resim yükle
resim yükle

İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

30 Mart 05:48 Son anket sonuçları: Erdoğan sıkışıp kaldı

resim yükle

İKUDER güven veriyor !

Giriş : 02.02.2023 18:10 - Güncellenme : 02.02.2023 18:10

İnegöl Kuyumcular Derneği (İKUDER) Başkanı Şeref Ay gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Şeref Ay; altınların paketlenme süreci, çarşıyla ilgili projeler, altının fiyat dalgalanmaları ve yeni yönetimin hedefleri gibi birçok konuda sorularımızı yanıtladı.

İşte İKUDER Başkanı Şeref Ay ile gerçekleştirdiğimiz röportajın tamamı;

PAKETLEME SİSTEMİNDEN MÜŞTERİ MEMNUN KALDIMI?
‘Amaç sahteciliğin önüne geçmek (ÜSTÜNDE İKUDER VARSA ALTINDA BİR ŞEY ARANMAZ)’
“İnegöl Kuyumcular Derneği olarak 2023 yılı itibariyle paketli altın sistemine geçtik. Bu dönüşümdeki en büyük amacımız sahte ve ayarı düşük altınların piyasaya sürülmesine engel olmak. Biz, sarrafiye ürünlerini direkt olarak darphaneden çıkar çıkmaz paketleyip müşterilerimize satışı gerçekleştiriyoruz. İKUDER üyesi kuyumcularımız bizzat derneğimiz tarafından denetlendiği için altın satışlarımızda herhangi bir sorun olmuyor ve vatandaş altını aldığı andan itibaren muhatap olarak İKUDER’i de almış oluyor. Müşterilerimiz paketli sarrafiye ürünlerinden gerçekten çok memnun kaldı çünkü İnegöl’de son yıllarda sahte ve ayarı düşük altınlar artmaya başlamıştı. Özetle söylemek gerekirse bu her şeyden önce bir güven projesidir. Vatandaşlarımızın aklında soru işareti bırakmamak bizim en büyük hedefimizdir. Bundan dolayı da diyoruz ki Üstünde İKUDER varsa altında bir şey aranmaz.”
‘Vatandaşa herhangi bir ücret yansıtılmıyor’
“Yine dikkat çekmek istediğim başka bir konu ise bu paketleme sisteminde en ufak bir ücret müşteriye yansıtılmıyor. Aksine direkt olarak darphaneden altın aldığımız için vatandaşa daha uyguna satış yapabiliyoruz.”

ÇARŞIYLA İLGİLİ ÇALIŞMALARINIZ OLACAK MI?
‘İnegöl’ün tanıtımı açısından çarşımız önemli’
“Sarraflar Çarşımız ve çarşımızın bulunduğu tarihi alan, İnegöl’ümüzün önemli vitrinlerinden diyebilirim. İnegöl’e gelen herkes alışveriş için bu bölgeyi ziyaret eder. Bundan dolayı da şehrimizin olumlu tanıtımı ve reklamı açısından çarşımızın eksiklerini bir an önce gidermek adına projelere-istişarelere başladık. Konu ile alakalı aklımızda olan eksiklik, aksaklık ve projeleri İnegöl Belediye Başkanımız Alper Taban ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a aktardık. Onlar da bize her türlü desteği sunmaya hazır olduklarını söylediler. Kendilerine de bu vesileyle teşekkür ediyorum. İnşallah çarşımızı daha güzel görünümlü ve kullanışlı hale getirecek projeler üzerinde çalışıyoruz ve en kısa zamanda da çalışmalara başlayacağız.”

YÖNETİMİNİZİN HEDEFLERİ NELER?
‘Odağımız İnegöl ve müşterilerimiz’
“Yeni yönetimimizin merkeze koyduğu iki şey var. Bunlardan biri İnegöl diğeri ise İnegöllüler yani müşterilerimiz. Biz öncelikle müşterilerimize daha iyi hizmet sunmak için proje geliştiriyoruz. Bu doğrultuda da mesleki olarak en büyük hedefimiz sahte ve düşük ayarlı altınların önüne geçmek. Kuyumcu esnafımızı sürekli olarak denetlemek ve vatandaşı mağdur etmemek.”
‘Sosyal projelerin içerisinde yer alacağız’
‘Bir diğer konu ise İnegöl ile alakalı sosyal projelerin içerisinde daha fazla yer almak. Bizler İKUDER ailesi olarak daha fazla sosyal projenin içerisinde yer almak istiyoruz. Şahsi olarak tüm arkadaşlarımın çeşitli yardımlarda bulunduğunu biliyorum ama İKUDER bünyesi altında da sosyal projeler geliştirip şehrimizin gelişimine katkı sağlayacağız.’

MÜŞTERİLERİNİZE GARANTİ SERTİFİKASI VERECEĞİNE YÖNELİK SÖYLENTİLER VAR. BU KONUYU AÇAR MISINIZ? BU GARANTİ SERTİFİKASINDAKİ AMAÇ NEDİR?
‘Sorumluluk İKUDER’in olacak’
“Yönetim olarak müşterilerimize garanti sertifikaları vereceğiz. Bu sadece sarrafiye ürünlerini değil satılan tüm ürünlerde geçerli olacak. Yani bir vatandaş gelip İKUDER üyesi kuyumcudan alışveriş yaptığı zaman garanti sertifikasını alıp gidecek. Bir nevi mesuliyeti dernek olarak biz almış olacağız ve müşteriye satılan malı garanti edeceğiz. Sertifikaların görsellerini de sizlerle paylaşacağım.”
‘Alışverişlerinizi İKUDER’e üye kuyumculardan yapın’
“Bu vesileyle İnegöllü hemşerilerime bir kez daha çağrı yapmak istiyorum. Mağdur olmamak için alışverişlerinizi camında İKUDER logosu ve stickerı olan kuyumculardan yapın. İKUDER garanti sertifikasını da istemeyi unutmayın.’

SON OLARAK VATANDAŞLAR ALTIN FİYATLARINI YAKINDAN TAKİP EDİYOR? SİZİN ALTIN TAHMİNİNİZİ ALABİLİR MİYİZ? 2023 ALTIN YILI MI?
‘Tahminimiz tuttu yükseliş devam edecek’
“Öncelikle bu hususta altının güvenli liman olduğunun bir kez daha altını çizmek istiyorum. Geçtiğimiz yıl FED’in şahin politikaları nedeniyle emtia baskılandı. Bu yıl bende altın yılı olduğunu düşünenlerdenim. Altın yukarı yönlü seyrini devam ettirecek. Hatırlarsanız yine sizlerin düzenlemiş olduğu bir canlı yayın esnasında 2023’ün ilk çeyreğinde önce 1150, daha sonra ise 1200 seviyelerine doğru altını takip edeceğimizi söylemiştim. Bugün geldiğimiz noktada tahminimiz gerçekleşti. Ben yükselişin süreceğini düşünüyorum.”
‘Panik alımı-satımı yapmayın’
“Yine vatandaşlarımızı panik alımı ve panik satışından uzak durmaları yönünde uyarıyorum. Eğer konut, arsa gibi herhangi bir yatırım için altın bozdurulmayacaksa vatandaşlarımızın al sat yapmadan altın yatarımı yapmasını ve beklemesini tavsiye ediyorum. “

resim yükle kemeravm.gif

SON HABERLER