Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

İMOS YÖNETİM KURULU’NDA GÖREV DAĞILIMI YAPILDI !

İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği’nin (İMOS) geçtiğimiz günlerde gerçekleşen genel kurulunda göreve gelen Osman Aybil başkanlığındaki yönetim kurulu görev dağılımı yaptı.
GENEL - Nisan 7, 2021 9:37 am A A

İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği’nin (İMOS) geçtiğimiz günlerde gerçekleşen genel kurulunda göreve gelen Osman Aybil başkanlığındaki yönetim kurulu görev dağılımı yaptı. Görev dağılımına göre; başkan yardımcılıklarına Mesut Tahirler ve Mesut Aydın getirilirken, İbrahim Tanhan sayman üye, Bilal Şener ise sekreter üye olarak belirlendiler. Fatih Üner, Hasan Varlı, Taner Mollaer, Sedat Portakal, Şükrü Gümüş, Caner Çetin, Abdullah Boztepe ve Tayfun Fergana da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapacaklar.
İMOS Yönetim Kurulu Başkanı Osman Aybil, görevi devraldıktan sonra Yönetim Kurulu olarak yaptıkları ilk toplantıda görev dağılımı gerçekleştirdiklerini belirterek, “Görev dağılımımız hayırlı olsun. İMOS’un başarı yolculuğunu daha da ileri taşımak amacındayız. Dünyanın en büyük 8. mobilya ihracatçısı ülkesiyiz. Dokuz yıl içinde dünyada pazar payımızı iki katına çıkarmayı başardık. Türkiye, mobilya ihracatında son dönemde artış oranında hep ilk üç ülke arasında oldu. 3 milyar dolardan fazla dış ticaret fazlası veren sektörümüzü istikrarlı bir şekilde büyütmek için İMOS olarak biz de üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Sektörün, ihracatta ilk 5 ülke arasına girme hedefi olduğunu, bu amaçla 10 milyar dolarlık ihracatın hedeflendiğini söyleyen Aybil, bunun için katma değeri daha yüksek ürünler üreterek, ihracatta kilogram birim fiyatını artırmayı amaçladıklarını söyledi.
İMOS’un bu doğrultuda yeni ve güçlü ihracat pazarlarına odaklanacağını ifade eden Başkan Aybil, “Tasarım ve markalaşma çalışmalarına daha da ağırlık vererek, geleneksel Kuzey Afrika ve Ortadoğu pazarlarının yanı sıra kişi başına milli geliri yüksek ülkelere yönelik çalışmalarımız hız kazanacak. Mobilya sektörü, bugün olduğu gibi gelecekte de ülke ekonomisinin en dinamik sektörleri arasında yer alacak. İMOS olarak, bu sürece öncülük edeceğiz” diye konuştu.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 2590 kez okundu.
GENEL - 9:37 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bursa’nın sokakları notalarla renkleniyor !
  Bursa’da sokak müzisyenlerinin daha sağlıklı şartlarda çalışabilmeleri için Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Bursa’nın her sokağı ayrı bir şarkı” projesi, müzisyenlerin şehir merkezinde verdiği mini konserle start aldı.
 • 02
  Zabıtadan polise pastalı kutlama !
  Bursa Büyükşehir Belediyesi zabıtası, Türk Polis Teşkilatı’nın 176’ıncı yılını, Acemler’deki kontrol noktasında nöbet tutan polislere pasta keserek kutladı.
 • 03
  Mhp’li isimlere silahlı saldırı !
  Milliyetçi Hareket Partisi Diyarbakır İl Başkan Yardımcılarına silahlı saldırı düzenlendi.
 • 04
  Müzelerimiz örnek olmaya devam ediyor !
  Balıkesir Gömeç ilçesine ve Bursa Mustafakemalpaşa ilçesinde Kent Müzesi kazandırmak isteyen Gömeç Belediyesi ile Mustafakemalpaşa Belediyesi, İnegöl Kent Müzesi ile Mobilya Müzesini örnek alıyor. İki belediyeden gelen heyetler, müzelerde inceleme yaparak bilgi aldı.
 • 05
  BANKALAR MESAİ SAATLERİNİ DEĞİŞTİRDİ !
  Koronavirüs vaka sayılarının 50 binin üzerine çıkmasıyla özel sektör de kendine göre tedbirler almaya başladı. İlk adımı atan bankalar, mesai saatlerini değiştirdi. İşte bankaların güncel çalışma saatler.