17° Açık
 • EURO
 • DOLAR
casino siteleri
ResimLink - Resim Yükle

İlçe Kaymakamı Eren Arslan uyardı !

İnegöl Kaymakamı Eren Arslan, hafta sonu yapılacak olan üniversite sınavı öncesi İnegöllü vatandaşları cuma günü akşamından itibaren gürültü konusunda hassas olmaya davet etti.
Eğitim - Haziran 17, 2022 7:38 pm A A

Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan Arslan şu ifadeleri kullandı;
GÜRÜLTÜYE DİKKAT
“Hafta sonu yapılacak olan üniversite sınavına girecek olan çocuklarımızın konsantrasyonunun bozulmaması, stresli ve yorgun bir şekilde sınava girmemesi için vatandaşlarımızın özellikle cuma günü akşamından itibaren gürültü konusunda hassas davranmalarını, sınava girecek öğrencilerin olduğunu unutmadan makul saatlerde ve makul seviyelerde duyarlı bir şekilde davranmalarını bekliyoruz. Bu konuda hem zabıta hem de kolluk güçleri vasıtasıyla gerekli kontroller ve denetimler yapılacak.”

OKUL BAHÇELERİ BOŞALTILACAK
“Okul bahçesine araçların park etmesi ve orada velilerin beklemesine müsaade edilmeyecek. Bunun gerekçesi de güvenlik ve gürültü. Orada oluşacak gürültüden çocuklarımızın etkilenmesini istemiyoruz. Gürültü ile ilgili Çevre Kanunu ile belirlenmiş yasal, idari para cezaları var. Bunlar uygulanacak.”

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ HAFTA SONU AÇIK
Kaymakam Arslan; Nüfus Müdürlüğünün hafta sonunda da açık olacağını belirterek, “Kimliğini kaybeden veya kimlik kartını o saate kadar alamamış vatandaşlar olursa müdürlüğümüz açık olacak. Geçmiş yıllarda tecrübelerimizle böyle vakalar yaşandı. Heyecan dolayısıyla kimliğini unutan, kaybeden öğrencilerimiz oldu. Yeterli zaman olmadığı için de hemen gelip nüfus müdürlüğünden bu geçici kimlik belgelerini temin edebilirler.” Şeklinde konuştu.

kemeravm.gif

Bu haber 630 kez okundu.
Eğitim - 7:38 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  10 Terörist etkisiz hale getirildi !
  Milli Savunma Bakanlığı Suriye’nin kuzeyinde icra edilen operasyon kapsamında 10 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
 • 02
  İnegölspor’da flaş gelişme !
  İnegölspor Yönetim Kurulu son günlerde yaşanan olaylarla ilgili önemli kararlara imza attı.
 • 03
  “Enerjimizi doğadan alıp, Bursa için harcıyoruz”
  Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, yeşil kimliğinden uzaklaşan şehrin yeniden ‘Yeşil Bursa’ olarak anılması amacıyla yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı noktasında da önemli bir mesafe kat etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Enerjimizi doğadan alıp, Bursa için harcıyoruz” dedi.
 • 04
  4 Gün ücretsiz otobüs kalkacak !
  İnegöl Belediyesi, bu yıl İznik’te yapılacak 4. Dünya Göçebe Oyunları için 4 gün boyunca İnegöl’den ücretsiz araç kaldıracak. Her gün 15.00’da İnegöl’den İznik’e gidecek araçlar, 22.00’da geri dönecek.
 • 05
  Kemal Kılıçdaroğlu: ‘Teröre karşı ortak tavır takınmak zorundayız’
  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal’ı ziyaretinin ardından gazetecilere açıklamada bulundu.