20° Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

Hilmiye Mahallesine yeni yollar açılıyor

İnegöl Belediyesi, Hilmiye kırsal mahallesinde şehirden köye dönüşü sağlayacak proje kapsamında oluşturulan yeni yerleşim alanının yollarını açmak için çalışmalara başladı. Bölgede 18 dönüm arazi üzerinde 27 binadan oluşan örnek bir proje hayata geçirilecek.
GENEL - Temmuz 3, 2020 11:10 pm A A

Hilmiye Mahallesinde köyden kente göçü tersine çevirip şehirden köye dönüşü başlatacak örnek bir projenin startı erildi. Muhtarlık öncülüğünde başlayan proje kapsamında köyde yeri olmayan vatandaşların geri dönebilmesi için 18 dönümlük arazide 27 binadan oluşan örnek bir yaşam alanı oluşturulacak. Bu çalışma için İnegöl Belediyesi de yeni yerleşim alanının yollarının açılması çalışmalarına başladı.

18 DÖNÜM ARAZİDE 27 BİNA YÜKSELECEK
Toplamda 4000 metre uzunluğunda yol açacak olan ekipler, 9000 m3 kazı ve 2000 m3 dolgu çalışmasıyla ham yolları hazırlayacak. 4000 ton alt temel malzemesiyle yol çalışmaları tamamlanacak. Toplam maliyeti 180 bin TL olan çalışmayı, Belediye Başkanı Alper Taban da bugün beraberindeki heyetle birlikte yerinde inceledi. Burada bir açıklama da yapan Başkan Taban, “Bugün Hilmiye Mahallemizde yol açma çalışmalarını yerinde incelemek için bir araya geldik. Burada geçmişte gerek muhtarımız gerek mahalle sakinlerimizin bizlere gelen önerileriyle burada bir planlamaları vardı. Burada inşallah merkezden köylerimize dönüşün güzel bir örneğinin oluşturulması adına bir konut projesi gerçekleştirilmiş olacak. 18 dönümlük alanda 27 bina yapılmış olacak ve gördüğünüz gibi Oylat sınırlarında ormanlık alan içerisinde suyuyla, havasıyla çok güzel bir yaşam alanı oluşmuş olacak” dedi.

Bölge olarak kaplıcalarıyla, şifalı sularıyla, doğasıyla önem arz eden bir lokasyon olduğuna vurgu yapan Taban, şöyle devam etti: “Bu değerlerimizin farkında olarak adımlar atmak istiyoruz. Burada da inşallah hem mahalle sakinlerimizin yeni bir yaşam alanı oluşmuş olacak hem de köyle irtibatı olan vatandaşlarımızın tekrar köyüne gelmesi, burada yaşamasıyla ilgili bir güzellik ortaya çıkacak.”

TÜRKİYE’DEN NEDEN BİR DAVOS ÇIKMAZ
“Hilmiye Mahallemizin bir özelliği var. Marmara bölgesinin en uzun, Türkiye’nin ise 2’nci uzun köyü durumunda. Yola paralel cephe noktasında bu özelliği taşıyor. Görsel kimliğiyle de dikkat çeken bir mahallemiz. Ben bölgenin turizm açısından da bundan sonra daha fazla pay alacağını düşünüyorum bölgenin. Çünkü bunlar Allah’ın bizlere bahşettiği güzellikler. Burada yaşayan ağabeylerimizin, büyüklerimizin bugüne kadar yaptıkları var. Ben çok teşekkür ediyorum. Bölgenin tanınması, bu güzellikleri hayata geçmesi için hep birlikte bundan sonra buna daha fazla katkı vererek, bölge tanınırlığının Türkiye sınırlarının dışına taşınması adına gayret sarf edeceğiz. Daha önce de özellikle ifade ettim; Türkiye’den neden bir Davos çıkmaz. Baktığınızda ülkemizin her köşesi cennet. Bizim buradaki güzelliklerimiz de bana göre Davos’u çağrıştıran doğal güzellikler. İnsan eliyle de güzelleştirerek çok daha güzel noktaya getirmemiz mümkün gözüküyor. Arkadaşlarımız başlayan çalışmayı kısa sürede tamamlayacak. Bittiğinde de inşallah gelip burada görmek hepimize nasip olsun. Daha güzel hizmetlerle de karşınızda olacağız.”


Bu haber 2750 kez okundu.
GENEL - 11:10 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  EHLİYET BİLGİLERİ ÇİPLİ KİMLİK KARTIYLA BİRLEŞİYOR
  İçişleri Bakanı Soylu, ehliyet bilgilerinin çipli kimlik kartları ile birleştirilmesi projesinin yarından itibaren başlayacağını duyurdu.
 • 02
  Yüzyüze eğitim yarın başlıyor !
  Yüz yüze eğitim, 6 aylık aranın ardından artan vakaların gölgesinde başlıyor. Mart ayında ara verilen yüz yüze eğitim yarın anaokulu ve birinci sınıflar için başlayacak
 • 03
  Zam beklentiler kadar olacak mı ?
  En düşük asgari ücret 2700 TL’ye yükseliyor! Konu ile ilgili çalışmalar başladı. Şimdi tüm gözler komisyonuna çevrildi. Zam konusunda tüm çalışanlar merak ediyor.
 • 04
  Beklenmeyen istifa !
  Bursaspor Yönetim Kurulu Üyesi Besim Hacıoğulları, görevinden istifa etti.
 • 05
  Korkutan Deprem !
  Son depremler… Malatya’nın Hekimhan ilçesinde 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Hekimhan’da cuma günü 4 büyüklüğünde iki sarsıntı meydana gelmişti.