Sisli
 • EURO 6.47
 • DOLAR 5.80

Hikmet Şahin’insiz 10.yıl

Bundan 9 yıl önce uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Bursa Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hikmet Şahin, ölüm yıldönümünde anılıyor.
GENEL - Kasım 10, 2019 10:19 pm A A

Ak Parti’nin Bursa’daki ilk Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, 10. ölüm yıldönümünde anılıyor.

Hikmet Şahin, 4 Kasım 2009 tarihinde Yalova yolundaki iş yerinde silahlı saldırıya uğramış, kurşunlardan biri atardamarına isabet eden Şahin, 11 Kasım 2009’da hastanede hayatını kaybetmişti. Şahin, 12 Kasım 2009 tarihinde İnegöl İshak Paşa Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Hastane Mezarlığında toprağa verilmişti.

HİKMET ŞAHİN’İN ÖZGEÇMİŞİ

1950 yılında İnegöl’de doğan Hikmet Şahin, 1976-1986 yılları arasında öğretmenlik yaptı. Daha sonra mobilya ve orman ürünleri malzemeleri ticaretine başladı. 1994 ve 1999 seçimlerinde İnegöl Belediye Başkanlığı’na seçildi. İnegöl Organize Sanayi Bölge Başkanlığ ve İnegöl Spor Kulübü Başkanlığı görevlerini de üstlendi. 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde de Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Evli ve 6 çocuk babasıydı.

Bu haber 850 kez okundu.
GENEL - 10:19 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kent Konseyinden İyilik Hareketi
  İnegöl Kent konseyi iyilik hareketi çalışma grubu insanlara dokunmaya devam ediyor.
 • 02
  Binlerce kredi kartı bilgileri çalındı!
  İnternet üzerinden teknoloji ve ekonomi özelinde yayın yapan ZDNet, 455 binden fazla kredi kartı bilgisinin çalındığını ve şu anda satıldığını duyurdu. Türklerin kredi kartlarının Joker’s Stash isimli “En büyük kart mağazası”nda satıldığı belirtildi.
 • 03
  Cinkarataş ailesinin acı günü
  İnegöl basın camiasının kurucularından Dursun Cinkarataş hayatını kaybetti.
 • 04
  Bursa’da feci kaza!
  Bursa’da yaşanan olayda otomobil ile motosikletin kafa kafaya çarpışmasıyla motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti.
 • 05
  İnegöl’de mahalle sokağa döküldü
  İnegöl’de son günlerde sıkça rastlanan asılsız yangın ihbarına bu gece yenisi daha eklendi. Orhaniye Mahallesi’nde yangın ihbarını alan itfaiye ekipleri olay yerine gittiğinde asılsız ihbarla karşılaştı.