Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
resim yükle

Halk Eğitimi Merkezi’nden geri dönüşüm sergisi

İnegöl Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan özel eğitim kursları giyim kursları ve el sanatları kursları öğretmen ve kursiyerlerinin hazırlamış olduğu geri dönüşüm sergisi kapalı çarşı girişinde açıldı.
Eğitim - Giriş : 01.06.2022 10:45 - Güncellenme : 01.06.2022 10:45 A A

Sergi açılışına önceki dönem ilçe kaymakamı Şükrü Görücü ile birlikte ilçe kaymakamı Eren Arslan Belediye Başkan Vekili Fevzi Dülger ilçe Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru İlçe milli eğitim Şube müdürleri okul müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta kısa bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru; Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü usta öğreticiler ile kursiyerlerimizin geri dönüşüm temalı hazırlamış oldukları bu sergi nedeniyle hepsini tebrik ediyor kutluyorum. Gerçekten de bu sergide emek var özveri var kullanılamayacak durumda olan atık malzemeler geri dönüştürülerek günlük hayatta kullanılabilecek objelere dönüştürülmüş. Ben bir kez daha emeği geçen herkesi tebrik ediyor teşekkürlerimi sunuyorum. dedi.

Konu ile alakalı bilgi veren İnegöl Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ömer Göktürk “açılan bu sergide atık malzemeler atık kumaşlar ve çok çeşitli materyaller geri dönüştürülerek, günlük hayatta kullanılan bir çok ev tekstil ürünü süs eşyası ya da kıyafet üretildi. Yapılan bu çalışmalar ile aile ve ülke ekonomisine katkı sağlamak hedeflendi. Kursiyerlerimiz evlerinden atıl duran çeşitli malzemelerle yeni ürünler ürünler üretip, bunları kendi ev ekonomilerine ve ülke ekonomisine kazandırmaya hedeflediler. Bu sergide emeği geçen tüm kursiyer ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Yoğun bir katılımın olduğu sergi açılışında çok sayıda vatandaş da sergiyi gezerek gördükleri tablodan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

resim yükle kemeravm.gif

Bu haber 650 kez okundu.
Eğitim - 10:45 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  En düşük emekli maaşı 7 bin 500 lira oldu
  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “En düşük emekli maaşı 7 bin 500 olacak. 5 bin 500 TL olan emekli aylığını 2 bin TL artırıyoruz.” dedi.
 • 02
  Semih Gülerer’den Uğurdağ’a ziyaret
  AK Parti Bursa 2. Bölge milletvekili aday adayı Semih Gülerer İnegöl Ticaret Sanayi Odası Başkanı Yavuz Uğurdağ’ı makamında ziyaret etti.
 • 03
  Fikirler yarışıyor, Bursa kazanıyor
  Bursa Büyükşehir Belediyesi, iklim değişikliği ve kuraklıkla mücadele konusunda yeni fikirler üretilmesi ve projeler geliştirilmesi amacıyla toplam 105 bin TL ödüllü, fikir yarışması düzenliyor. Yarışmanın tanıtım toplantısında konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, su, çevre, doğa ve iklim değişikliğinin siyaset üstü kavramlar olduğunu belirterek, “Yaşadığımız şehrin hepimize ait olduğunu, dolayısıyla da hep beraber sahip çıkmamız gerektiğini hatırlatmak istiyorum” dedi.
 • 04
  İlk Teravih namazı bu akşam kılınacak !
  11 ayın sultanı Ramazan’ın gelmesi ile birlikte birçok Müslüman tarafından Bugün ilk teravih saat kaçta? Sorusu araştırılmakta. İlk teravih bu akşam kılınacak ve İlk oruç ise yarın tutulacak. Peki, Bugün ilk teravih saat kaçta? Bugün ilk teravih saat kaçta kılınacak? Ramazan ayı teravih namazı saati!
 • 05
  İYİ Parti’li Yavuz Ağıralioğlu’ndan zehir zemberek sözler!
  İyi Partili Yavuz Ağıralioğlu, aday belirleme sürecinde yaşanan kavgalar sonrasında İyi Parti’ye yönelik tepkilere ve HDP-Kemal Kılıçdaroğlu ilişkisini yerden yere vurdu. Kaynak: İYİ Parti’li Yavuz Ağıralioğlu’ndan zehir zemberek sözler! HDP ve Kılıçdaroğlu ilişkisini yerden yere vurdu
resim yükle
resim yükle