Sisli
 • EURO 6.64
 • DOLAR 6.14

Huzurevi ve Çevresindeki Alan Sağlık Bakanlığı’na Tahsis Edildi

İnegöl Belediye Meclisi, içerisinde 112 acil servis, KETEM ve Huzur Evi’nin de bulunduğu alanın Sağlık Bakanlığı’na tahsisi için bugün olağanüstü toplandı. 5 bin 444 metrekare alan 25 yıllığına Sağlık Bakanlığına tahsis edildi. İnegöl Belediye Meclisi, içerisinde 112 acil servis, KETEM ve Huzur Evi’nin de bulunduğu alanın Sağlık Bakanlığı’na tahsisi için bugün olağanüstü toplandı. 5 bin […]
GENEL - Mayıs 18, 2016 7:23 am A A
İnegöl Belediye Meclisi, içerisinde 112 acil servis, KETEM ve Huzur Evi’nin de bulunduğu alanın Sağlık Bakanlığı’na tahsisi için bugün olağanüstü toplandı. 5 bin 444 metrekare alan 25 yıllığına Sağlık Bakanlığına tahsis edildi.

İnegöl Belediye Meclisi, içerisinde 112 acil servis, KETEM ve Huzur Evi’nin de bulunduğu alanın Sağlık Bakanlığı’na tahsisi için bugün olağanüstü toplandı. 5 bin 444 metrekare alan 25 yıllığına Sağlık Bakanlığına tahsis edildi.

İnegöl Belediyesi’nin eski hastane yerinde hayata geçirmeyi planladığı yeni belediye binası ile bölgedeki meydan düzenlemesi için çalışmalar sürüyor. Eski hastane alanının 14 dönümlük bölümü daha önce İnegöl Belediyesi’ne tahsis edilmiş, 8 dönümlük kısımla ilgili de çalışmalar son aşamaya gelmişti. İnegöl Belediyesi’nin 8 dönümlük alana karşılık Sağlık Bakanlığı’na tahsis edeceği eski hastane yerinin hemen yanında bulunan ve içerisinde 112 acil servis, KETEM ile Huzur Evi’nin yer aldığı 5 bin 444 metrekare alanın Sağlık Bakanlığı’na tahsisiyle ilgili İnegöl Belediye Meclisi bugün olağanüstü toplandı.

13.30’da tek gündem maddesiyle toplanan belediye meclisi, 5 bin 444 metrekarelik alanın tahsisini görüştü. Meclis toplantısında konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, olağan üstü bir meclisle toplanmak durumunda kaldıklarını belirterek, “Bugün, Eski hastane diye tabir ettiğimiz bölgenin hemen yan tarafında şuan içinde KETEM’in, sağlık ocağının ve şuan Huzur Evi olarak kullanılan ama 2-3 ay sonra inşallah Huzur Evinin yeni yerine taşınmasıyla birlikte HASAM (Halk Sağlığı Merkezi) olarak kullanılacak alanın tahsisiyle alakalı tek maddelik bir görüşme gerçekleştireceğiz. Bu alanla ilgili daha önce 5 yıllık bir tahsis yapmıştık, bunu 25 yıllık bir protokole bağlayacağız” dedi.

Eski hastane alanının Belediyeye tahsisiyle ilgili de bilgi veren Aktaş, “Öncelikle birinci parçadan bahsedeyim; 14 dönümlük bu alanın Sağlık Bakanlığı’ndan bize tahsisi yapıldı. İkinci parçada 8 dönümlük alan. İçerisinde bizim tarafımızdan yapılmış olan 112 acil, KETEM olarak hizmet veren birim ve Huzur Evinin olduğu yer var. Bu alan toplam 5 bin 444 metrekare. Diğer taraf bize tahsis edilecek, bu alanda Sağlık Bakanlığına tahsis edilecek” diye konuştu.

PROJELER KISA SÜRE İÇİNDE KAMUOYU İLE PAYLAŞILACAK
Aktaş, Huzur Evi’nin yeni yerine taşınmasının ardından huzur evi binasının yerine uygulanması planlanan HASAM binasının (Halk Sağlığı Merkezi) Sağlık Bakanlığı’nın önem verdiği bir proje olduğuna da dikkat çekerek şöyle konuştu: “Projelendirmesiyle ilgili de biz kendilerine yardımcı olacağımızı söyledik. Bu alana karşılık diğer tarafın tahsisini alarak 22 dönümlük alanı heykel civarı ile birleştirerek burayı komple kullanıma açmış olacağız. Bu arada projeyle alakalı da son aşamadayız. Yakında Belediye binası ve meydan düzenlemesiyle alakalı ortaya çıkan projeleri kamuoyu ile paylaşacağız. Ama özellikle planlama kısmını biran evvel tamamlayabilmek adına yarın çok acil bir protokol yapılacak” dedi.

SAĞLIK BAKANINA TEŞEKKÜR
Aktaş, eski hastane alanının İnegöl Belediyesine tahsisiyle ilgili Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun özel ilgisine de dikkat çekerek, “Özellikle bununla alakalı Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Çok özel bir gayret sarf etti” dedi.

Bu haber 770 kez okundu.
GENEL - 7:23 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Altın rekor üstüne rekor kırıyor
  Altın rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor.Gram altın yeni rekorunu kırdı.  330 lirayı aşan gram altında kısa bir süre sonra 325 liraya geriledi .
 • 02
  Yeni Haftada Hava Nasıl Olacak ?
  İnegöl’de bugün sıcaklık en yüksek 17 derece dolaylarında seyrediyor. Yer yer hafif yağmur geçişleri gözlenirken kuvvetli rüzgara karşı tedbirli olunması gerekiyor.
 • 03
  Akhisar’da deprem Bursa’da hissetti
  Bursa’da deprem meydana geldi.
 • 04
  Türkiye teyakkuza geçti
  İçişleri Bakanlığınca, 81 ile gönderilen “hudut kapılarında alınması gereken tedbirler”e ilişkin genelgeye göre, İran ile kara hudut kapılarından İranlılar ve diğer yabancıların saat 17.00’den itibaren Türkiye’ye girişi yasaklandı. İran üzerinden hava yoluyla doğrudan gelen İranlılar ile diğer yabancı ülke vatandaşları ise havalimanı sınır kapılarından saat 20.00’den itibaren Türkiye’ye alınmayacak.
 • 05
  Seferler iptal edildi
  Budo bugün yapılması planlanan bazı severlerin hava muhalefeti nedeniyle iptal edildiğini duyurdu.