Sisli
 • EURO 6.64
 • DOLAR 6.14

HAM YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

İnegöl Belediyesi, İnegöl’ü modern ve yaşanabilir bir şehir görünümüne kavuşturmak için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda belediye ekipleri Kemalpaşa Mahallesi Gelincik Sokaktaki ham yol çalışmasını sürdürüyor. Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu, Gelincik Sokak üzerinde yapılmakta olan ham yol çalışmasını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgiler verdi. ŞEHRİN DÖRT BİR TARAFINDA ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYORUZ İnegöl […]
GENEL - Mayıs 25, 2016 5:06 pm A A

İnegöl Belediyesi, İnegöl’ü modern ve yaşanabilir bir şehir görünümüne kavuşturmak için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda belediye ekipleri Kemalpaşa Mahallesi Gelincik Sokaktaki ham yol çalışmasını sürdürüyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu, Gelincik Sokak üzerinde yapılmakta olan ham yol çalışmasını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

ŞEHRİN DÖRT BİR TARAFINDA ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYORUZ
İnegöl Belediyesi olarak şehrin dört bir tarafında alt yapı ve üst yapı çalışmalarına devam ediyoruz diyerek konuşmasına başlayan Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu; Bu kapsamda şehrimizin çeşitli bölgelerinde özellikle havaların düzelmesiyle ekiplerimizin asfalt yama, bordür, tretuvar istinat duvarı ve yol açma, tamir ve bakım çalışmaları hız kazanarak devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta Cuma Mahallesi Halim Çıkmazında taş parke uygulamamızı yapmıştık. Bugün ise, Kemalpaşa Mahallesi Gelincik Sokakta çalışmalarına devam ettiğimiz ham yol çalışmalarımızı incelemek üzere buradayız” dedi.

HAM YOL ÇALIŞMASI YAPIYORUZ
Gelincik Sokak yapılaşmaya kademe kademe açıldığından sokağın iki tarafında zemin değişimi yapılmamış yollar kalmıştı diyen Kansu; “Bu yüzden bu yolları kullanamayan vatandaşlarımız araçlarıyla gereksiz yere yollarını uzatmak zorunda kalıyorlardı. Ayrıca vatandaşlarımızın kolay bir şekilde Ahmet Türkel Çevre Yoluna çıkmaları için de bu yolun açılması gerekiyordu. Ayrıca bu bölgede duyarsız vatandaşlarımız tarafından çevreye çöp atılıp, moloz döküldüğü için kötü bir görüntü oluştuğundan hem kötü görüntüyü gidermek hem de ulaşımı kolaylaştırmak adına burada yolların açılmasına karar verildi. Söz konusu çalışmada 12 metre genişliğinde olan sokağın iki ucunda (giriş ve çıkışında) toplamda 150 metre uzunluğunda yol çalışması yapılmaktadır.1200 metreküp toprak alınıp 1600 ton alt temel malzemesi serilerek zemin değişimi yapılmaktadır. Çalışmanın toplam maliyeti 20 bin TL’dir” dedi.

Kansu son olarak; “İnegöl Belediyesi olarak ilçemizin dört bir yanında siz vatandaşlarımız için çalışıyoruz. Yaptığımız tüm bu yatırımlar ilçemizin bugünü ve yarını için büyük önem taşıyor. İnegöl’ü siz değerli halkımız ile birlikte güzelleştiriyoruz. Çalışmalarımızın başta mahallemiz olmak üzere, tüm ilçe halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Bu haber 880 kez okundu.
GENEL - 5:06 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yeni Haftada Hava Nasıl Olacak ?
  İnegöl’de bugün sıcaklık en yüksek 17 derece dolaylarında seyrediyor. Yer yer hafif yağmur geçişleri gözlenirken kuvvetli rüzgara karşı tedbirli olunması gerekiyor.
 • 02
  Akhisar’da deprem Bursa’da hissetti
  Bursa’da deprem meydana geldi.
 • 03
  Türkiye teyakkuza geçti
  İçişleri Bakanlığınca, 81 ile gönderilen “hudut kapılarında alınması gereken tedbirler”e ilişkin genelgeye göre, İran ile kara hudut kapılarından İranlılar ve diğer yabancıların saat 17.00’den itibaren Türkiye’ye girişi yasaklandı. İran üzerinden hava yoluyla doğrudan gelen İranlılar ile diğer yabancı ülke vatandaşları ise havalimanı sınır kapılarından saat 20.00’den itibaren Türkiye’ye alınmayacak.
 • 04
  Seferler iptal edildi
  Budo bugün yapılması planlanan bazı severlerin hava muhalefeti nedeniyle iptal edildiğini duyurdu.
 • 05
  Harmancık tarımda ayva ile markalaşacak
  Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’yle imzaladığı protokol kapsamında Harmancıklı çiftçilere 6 bin adet ayva fidanı dağıtılırken, tam verim sağlandığında bu projeye ilçeye yıllık 1,5 milyon TL gelir kazandıracak.