13° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

Haksız rekabet giderilsin !

İnegöl Bakkallar Odası Başkanı Hakan İnkaya zincir marketlerin yarattığı haksız rekabete dikkati çekerek ”Bu konuyla ilgili gerekli önlemler alınmalıdır.” çağrısı yaptı.
EKONOMİ - Mart 30, 2021 12:15 pm A A

İnkaya yaptığı açıklamada,”Odamıza üye olan bakkal, bayi ve benzeri esnafımızdan gelen şikayetlerde, bazı zincir marketlerde 2,5 Lt. Coca Cola marka içeriğin satış fiyatının 5,75 TL. Olduğu ancak aynı ürünün adı geçen firma tarafından bakkallara 7.65 TL fiyattan (toptan) satıldığı ifade edilerek farklı fiyat uygulamasından dolayı esnafımızın yaşadığı mağduriyetin giderilmesi talep edilmektedir.

Büyük sermayeli firmaların kurduğu zincir marketlere karşı esnafımızın ayakta kalabilmesi ancak büyük ve küçük işletmelere farklı fiyat uygulamalarının önüne geçilerek mümkün olabilecektir. Nitekim yabancı ülke uygulamalarına bakıldığında birçok gelişmiş ülkenin rekabet kanunlarında bu konuda gerekli düzenlemelerin yapıldığı ve böylelikle küçük işletmelerin büyük sermayeli kuruluşlara karşı koruma altına alındığı bilinmektedir. Bu nedenle  şikayetlerin araştırılması, haksız rekabete neden olan fiyat uygulamalarını gerçekleştiren şirketlerin tespit edilerek gerekli yasal müeyyideler uygulanmalı ” ifadeleri kullanıldı.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1620 kez okundu.
EKONOMİ - 12:15 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  ALTIN YÜKSELİR Mİ?
  Altın fiyatlarında dalgalı seyir devam ediyor. Dolar kuru ve Merkez Bankası’nın faiz kararını takip eden piyasalar düşüş izlenimi veriyor. Tunç Şatıroğlu, altın ve gümüş analizlerini paylaştı.
 • 02
  Kahreden haber şehidimiz var !
  MSB, Irak’ın kuzeyinde bulunan Başika (Gedu) üs bölgesine düzenlenen roketli saldırıda bir askerin şehit olduğunu açıkladı.
 • 03
  Hastane’den acı haber geldi !
  İnegöl’de apartmanın 5’inci katındaki balkondan düşen Suriye uyruklu 5 yaşındaki çocuk, 7 saat sonra hayatını kaybetti.
 • 04
  Haydi İnegöl minik Eda’ya hayat ol !
  Mübarek Ramazan ayında Eda’ya destek olalım İnegöl ilçesinde SMA Tip 1 hastası 3 yaşındaki Eda Öz için yardım kampanyası sürüyor. Anne Hatice Öz (28), tedavi için yaklaşık 18 milyon liraya ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “Ben kızımı birçok defa kucağımda ölü olarak buldum. Eda’nın solunumu, kalbi durduğunda ne yapacağımı şaşırıyordum. Kendimi çaresiz hissettiğim zamanlar oldu. Kızımın ağabeyi ile oyunlar oynadığı günleri görmek istiyorum” dedi.
 • 05
  İnegöl Polisi’nden şok uygulama !
  İnegöl’de sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında uygulama yapan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan ve ehliyetsiz araç kullanan sürücülere toplam 61 bin 400 TL cezai işlem uyguladılar.