seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif

İlk teravih, Muradiye’de

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ilk teravih namazını Muradiye Camii’nde kılıp, Ramazan’ın manevi iklimine uygun olarak bir ay boyunca Muradiye Kuran ve El Yazmaları Müzesi’nde açık kalacak Asar-ı Kadime adlı hat levhaları sergisini ziyarete açtı.
Bursa Haberleri - Nisan 2, 2022 11:30 pm A A

11 ayın sultanı Ramazan’ın manevi iklimi kılınan ilk teravih namazları ile başlarken, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Bursa Milletvekili Refik Özen ilk teravih namazını Muradiye Camii’nde kıldı. Namaz sonrası vatandaşların Ramazan ayını tebrik eden Başkan Aktaş,  vatandaşlara lokum, şerbet ve Ramazan pidesi ikram etti.

Ramazan ayının manevi ikliminin tüm Bursa’yı sarması hedefiyle birbirinden farklı etkinliklere imza atacak olan Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Muradiye Kuran ve El Yazmaları Müzesi’nde Asar-ı Kadime adlı hat levhaları sergisi düzenlendi. Emirsultan Camii’ne vakfedilen 32 adet hat levhasının yer aldığı sergi, Başkan Aktaş ve Milletvekili Refik Özen’in katıldığı törenle ziyarete açıldı. Serginin açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “An itibariyle, Ramazan ayının mübarek iklimine girmiş bulunuyoruz.  11 ayın sultanı olan coşku, heyecan, bolluk, bereket ve paylaşıma kapı aralayan; iftarları, teravihleri, sahurları, manileri, mahyaları ile hafızalarımızda silinmez izler bırakan bu kutlu zaman dilimi için “Hoşgeldin ya Şehr-i Ramazan” diyoruz.  Ecdadımızdan yadigâr bir mirasın manevi atmosferinde karşıladık Ramazanı. Muradiye medresesindeyiz. Bilindiği gibi, külliyenin bir parçası olan bu bölümde 2014 yılında başlatılan restorasyon çalışmalarını 2019 yılı ocak ayında tamamlamıştık. Müzemiz bugünden itibaren anlamlı bir sergiye ev sahipliği yapacak. Asar-ı Kadime adlı sergimizde; Bursa Vakıf Kültürü müzesinde daha önce sergilenen Emirsultan Camii’ne vakfedilen 32 adet hat levhası yer alıyor.  Dönemin sanat zevki ve estetik bilgisi hakkında birer kaynak olan hat levhaları aynı zamanda hat sanatının gelişim ve değişim evreleri hakkında da geçmişten günümüze medeniyet ve sanat tarihi açısından bilgi vermektedir. 19. yüzyılın ünlü hattatların terekesine ait muhtelif ölçülerdeki eserler, Ramazan ayı boyunca burada sergilenecek. Ben bu vesileyle Ramazan ayının şehrimiz, ülkemiz ve İslam âlemi için birliğimizin dirliğimizin güçlendiği bir ay olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Bursa Milletvekili Refik Özen de ilk teravihte 2. Murat Han’ın huzurunda olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Ramazan ayının şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur ve sağlık getirmesini diliyorum” dedi.


Bu haber 490 kez okundu.
Bursa Haberleri - 11:30 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl Belediyesi’nden Personellere Sürpriz Doğum Günü Kutlaması
  İnegöl Belediyesi’nde Nisan ayında doğan 69 personel için sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı. Başkan Alper Taban, personel ile Kent Müzesinde bir araya gelerek pasta kesti. Ayrıca personellere hediye takdimi yapıldı.
 • 02
  Türk dünyası festivalde buluşuyor
  Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Bursa Kent Konseyi tarafından organize edilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da desteklediği 5. Bursa Türk Dünyası Temalı Geleneksel El Sanatları Festivali, 11-15 Mayıs tarihleri arasında Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilere (Merinos AKKM) açıyor.
 • 03
  Playland Eğlence Tırı İnegöl’de Çocuklarla Buluştu
  İnegöl’de Playland Sponsorluğunda İnegöl Belediyesi katkılarıyla Çocuk Festivali düzenlendi. Cerrah İlkokulu bahçesinde 05 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük çocuk festivali Playland Eğlence Tırında, çocuklar gönüllerince eğlendi.
 • 04
  Vergi Ödemelerinde Son Gün 31 Mayıs
  İnegöl Belediyesi; Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi ile İlan ve Reklam Vergisinin 1. taksitlerinin son ödeme gününün 31 Mayıs Salı olduğunu hatırlatarak mükelleflere çağrıda bulundu. Ödemeler belediyenin tüm ek hizmet binalarından tahsilat servislerine ve e-devlet ile e-belediye uygulamaları üzerinden online olarak yapılabiliyor.
 • 05
  İnegöl Hayvan Pazarı Kotra İhale Tarihi Belli Oldu !
  Kurban Bayramı öncesi İnegöl Belediyesi Hayvan Pazarının kotra ihale tarihi belli oldu. Belediye Başkanı Alper Taban, 18 Mayıs’ta yapılacak ihalede 140 adet büyükbaş ve 52 adet küçükbaş olmak üzere toplam 192 kotranın satışa çıkacağını duyurdu.