26° Az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

Gürcistan Heyetinden Başkan Taban Ve Kent Müzesine Ziyaret

İnegöl Kafkas Folklor ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali kapsamında İnegöl’e gelen Gürcistan heyeti, Belediye Başkanı Alper Taban’ı ziyaret etti.
KÜLTÜR SANAT - Temmuz 2, 2019 1:25 pm A A

 Heyet, İnegöl Kent Müzesi ve Mobilya Müzesini de gezerek şehri tanıma fırsatı buldu.

İnegöl’de geçtiğimiz hafta İnegöl Kafkas Folklor ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivalinde, yurt dışından heyetler de şehrimize konuk oldu. Festival kapsamında İnegöl’e gelen; Acara Kültür Bakan Yardımcısı Madona Tevzadze, Acara Özerk Cumhuriyeti Milletvekili Anzor Bolkvadze, Tiflis Devlet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Etnolog Prof. Rozeta Gujejiani ve Tiflis Devlet Kütüphanesi 2. Başkanı Mirian Kositashvili, İnegöl ziyareti sırasında Belediye Başkanı Alper Taban’ı ziyaret edip İnegöl Müzelerini de gezme fırsatı buldu.

MÜZELERİ ZİYARET ETTİLER
Gürcistan heyeti ve festival için İnegöl’e gelen Chakura ile Bermuxa Halk Dansları Toplulukları, Cumartesi günü İnegöl Kent Müzesi ve İnegöl Mobilya Müzesini ziyaret etti. Müze rehberlerinin şehrimizi tanıttığı heyet, İnegöl tarihini öğrenme fırsatı buldu.

BAŞKAN TABAN MAKAMINDA AĞIRLADI
Müze ziyaretlerinin ardından, Belediye Başkanı Alper Taban Gürcistan heyetini makamında kabul etti. Kafkas Folklor ve Kültür Derneği yöneticilerinin de eşlik ettiği ziyarette karşılıklı hediye takdimleri gerçekleştirildi. Ziyarete ilişkin konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, “Kafkas Folklor ve Kültür Derneğimizin düzenlediği Uluslararası Halk Dansları Festivali kapsamında şehrimize gelen heyetimizi Belediyemizde misafir ettik. İnegöl farklı kültürlerin yaşadığı bir şehir. Gelenek, görenek ve adetleri ile şehrimizi kültür şehri haline getiren tüm vatandaşlarımız İnegöl’ün bir parçasıdır. Farklı yerlerden gelen insanlarımızı şehrimizin zenginliği olarak görüyoruz. Bu anlamda festival vesilesiyle şehrimizde olan tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.


Bu haber 1040 kez okundu.
KÜLTÜR SANAT - 1:25 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Günlük bilanço açıklandı !
  Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerini, Bakan Koca da sosyal medya hesabından paylaştı. 
 • 02
  Hırsızlar Adliye’ye sevk edildi !
  İnegöl’de Büfeci esnafını canından bezdiren 3 hırsız İnegöl Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı operasyonla kıskıvrak yakalandı.
 • 03
  İsteyen pazarcı tezgahını açabilecek !
  Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yaşanan karışıklıklar vatandaşları da arada bıraktı.
 • 04
  Güçlü altyapı, sağlıklı çevre
   Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Dünya Çevre Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, şehrin 2050 yılına kadar kesinlikle su sıkıntısı çekmemesi için gerekli projeleri hayata geçireceklerini belirterek, “Vatandaşlarımıza kaliteli ve kesintisiz içme suyu temin edebilmek için yaklaşık 400 milyon liralık yeni yatırımları şehrimize kazandırıyoruz” dedi.
 • 05
  ÇOCUK HASTALAR UNUTULMADI !
  Maske üretiminde örnek bir çalışma ortaya koyan İnegöl Belediyesi, Bursa Dörtçelik Çocuk Hastanesi ve İnegöl Devlet Hastanesinde tedavi gören çocuklar için hazırlanan maskeleri hastane yöneticilerine teslim etti. Belediye Başkanı Alper Taban, her ihtiyaca yönelik maske üretmeye devam edeceklerini söyledi.
şanlıurfa araç kiralama