’e yakın kişiye sertifika verdikleri ‘Uygulamalı girişimcilik eğitimi’ programlarını bu yıl da sürdüreceklerini açıkladı.

İTSO Başkanı Metin Anıl, son 5 yılda 12 kez düzenledikleri kurslarla, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırdıklarını, gerçekleştirilebilir iş fikri olan girişimci adaylarını iş planı kavramı ile tanıştırdıklarını söyledi. Ekonomik yaşama başarılı işletmelerin katılmasında bu eğitimlerin çok önemli olduğunu vurgulayan Anıl, şimdiye kadar 300’e yakın kişiye girişimcilik eğitimi sağlayarak, sertifika verdiklerini belirterek, kursu 13. kez düzenleyeceklerini ifade etti.

SÖZLÜ MÜLÂKAT YAPILACAK

Düzenlenecek kursa katılacak girişimci adayı sayısının sınırlı olduğunu kaydeden Anıl, başvuruda bulunanlar arasında sözlü mülakat ile belirlenecek 30 kişiye eğitim verileceğini dile getirdi. İTSO Başkanı Metin Anıl, adayların kurs sonunda kapasitelerini ortaya koyma ve iş fikirlerini uygulamaya dönüştürmek için bilgi edinebilme fırsatı bulacaklarına işaret etti.

KREDİ ALABİLECEKLER

Kursun ücretsiz olduğunu ve ön kayıtların 20 Mart Cuma akşamı mesai bitimine kadar yapılacağını, müracaatların Oda’ya şahsen yapılması gerektiğini belirten Anıl, ‘Kurs sonunda başarılı olanlara sertifika verilecek. Katılımcılar eğitim sonunda, onaylanması halinde, hazırlayacakları iş planı ile KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı’na başvurarak 30 bin TL’ye varan hibe kredi ile 70 bin TL’ye varan faizsiz kredi alabilecek. İş hayatına atılmak, fikirlerini uygulamaya koymak isteyenler için büyük bir fırsat’ diye konuştu.


Bu haber 1030 kez okundu.
İŞ DÜNYASI - 8:21 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

şanlıurfa araç kiralama