14° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Hamamlı Mahalle Konağı Yenileniyor !

İnegöl Belediyesi, Osmanlı mirası köylerinden olan Hamamlı kırsal mahallesinde bulunan Mahalle Konağını yenilemek için çalışmalara başladı. Belediye Başkanı Alper Taban, devam eden tadilat çalışmalarını yerinde inceledi.
GENEL - Haziran 25, 2020 2:37 pm A A

Şehrin dört bir yanında hizmet seferberliğini sürdüren İnegöl Belediyesi, kırsal bölgelerde de dokunuşlarıyla şehri geleceğe taşıyacak projeleri ortaya koyuyor. Bu kapsamda, İnegöl’ün Osmanlı mirası köylerinden biri olan kırsal Hamamlı Mahallesinde uzun yıllardır kullanılan ve artık yenilenme zorunluluğu oluşan köy konağının tadilatı için düğmeye basıldı.

İnegöl Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, mahalle konağında çatıdan zemine kadar yapılacak çalışmaları bir bir planlayarak projeyi hazırladı. Çalışma kapsamında mahalle meydanında bulunan konağın mevcut çatısı sökülerek yenilendi. Dış cephede sıva ve tamirat çalışmaları yapıldı. Konağın içi de plan doğrultusunda zemininden tezgahına kadar yenilenmek üzere çalışmalar başladı.

EKSİKLERİ GİDERMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Yaklaşık maliyeti 140 bin TL olan çalışmayı, Belediye Başkanı Alper Taban bugün beraberindeki heyetle birlikte yerinde inceledi. Başkan Yardımcıları Fevzi Dülger ile Eşref Yiğit’in de eşlik ettiği incelemede, uygulanacak proje yerinde görüldü. Burada bir açıklama da yapan Başkan Alper Taban, “Bugün Hamamlı Mahallemizdeyiz. Kıymetli muhtarımız burada, yönetici arkadaşlarım, çalışma arkadaşlarım burada. Tadilat çalışmalarını yerinde görelim istedik. Arkadaşlarımız sürece başladı, bir an önce burayı bitirmeye çalışacaklar. Bilindiği gibi Hamamlı bizim eski bir Osmanlı mahallemiz. Burada vatandaşımızın da daha güzel ortamlarda bulunabilmesi adına düzenlemeler yapmaya gayret ediyoruz. İnsanca yaşamanın karşılığında, bizler de kendi eksiklerimizi hangi mahallemizde olursa olsun gidermek için adımlar atıyoruz. Biliyorsunuz olabildiğince tasarruflu çalışıyoruz. Yeni kaynaklar üretmek için mücadele ediyoruz. Oluşturduğumuz tüm kaynakları da vatandaşlarımıza geri döndürmeye gayret ediyoruz” dedi.

İNSANA VERDİĞİMİZ DEĞER HER ZAMAN KARŞILIK BULUR
Mahalle konağının çatıdan zeminine kadar yenilendiğini kaydeden Taban, “Burada çatısından zeminine kadar arkadaşlarımız yenileme çalışmasını sürdürüyor. Kısa bir zamanda da tamamlanmasını hedefliyoruz. İnsana verdiğimiz değer, her zaman karşılık bulur. Biz yapmakla mükellefiz, vatandaşlarımız da yaşatmakla. Yapıldıktan sonra da inşallah burası en güzel şekilde korunacak. Her şeyden önemlisi bir misafirimizi ağırladığımızda, kullandığımızda gönlümüz rahat, temiz pak şekilde bu mekanları kullanıyor olacağız” diye konuştu.


Bu haber 1040 kez okundu.
GENEL - 2:37 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  MOSDER: Mobilya sektörü yönünü 2021 yılına çevirdi!
  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 2021-2023 döneminin ekonomideki yol haritasını çizecek Yeni Ekonomi Programı’nı açıkladı. ‘Yeni Dengeleme, Yeni Normal ve Yeni Ekonomi’ olmak üzere 3 ana başlık altında toplanan programı mobilya sektörü adına değerlendiren Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, “Sayın bakanımızın üzerinde durduğu katma değerli üretim, istihdam ve ekonomik hayatın sürdürülebilirliğinin sağlanması noktasında mobilya sektörünün Türkiye ekonomisi üzerindeki rolü oldukça büyüktür” dedi.
 • 02
  İnegöl’ün 193 Maddelik Doğal Afet Eylem Planı Tamamlandı
  İnegöl Belediyesi öncülüğünde farklı kurumlardan 11 kişinin oluşturduğu Doğal Afetler Risk ve Eylem Planı Kurulu, 2019 yılı Kasım ayında başlattığı çalışmasını tamamladı. Kurul; kısa, orta ve uzun vadede yapılacak 193 maddelik eylem planını hazırladı. Belediye Başkanı Alper Taban, bugün düzenlenen basın toplantısında hazırlanan raporu açıklayarak atılacak adımları duyurdu.
 • 03
  Çorum FK’da Sinan Kurumuş sesleri
  TFF 2.Lig Beyaz gurupta mücadele eden İnegölsporun rakibi Çorum FK, İnegöllü isim Sinan Kurumuş ile prensipte anlaştı. Kurumuş yarın Çorum’a gidecek.
 • 04
  Bakan Koca’dan açıklama
  Son dakika haberi: Bakan Koca bugünkü verileri açıkladı.
 • 05
  Benzine zam geldi!
  Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan açıklamaya göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 14 kuruş zam geldi.