11° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

İflas İçin Resmen Başvuru Yapıldı

Türkiye’nin önemli süt ve süt ürünleri firmalarından biri olan Yörsan zor günler geçiriyor.
EKONOMİ - Aralık 10, 2019 5:40 pm A A

Yaklaşık 1 yıl önce konkardato ilan eden Yörsan , aradan geçen süreçte bir türlü girdiği zor durumdan çıkamadı. Firma üretime devam etse de belirsizlik ve dedikodular , geleceği belli olmayan firmada  çalışanları da karamsarlıkla karışık öfkeli bir sürece götürüyor.

Son olarak firmanın iflası istemesine yönelik mahkemeye başvurması ortalığı karıştırdı. Zaten öfkeli olan çalışanlar haklarını alamayacakları iddiası ile fabrika önünde toplanarak kprotesto gösterisi yaptı

300’ü aşan çalışanı ile belirsizliklerin devam ettiği Yörsan’da işçiler milletvekilleri ve siyasilerden mağduriyetlerinin giderilmesi için yardım çağrısında bulundu.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 2390 kez okundu.
EKONOMİ - 5:40 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ramazan ayında tam kapanma olacak mı ?
  Hükümetin artan COVID-19 vakalarının ardından aldığı kararların sonuçları yakından izleniyor. Edinilen bilgiye göre, alınan kararların olumlu sonuçları görülse de beklenenden daha yavaş olduğu belirtiliyor.
 • 02
  Çocuklar gelenekleri resmetti !
  Bu yıl Tataristan’ın Kazan Kenti organizasyonuyla çevrimiçi olarak yapılacak Dünya Tarihi Kentler Birliği’nin 17. Konferansı kapsamında gerçekleştirilecek, “Dünya’yı Görüyorum-Dünya Milletlerinin Gelenekleri” temalı Uluslararası Çocuk Resim Yarışması’na Bursa’dan katılacak 10 eser belirlendi.
 • 03
  Yeniceköy’de yeni yaşam alanı doğuyor !
  İnegöl Belediyesi, Yeniceköy Mahallesi Narman Caddesinde 3 ayrı alanda toplam 3356 m2’lik yeni bir yaşam alanı inşa ediyor. İçerisinde; çok amaçlı saha, çocuk oyun ve fitness alanı, koruluk alan ile sert zemin yürüyüş yolarının bulunduğu çalışmayı, Belediye Başkanı Alper Taban yerinde inceledi.
 • 04
  Yeni hayvan pazarı yükseliyor !
  İnegöl Belediyesi, Alibeyköy Mahallesi bölgesinde 13 bin 900 m2 alan üzerinde kurulacak modern Hayvan Pazarının yapım çalışmalarına başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, hedeflerinin yeni hayvan pazarını kurban bayramına yetiştirmek olduğunu söyledi.
 • 05
  Korkutan Deprem !
  Ege Denizi Muğla Datça açıkalrında saat 17.32’de meydana gelen depreme ilişkin İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan açıklama geldi.