18° Açık
 • EURO 6.35
 • DOLAR 5.75

İlçe Spor Müdürlüğü’nün Ücretsiz Yaz Kursları Başlıyor

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yusuf Şevki YÜCEL hafta sonu yaz tatiline girecek olan 52 bin öğrenciye ve velilerine seslenerek yaklaşık bir ay önce broşür dağıtarak başlattıkları yaz spor okulları daveti hakkında konuştu.
Eğitim - Haziran 11, 2019 7:20 pm A A

Yücel : “İnegöl Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz her sene Yaz ve Kış Spor Okullarını yıl boyunca; Masa Tenisi, Kort Tenisi, Okçuluk, Karate, Atletizm, Voleybol, Güreş, Halter ve Jimnastik branşlarında deneyimli, branşlarında uzman antrenörlerimiz eşliğinde gençlerimize ve çocuklarımıza tamamen ücretsiz olarak sunmaktayız.
Kış sezonu spor okullarını yoğun katılımlarla bitirdik ve 17 Haziran’da Yaz Spor Okullarını başlatıyoruz. Kayıtlarımız devam ediyor. 3 dönem olarak planladığımız Yaz Spor Okulları 6 Eylül’e kadar devam edecek. 1. Dönem 17 Haziran-10 Temmuz, 2. Dönem 11 Temmuz-7 Ağustos, 3. Dönem ise 8 Ağustos-6 Eylül arasında yapılacaktır. Gençlik ve Spor ilçe müdürlüğü olarak İnegölde öğrenim çağında bulunan tüm çocuk ve gençlerimizin spor aöışkanlığı kazanmalarını ve yaz tatilini dolu dolu spor yaparak geçirmelerini hedefliyoruz. Tabi ki hedefimiz tüm öğrencilere spor dolu bir yaşam tarzı kazandırmak.. Bu nedenle bu yıl ki sloganımızı “Spor Yapmayan Çocuk-Genç Kalmasın”. Şeklinde belirledik. İnegöl spor kenti. Her branşın anatomik yapısına uygun gencimiz var ve nitekim bu yıl İnegöl olarak okul sporlarında bu potansiyelin başarısını doğru çalışma ve doğru branşlaşma ile görmüş olduk. Kurumumuzda görev yapan antrenörlerimiz hem branşında usta hem de pedagojik anlayışta ahlaklı sporcu yetiştiren arkadaşlarımız. Kurumsal olarak biz de her türlü fiziki ve malzeme desteğini vererek çocuklarımızın yaz tatilini dolu dolu geçirmelerine vesile olacağız. Zaten milli eğitim bakanlığı da sosyal etkinlikler yönetmeliğini değiltirerek öğrenim çağındaki çocuklarımızın spor yapmalarını teşvik etmektedir. Bu önemli bir aşama olmuştur. Spor sadece sportif başarı değildir. Sosyal açıdan baktığımızda spor; özgüveni yüksek bir birey yetiştirir kendine olan güveni arttırır, çocuğun kendini doğru ifade edebilme, stres altında doğru karar verebilme, toplum içinde nasıl davranacağını, bireysel değil toplumsal düşünmeyi teşvik ederek kişiliğini geliştirir, iyi bir yurttaş ve insan olmasına yardımcı olur. Beslenme ve Sağlık açısından baktığımızda ise; kas ve kemik gelişimini olumlu yönde etkiler, düzenli beslenmeyi destekler. Spor esnasında yüksek enerji harcayan çocuklar, bu enerjiyi geri kazanabilmek için dengeli ve düzenli beslenmek durumundadır. Spor yaparken, vücudun birçok bölgesi koordineli bir şekilde çalıştığından, çocukların beyin gelişimini de desteklenmiş olur. Düzenli olarak spor yapan çocukların bağışıklık sistemi diğer çocuklara göre daha güçlüdür. Bu nedenle, çocukların spor yapması, hastalıklarla daha az karşılaşmalarını sağlar. Bununla birlikte, obezite gibi sağlık sorunları ile de karşılaşma riskleri düşer. Spor yapan çocuklar yapmayanlara göre vücut direnci olarak daha dayanıklıdır ve hasta olma riski daha azdır. Kısacası spor her yönü ile kişiyi bir adım ileri götürür. İnegöldeki tüm anne babalara ve aile bireylerine buradan seslenmek istiyorum. Çocuklarımızı spora teşvik edelim. Spor çocuğun eğitimini olumsuz etkilemez tam aksine başarıyı artır. Lütfen çocuklarımızı spora gönderelim ve her çocuk en az bir spor dalı ile ilgilensin. Bu ona daha başarılı bir birey olması konusunda yardımcı olacaktır.
Tekrar buradan çocuklarımızı ve geçlerimizi İnegöl gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonununa davet ediyorum.
Facebook sayfamızdan ve broşurlerimizden başvuru şartlarını öğrenip gelmelerini tavsiye ediyorum” dedi

Bu haber 380 kez okundu.
Eğitim - 7:20 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Münür Kaner aday olacak
  İnegölspor yönetim kurulunun olağanüstü kongre kararı ardından kulisler hareketlendi. Eski başkan Münür Kaner’in aday olacağı öğrenildi.
 • 02
  Orhaniyespor transferin iddialı takımı
  Tevfik Demirhan başkanlığında yeni bir yapılanmaya giden Orhaniye Spor transfere hızlı başladı.
 • 03
  Bursa’ya şehit ateşi düştü
  Adana’da askerlik görevini yapan Şükrü Gündüz sabah saatlerinde geçirdiği beyin kanaması sonucunda şehit düştü.
 • 04
  İnegöl’de Roma mezarı
  İnegöl’de hayırseverler tarafından yapılacak okulun temel hafriyatında Roma dönemi ait mezar taşı bulunmasının ardından okul inşattı durduruldu. Bursa’dan gelen yetkililer bölgede kazı çalışmaları yaptı. Yapılan çalışmalar neticesinde yine roma dönemine ait olduğu tahmin edilen malzemeler bulundu. Yetkililer tarafından bulunan malzemeler Bursa’ya götürüldü.
 • 05
  İnegölspor olağanüstü kongreye gidiyor
  İnegölspor’un önünü açmak ve içinde bulunan sıkıntılı süreci aşabilmek adına yönetim kurulu geçtiğimiz çarşamba günü yapılan Yönetim Kurulu toplantısında olağanüstü kongre kararı aldı.