31° Açık
  • EURO
  • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

Hobi, Gelir Kaynağına Dönüşüyor

İNESMEK kursiyerler tarafından hazırlanan 168 farklı obje, İnegöl AVM’de Sergi Salonu’nda beğeniye sunuldu. Törende konuşan başkan Aktaş, İNESMEK Kurlarıyla hobinin gelir kaynağına dönüştüğünü söyledi. Dün saat 14.00’da gerçekleştirilen açılış törenine Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Kaplan, siyasi parti temsilcileri, bazı belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. 168 PARÇA […]
Güncel - Nisan 1, 2015 7:34 pm A A

İNESMEK kursiyerler tarafından hazırlanan 168 farklı obje, İnegöl AVM’de Sergi Salonu’nda beğeniye sunuldu. Törende konuşan başkan Aktaş, İNESMEK Kurlarıyla hobinin gelir kaynağına dönüştüğünü söyledi.

Dün saat 14.00’da gerçekleştirilen açılış törenine Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Kaplan, siyasi parti temsilcileri, bazı belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

168 PARÇA ÜRÜN SERGİLENİYOR

Açılış esnasında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Toplumumuza nitelikli iş gücünün kazandırılmasının yanı sıra geleneksel el sanatlarının yaşatılması amacıyla 2011 yılında başlattığımız meslek edindirme kurslarımız gün geçtikçe gelişerek büyüyor. Önemli bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlattığımız İNESMEK kurslarımızda eğitim alan öğrencilerimizin yaptıkları çalışmalar ve aldıkları başarılar bizim için gurur verici. İşte bugün de İNESMEK Kurs Merkezimizde eğitim gören kursiyerlerimizin eserlerinden oluşan ara sergi açılışımız için buradayız. Sergimizde; keçe nakışı ve ahşap boyama branşlarında eğitim alan kursiyerlerimizin hazırladığı 168 parça ürün sergileniyor. Belediyemizin, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlemiş olduğu bu kurslarda bu yıl 7 farklı kurs merkeziyle 21 farklı branşta eğitim veriyoruz. Öğrencilerimiz İNESMEK kurslarımızda; bilgisayar kullanımı, bilgisayar destekli muhasebe, Autocad, diksiyon, fotoğraf çekimi, tıbbi sekreterlik, İngilizce, Rusça, Arapça başta olmak üzere pek çok branşta eğitim alıyorlar. Kurslarımıza 14 yaşını tamamlayan tüm İnegöllü hemşerilerimiz ücretsiz olarak katılabiliyor. Kurslarımızı başarı ile tamamlayan kursiyerler; Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazanıyor” dedi.

 


Bu haber 1470 kez okundu.
Güncel - 7:34 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

şanlıurfa araç kiralama