Açık
 • EURO 6.55
 • DOLAR 5.94

Bu Haberden Sonra Daha Çok Zayıflamak İsteyeceksiniz.

İskoçya’daki Edinburgh Üniversitesi’nden uzmanlar vücutta fazladan bulunan her 900 gramın ömürden 2 ay kısalttığını tespit etti. 600 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen çalışmada günde bir paket sigara içen kişilerin normal insanlardan 7 yıl daha önce öldüğü de ortaya çıktı. Sonuçları Nature Communications isimli bilimsel dergide yayımlanan araştırmada bilim insanları katılımcıların gen bilgileri ile ailelerinin yaşam sürelerini […]
GENEL - Ekim 15, 2017 8:33 am A A

İskoçya’daki Edinburgh Üniversitesi’nden uzmanlar vücutta fazladan bulunan her 900 gramın ömürden 2 ay kısalttığını tespit etti.

600 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen çalışmada günde bir paket sigara içen kişilerin normal insanlardan 7 yıl daha önce öldüğü de ortaya çıktı. Sonuçları Nature Communications isimli bilimsel dergide yayımlanan araştırmada bilim insanları katılımcıların gen bilgileri ile ailelerinin yaşam sürelerini inceledi. Araştırmanda ayrıca kişinin okuldan sonra eğitimine devam ettiği her yıl için ömrünün bir yıl arttığı sonucuna varıldı.

Bu haber 1030 kez okundu.
GENEL - 8:33 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Korkutan deprem
  Kandilli Rasathanesi Elazığ merkezli 6.8 şiddetinde deprem meydana geldiğini duyurdu.
 • 02
  İnegölspor Sancaktepe’de Galibiyet Arıyor
  Spor Toto 2.Lig Beyaz grupta playoff mücadelesi veren temsilcimiz İnegölspor yarın grupta en büyük rakipleri arasında yer alan Sancaktepe takımının konuğu olacak.
 • 03
  İnegöl Emniyetin’den Şok Uygulama
  İnegöl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler bu gün öğle saatlerinde Hamidiye Mahallesi Hastane Caddesi üzerinde motosiklet uygulaması yaptı.
 • 04
  Kozluca yolunda feci kaza 2 yaralı
  Kozluca yolunda meydana gelen kazada anne ve kızı yaralandı. Kaza anı ise saniye saniye güvenlik kamerasına böyle yansıdı.
 • 05
  BTM’den öğretmenlere teşekkür
  Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen Tasarım Beceri Atölyeleri Geliştirme ve Uygulama Projesi’nde ilk dönem sona erdi.