seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif

Hasan Eroğlu ” Asgari ücretteki 3 aylık erime 790tl”

Saadet Partisi İnegöl İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, ekonomi ve sosyal hayatta yaşanan zorlukları ele alarak Aralık ayından bu yana asgari ücretlilerin kaybettiklerini açıkladı.
EKONOMİ - Nisan 20, 2022 1:45 pm A A

Türkiye’de enflasyon 20 yılın zirvesine çıktı. Vatandaşlar ekonomik ve sosyal olarak zor günler geçirirken özellikle asgari ücretlilerin alım gücü erimeye devam ediyor. Geçtiğimiz Aralık ayında açıklanan asgari ücretin, aradan geçen 4 aylık süreçte alım gücüyle ilgili Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı’ndan araştırma geldi. Konu ile ilgili açıklama yapan Hasan Eroğlu, uygulanan yanlış politikalar nedeniyle asgari ücretlinin yaşanan bu süreçte kaybettiklerini açıkladı.

Eroğlu’nun açıklaması şu şekilde;

ASGARİ ÜCRETLİ 135 KİLO EKMEK KAYBETTİ

“Büyük bir müjdeyle aralık ayında 4 bin 253 TL olarak açıklanan asgari ücrette 4 ay içinde yaşanan dramatik erime temel gıda ve zorunlu harcama kalemlerinde açık bir şekilde ortaya çıktı.  İlk açıklandığı Aralık ayında 4 bin 253 lirayla 468 kilo ekmek alınabiliyordu. Ancak Mart sonuna gelindiğinde asgari ücretle alınabilecek ekmek miktarı 333 kiloya düştü. Aradan geçen sadece 4 ayda asgari ücretli 135 kilogram ekmek kaybetti. Aralık ayında açıklanan 4 bin 253 liralık asgari ücret o tarihte 576 kilo bulgur, 545 kilo makarna, 197 kilo tavuk eti satın alabilecek güce sahipti. Mart sonuna gelindiğinde ise asgari ücret o günkü alım gücünden 174 kilo bulgur, 168 kilo makarna, 67 kilo tavuk eti kaybetti.”

3 AYLIK ERİME 790 TL

“Yılbaşında yüzde 50.5 zamla 4 bin 253 liraya çıkarılan asgari ücretin bugünkü alım gücü 3 bin 463 liraya geriledi. Asgari ücretteki 3 aylık erime 790 TL oldu. ENAG’ın hesapladığı enflasyona göre ise asgari ücret 3 bin 120 liralık alım gücüne düştü. Asgari ücretteki reel erime 1133 lirayı buldu. Sene başında 6 bin 660 TL olan öğretmenin alım gücü mart sonunda bin 237 TL kayıpla 5 bin 423 TL’ye, polis maaşı da 8 bin 715 TL’den bin 619 TL kayıpla 7 bin 96 TL’ye düştü. 3 ayda en düşük memur aylığında bin 109 TL, en düşük memur emeklisi aylığında 764 TL erime oldu.”

TÜRKİYE’NİN SAADET PARTİSİ İKTİDARINA VE POLİTİKALARINA İHTİYACI VAR

“Gelinen süreçte çok net anlaşılmıştır ki; Türkiye’nin yeni bir ekonomik modelden çok insanların geleceği ile kumar oynamayan yeni bir iktidara ihtiyacı var. Vatandaşına tepeden bakmayan, seçim kazanma hırsı uğruna ülkeyi iflasa sürüklemeyecek bir iktidara, insanını bilerek, isteyerek ve bir inat uğruna fakirleştirmeyecek bir iktidara ihtiyacı var! Türkiye’nin bize, Saadet Partisi iktidarına, politikalarımıza ve kadrolarımıza ihtiyacı var! Herkes anlayacak ki; Milli Görüş politikaları ve Saadet Partisi, bu milletin sorunlarını bir bütün olarak ele alacak ve çözecek. Bizler bu anlayışa sahibiz.”


Bu haber 370 kez okundu.
EKONOMİ - 1:45 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl Belediyesi’nden Personellere Sürpriz Doğum Günü Kutlaması
  İnegöl Belediyesi’nde Nisan ayında doğan 69 personel için sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı. Başkan Alper Taban, personel ile Kent Müzesinde bir araya gelerek pasta kesti. Ayrıca personellere hediye takdimi yapıldı.
 • 02
  Türk dünyası festivalde buluşuyor
  Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Bursa Kent Konseyi tarafından organize edilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da desteklediği 5. Bursa Türk Dünyası Temalı Geleneksel El Sanatları Festivali, 11-15 Mayıs tarihleri arasında Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilere (Merinos AKKM) açıyor.
 • 03
  Playland Eğlence Tırı İnegöl’de Çocuklarla Buluştu
  İnegöl’de Playland Sponsorluğunda İnegöl Belediyesi katkılarıyla Çocuk Festivali düzenlendi. Cerrah İlkokulu bahçesinde 05 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük çocuk festivali Playland Eğlence Tırında, çocuklar gönüllerince eğlendi.
 • 04
  Vergi Ödemelerinde Son Gün 31 Mayıs
  İnegöl Belediyesi; Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi ile İlan ve Reklam Vergisinin 1. taksitlerinin son ödeme gününün 31 Mayıs Salı olduğunu hatırlatarak mükelleflere çağrıda bulundu. Ödemeler belediyenin tüm ek hizmet binalarından tahsilat servislerine ve e-devlet ile e-belediye uygulamaları üzerinden online olarak yapılabiliyor.
 • 05
  İnegöl Hayvan Pazarı Kotra İhale Tarihi Belli Oldu !
  Kurban Bayramı öncesi İnegöl Belediyesi Hayvan Pazarının kotra ihale tarihi belli oldu. Belediye Başkanı Alper Taban, 18 Mayıs’ta yapılacak ihalede 140 adet büyükbaş ve 52 adet küçükbaş olmak üzere toplam 192 kotranın satışa çıkacağını duyurdu.