20° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

İMOS Çalışmalara Start Verdi

İMOS Başkanı Yavuz Uğurdağ, Atölye İnegöl Mobilya Tasarım Merkezi’nin bir kuluçka merkezi gibi kurgulandığını ve bu merkezden İnegöl’e sürekli tasarımlar ve tasarımcılar çıkmasını hedeflediklerini belirtti.   İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS)’nde 6 Ocak günü yapılan genel kurulu ile göreve gelen Yavuz Uğurdağ başkanlığındaki yönetim kurulu üyeleri, dün Atölye İnegöl Mobilya Tasarım Merkezi inşaatını gezerek çalışmalar […]
EKONOMİ - Ocak 20, 2015 6:06 am A A

İMOS Başkanı Yavuz Uğurdağ, Atölye İnegöl Mobilya Tasarım Merkezi’nin bir kuluçka merkezi gibi kurgulandığını ve bu merkezden İnegöl’e sürekli tasarımlar ve tasarımcılar çıkmasını hedeflediklerini belirtti.

 

İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS)’nde 6 Ocak günü yapılan genel kurulu ile göreve gelen Yavuz Uğurdağ başkanlığındaki yönetim kurulu üyeleri, dün Atölye İnegöl Mobilya Tasarım Merkezi inşaatını gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

 

“KULUÇKA MERKEZİ” BENZETMESİ

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Yavuz Uğurdağ “BEBKA desteği le birlikte yürüttüğümüz Tasarım Merkezi projemiz ilerliyor. Bugün de merkezin ve derneğimizin yeni yerinde süren inşaatı incelemeye geldik. Süreç tamamlanmak üzere. Hedefimizi İstanbul Fuarı’ndan sonra burada faaliyetlerimize devam etmektir. Şu anda 9 Türk 1 Kolombiyalı tasarımcımız eğitimlerini sürdürüyorlar. Bu arkadaşlarımız ilk ay aldıkları hammadde eğitiminin ardından fabrikalarda sahada eğitimlerini sürdürüyorlar. Bu merkezle amacımız katma değerli ürünler üretip yeni tasarımlarla Pazar çeşitliliğimizi arttırmaktır. Bu arkadaşlar Şubat ayından itibaren bu yerde İnegöllü sanayicimize de tasarım noktasında hizmet vermeye başlayacaklar. Burası bir kuluçka merkezi olarak kurgulanmış. Bu merkezden İnegöl’e sürekli tasarımlar ve tasarımcılar çıkmasını hedefliyoruz. Mart ayında ilk grup arkadaşların sertifika törenini yapacağız nasip olursa. Bu tören için ülke çapında ses getirecek bir organizasyon planlıyoruz. Detayları netleştikçe tekrar sizinle paylaşılacaktır. Bu merkezde bugüne kadar emeği geçen Mustafa Akyol ve yönetim kurulu üyelerine ve merkez için ayrıca mesai harcayan başta Ahmet Güleç olmak üzere, Mesut Tahirler, Metin Baydar ve Onur Kartal kardeşime teşekkür etmek istiyorum. Yeni yönetimimizle birlikte bu komisyonumuzda artık Muharrem Algıner arkadaşımız da görev alacak onlara da başarılar diliyorum” dedi.

 

GERÇEKÇİ HEDEFLERİMİZ VAR

Yönetim kurulu görev paylaşımını yaptıklarını da belirten Yavuz Uğurdağ “Gerçekleştirdiğimiz ilk yönetim kurulu toplantısı neticesinde Başkan Yardımcılıklarına Muharrem Algıner ve Metin Baydar, muhasip üyeliğe Mesut Tahirler, SEKRETER üyeliğe ise Okan Güler getirildi. Mehmet Mestan, Suat Aras, Erdinç Koç, Mustafa Balcı, Nedim Duman, Talha Öziş,  Mustafa Kemal Alemdar, Serdar Ayaz, Dursun Arslan, Atila Türkoğlu, Muhammed Emin Kayar, Ergün Topal, Nihat Gümüş, Murat Pekdemir ve Bilal Şenel ise yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacaklar. Önümüze gerçekçi hedefler koyduk. En büyük hedefimizde bu hedefleri gerçekleştirebilmek. 2 sene boyunca arkadaşlarım ve ağabeylerimle beraber bu hedefler çerçevesinde çalışacağız ve İnegöl mobilyacısına faydalı projeleri hayata geçirmeye çalışacağız. İnşallah bunda da başarılı olur alnımızın akıyla çıkarız” şeklinde konuştu.

 

ORTA VE GENÇ KUŞAK BİR ARADA

Yönetim kurulunu oluştururken genç kuşakla orta kuşağın birlikte olmasına önem gösterdiklerini belirten Uğurdağ, bunu yaparken genç kuşağın enerjisi ile orta kuşağın tecrübesini birleştirmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

 

MOSFED üyeliği ile birlikte derneğin etkinliğinin ve sorumluluklarının arttığına dikkat çeken Uğurdağ “Derneğimiz hep dediğim gibi İnegöl’ün en önemli sivil toplum kuruluşudur. Artık Mosfed üyeliğimiz de gerçekleşti. Bu platformla üyelerimizin, sektörümüzün ve ilçemizin faydasına işler yapmak istiyoruz. Burada bizleri temsil edecek delege arkadaşlarımız bunun sorumluluğunda olan arkadaşlar.” Diyerek sözlerini tamamladı.


Bu haber 1310 kez okundu.
EKONOMİ - 6:06 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kritik uyarı !
  Uzmanlar uyardı, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi’nin Normalde  mayısın ortalarında görülmeye başlarken, bu yıl nisanın sonlarında başladı. Geçmiş 2-3 yıla göre vaka sayısında da bir miktar artış var.
 • 02
  Çarşıda Yüzler Gülüyor !
  Koronavirüs tedbirleri kapsamında Mart ayı sonlarında dükkanlarını kapatan çarşı esnafı, yeni sosyal hayat kuralları kapsamında Bursalılara hizmet vermeye başladı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da çarşı esnafını ziyaret ederek hayırlı ve bol kazançlar diledi.
 • 03
  Bursa Valiliğinden Flaş Açıklama Geldi !
  Bursa Valiliği yeni il hıfzısıhha kurulu kararlarını açıkladı.
 • 04
  İnegöl’lü Galerici Bursa’da Öldürüldü !
  İnegöl’de Galericilik yapan Hayrullah Yücel Çalışmaz Bursa’da otomobiliyle seyir halindeyken yanında bulunan ve kimliği henüz belirlenemeyen kişi yada kişiler tarafından tabancayla vurularak öldürüldü.
 • 05
  Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı !
  Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, NTV’de konuk olduğu bir yayında 1 Haziran’dan itibaren başlayan yeni normalleşme süreci ve koronavirüs salgınının Türkiye’deki seyri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
şanlıurfa araç kiralama