Sisli
 • EURO 6.64
 • DOLAR 6.14

GÖRKEMLİ CAMİİ AÇILIŞI

Somuncu Baba Camii ve Kur´an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği öncülüğünde 2011 yılında yapımına başlanan ve 5 yıl içerisinde hayırseverler destekleri ile tamamlanan Mesudiye mahallesindeki Somuncu Baba camii ve cami kuran kursu görkemli törenle hizmete açıldı. Türkiye´de ünlü olan kuran bülbüllerinin ve hafızların katılımı ile açılışı yapılan cami de ayrıca kur´an kursunda eğitim görerek hafızlar […]
GENEL - Mayıs 16, 2016 8:41 am A A

Somuncu Baba Camii ve Kur´an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği öncülüğünde 2011 yılında yapımına başlanan ve 5 yıl içerisinde hayırseverler destekleri ile tamamlanan Mesudiye mahallesindeki Somuncu Baba camii ve cami kuran kursu görkemli törenle hizmete açıldı. Türkiye´de ünlü olan kuran bülbüllerinin ve hafızların katılımı ile açılışı yapılan cami de ayrıca kur´an kursunda eğitim görerek hafızlar için de icazet töreni gerçekleştirildi.

2.5 milyon liraya mal edilen caminin açılış törenine Kaymakam Ali Akça, Bursa İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, 29 Mayıs Üniversitesi Uluslararası İslam ve Din Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi ve Kurra Hafız Yrd. Doç. Dr. Fatih Çollak, Belediye Başkan Vekili Alper Taban, AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel, Türkiye´de ünlü kur´an bülbülleri hafızlar, din görevlileri ve kalabalık cemaat katıldı.

PATATES TOPLAYIP DESTEK VERDİLER

Öğle namazı öncesinde düzenlenen törende konuşan Somuncu Baba Camii ve Kur´an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Necmettin Sevim, “Mahalle halkımızla 2011 yılında cami için yola çıktık. Bu güne kadar zorlu yollar geçtik. Hayırseverler ve mahalle halkımızın destekleri ile hayrımızı tamamladık. 2013 yılında buraya yatılı öğrenciler aldık. Eğitimler sonucunda 10 hafızımızı mezun ediyoruz. Ne kadar şükretsek azdır. Tarlalarda patates toplayan ablamız destek verdi bu camiye. İlkokul öğrencileri de aralarında para toplayıp bu camiye destek verdiler. Yaklaşık 150 bin civarında borcumuz var. özürlü ve yaşlılar için asansör ihtiyacımız var. Camimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Bu haber 780 kez okundu.
GENEL - 8:41 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Altın rekor üstüne rekor kırıyor
  Altın rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor.Gram altın yeni rekorunu kırdı.  330 lirayı aşan gram altında kısa bir süre sonra 325 liraya geriledi .
 • 02
  Yeni Haftada Hava Nasıl Olacak ?
  İnegöl’de bugün sıcaklık en yüksek 17 derece dolaylarında seyrediyor. Yer yer hafif yağmur geçişleri gözlenirken kuvvetli rüzgara karşı tedbirli olunması gerekiyor.
 • 03
  Akhisar’da deprem Bursa’da hissetti
  Bursa’da deprem meydana geldi.
 • 04
  Türkiye teyakkuza geçti
  İçişleri Bakanlığınca, 81 ile gönderilen “hudut kapılarında alınması gereken tedbirler”e ilişkin genelgeye göre, İran ile kara hudut kapılarından İranlılar ve diğer yabancıların saat 17.00’den itibaren Türkiye’ye girişi yasaklandı. İran üzerinden hava yoluyla doğrudan gelen İranlılar ile diğer yabancı ülke vatandaşları ise havalimanı sınır kapılarından saat 20.00’den itibaren Türkiye’ye alınmayacak.
 • 05
  Seferler iptal edildi
  Budo bugün yapılması planlanan bazı severlerin hava muhalefeti nedeniyle iptal edildiğini duyurdu.