Açık
 • EURO 6.55
 • DOLAR 5.94

HOCAKÖY BARAJ İNŞAATI DURDU

Devlet Su İşleri (DSİ) Bursa Bölge Müdürlüğü tarafından 89 milyon TL yatırımla hayata geçirilen İnegöl’ün 2060’a kadar içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Hocaköy İçme Suyu Barajı projesinde çalışmalar ödeneğe takıldı. Baraj çalışmalarının ödenek sıkıntısı nedeniyle durduğu öğrenildi. Yılın 12 ayında Uludağ‘ın eteklerinden gelen kaynak sularının toplanıp, İnegöl’ün su şebekesine salınacağı 100 metre yüksekliğe sahip baraj 28.38 […]
Gündem - Ekim 19, 2017 11:03 am A A

Devlet Su İşleri (DSİ) Bursa Bölge Müdürlüğü tarafından 89 milyon TL yatırımla hayata geçirilen İnegöl’ün 2060’a kadar içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Hocaköy İçme Suyu Barajı projesinde çalışmalar ödeneğe takıldı. Baraj çalışmalarının ödenek sıkıntısı nedeniyle durduğu öğrenildi.

Yılın 12 ayında Uludağ‘ın eteklerinden gelen kaynak sularının toplanıp, İnegöl’ün su şebekesine salınacağı 100 metre yüksekliğe sahip baraj 28.38 milyon metreküp su hacmine sahip, 89 milyon TL yatırımla hayata geçirilen projede 2015 sonunda yer teslimi yapılarak inşaatına başlandı, dolusavak kazısı, portal kazısı, tünel kazısı ve yol kazısının büyük bir bölümü tamamlandı. Hızla devam eden çalışmalar ödenek sıkıntısı nedeniyle durdu.

İnegöl’ün 2060’a kadar içme suyu ihtiyacını karşılaması planlanan Hocaköy İçme Suyu Barajı projesinin 2020’de tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyordu.

Çalışmaları dolu dizgin devam ederken yaşandığı öğrenilen ödenek sıkıntısı nedeniyle müteahhit firmanın işi durdurduğu, şantiyeyi kaldırma çalışmaları başlattığı öğrenildi.

Ödenek sıkıntısı nedeniyle baraj inşaatında çalışan 80’e yakın işçinin işine son verildiği öğrenilirken, sıkıntının çözümünün 6 gibi uzun bir süre alacağı bildirildi. 6 ay süreyle inşaat çalışmalarının durdurulması halinde 2020’de hizmete açılması planlanan barajın 2021 yılına ertelenecek.

Bu haber 660 kez okundu.
Gündem - 11:03 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Korkutan deprem
  Kandilli Rasathanesi Elazığ merkezli 6.8 şiddetinde deprem meydana geldiğini duyurdu.
 • 02
  İnegölspor Sancaktepe’de Galibiyet Arıyor
  Spor Toto 2.Lig Beyaz grupta playoff mücadelesi veren temsilcimiz İnegölspor yarın grupta en büyük rakipleri arasında yer alan Sancaktepe takımının konuğu olacak.
 • 03
  İnegöl Emniyetin’den Şok Uygulama
  İnegöl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler bu gün öğle saatlerinde Hamidiye Mahallesi Hastane Caddesi üzerinde motosiklet uygulaması yaptı.
 • 04
  Kozluca yolunda feci kaza 2 yaralı
  Kozluca yolunda meydana gelen kazada anne ve kızı yaralandı. Kaza anı ise saniye saniye güvenlik kamerasına böyle yansıdı.
 • 05
  BTM’den öğretmenlere teşekkür
  Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen Tasarım Beceri Atölyeleri Geliştirme ve Uygulama Projesi’nde ilk dönem sona erdi.