18° Açık
 • EURO 6.28
 • DOLAR 5.66

Hizmet Atağı Başladı

İnegöl Belediyesi, Alanyurt bölgesi Yeni Mahallede Nergis Sokak, Nilüfer Sokak ve Kazım Karabekir Caddesi arasında kalan bölgede 500 metre uzunluğunda yeni yol yapımı için çalışmalarını sürdürüyor.
Manşet Haber - Mayıs 15, 2019 11:10 am A A

Şehrin dört bir yanında hizmet seferberliğini sürdüren İnegöl Belediyesi, Alanyurt bölgesi Yeni Mahallede yeni yol açılmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Şehrin hızla gelişen bölgelerinden biri olan Yeni Mahallede her geçen gün yeni yaşam alanları oluşurken, bu doğrultuda hizmet atağı da sürdürülüyor.

İNEGÖL’Ü DAHA GÜZEL YARINLARA HAZIRLIYORUZ
Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, Salı günü yapımı süren yol çalışmasını yerinde inceledi. İnceleme sonrası bir açıklama da yapan Fevzi Dülger, “İnegöl için çalışmaya devam ediyoruz. Halkımızın talepleri ve şikayetleri doğrultusunda hizmet alanımızı ve kapsamını genişletmeye devam ediyoruz. Gönülden bağlı olduğumuz bu şehrin her bir noktasında hizmetlerimizle var olmaya çalışırken, dur durak bilmeden çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz. İlçemizdeki cadde ve sokakların daha güzel, ulaşılabilir olması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Vatandaşlarımızın gündelik hayatını kolaylaştıracak dokunuşlarla İnegöl’ü daha güzel yarınlara hazırlamaya çalışıyoruz” dedi.

500 METRELİK YENİ YOL
Çalışma hakkında teknik bilgiler de veren Dülger, “Bu anlayışla bugün; Alanyurt Yeni Mahalle Nergis Sokak, Nilüfer Sokak ve Kazım Karabekir Caddesi arasında devam eden yol açma çalışmasını incelemeye geldik. Burada yürütülen çalışmalar hakkında bilgi vermek gerekirse; toplam 500 metre uzunluğunda yeni yol açıyoruz. Yolun sağlam olması için ekiplerimiz tarafından zemin değişimi yapılmaktadır. Bu alanda 3 bin metreküplük hafriyat çalışması ve 10 bin tonluk alt temel malzemesi ile dolgu çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bölgede 1 ekskavatör, yükleyici kepçe, greyder ve 10 kamyon ile çalışmalar yürütülmektedir. Burada yürütülen çalışmanın belediyemize yaklaşık maliyeti 150 bin TL’dir. Yaptığımız tüm bu yatırımlar, ilçemizin bugünü ve yarını için büyük önem taşıyor. Şehir estetiğini bozmadan, örnek bir şehir anlayışı ile planlı ve programlı bir şekilde hizmetlerimizi yerine getirmeye çalışıyoruz” açıklamalarında bulundu.

 

Bu haber 160 kez okundu.
Manşet Haber - 11:10 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Balakuş’tan ROK tepkisi
  DP İnegöl İlçe Başkanı Murat Balakuş, Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Beyaz Futbol programına Boşnaklara ağır hakaret eden Rasim Ozan Kütahyalı’nın dönüşüne tepki gösterdi.
 • 02
  Belediyespor’un Sağlık Sponsoru Cihangir Hastanesi Oldu
  İnegöl Belediespor, Özel İnegöl Cihangir Hastanesi ile sağlık sponsorluğu protokolü imzalandı.
 • 03
  Karamollaoğlu HDP’li belediyeleri savundu
  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, üç HDP’li belediyeye kayyum atanmasına Twitter adresinden tepki gösterdi.
 • 04
  Halk otobüsü yaya kadına çarptı
  İnegöl’de Baykoca Mahallesi’nde meydana gelen kazada özel halk otobüsü yaya halindeki genç kadına çarptı.
 • 05
  Vakıfköy Kent Parkı’nda sona doğru
  Altyapıdan ulaşıma, eğitimden tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılmasına kadar her alanda hayata geçirdiği yatırımlarla Bursa’yı geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın yeniden ‘yeşille’ anılması için çevre yatırımlarında da hız kesmiyor. Yeni dönemde Bursa’ya 1,5 milyon metrekare yeni yeşil alan kazandırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, ağırlıklı olarak Osmangazi ve Nilüfer ilçelerine hitap eden Hüdavendigar Kent Parkı’na benzer […]