15° Açık
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif B7yTL.gif

İndak eğitim seferberliğine hazır !

İçişleri Bakanlığının 2021 yılını afet yılı ilan etmesiyle yıl sonuna kadar 51 milyon insanımıza afet farkındalık eğitimi verilecek.
GENEL - Şubat 21, 2021 9:50 pm A A

6 yaş üstü ve 65 yaş altı 51 milyon insana kısa sürede ulaşma konusunda ADAD merkezlerinde AFAD gönüllülük eğitimini tamamlayan gönüllüler hafta sonları eğitmen eğitimine tabi tutuluyor.

İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma ekibinden Orhan Kılınç, Selma Kılınç, Mustafa Akarsu, Süleyman Ulusoy, Hasan Babür, Erkan Dilmaç, Zafer Alpaslan ve İsmail Kanık hafta sonu eğitimlerini tamamlayarak sonraki süreçte AFAD koordinesinde devam edecek İnegöl ilçesindeki resmi ya da özel kurumlardaki Afet Farkındalık eğitimlerinde görev alacaklar.

İNDAK başkanı Ömer Gürkan, bu haftaki eğitimlerle beraber 30 İNDAK üyesinin aldıkları bu eğitimi tüm İnegöllülere anlatmaya hazır olduğunu dile getirdi. Ömer Gürkan, yasakların bitmesini beklemeden bu haftadan başlayarak çevrimiçi de olsa İnegöl’deki hedef kitleye ulaşacaklarını ifade etti.

İnegöl Afet Farkındalık Eğitim Koordinatörü ve İNDAK Başkan Yardımcısı Eyüp KÖKSAL, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlıkla yapılacak görüşmelerin ardından bir yol haritası çizileceğini ve velilerden başlayarak kısa sürede tüm İnegöl’e bu eğitimin verileceğini dile getirdi.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1870 kez okundu.
GENEL - 9:50 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kahreden haber ! Şehitlerimiz var ..
  Bitlis’ten kahrede haber geldi 9 askerimiz şehit oldu.
 • 02
  İnegöl’de Kontrollü Normalleşme Denetimleri Başladı
  Bursa’da kontrollü normalleşme süreciyle birlikte kısıtlamaların bir kısmının kaldırılmasıyla birlikte, İnegöl Kaymakamı Eren Arslan ve Belediye Başkanı Alper Taban sahaya indi. Arslan ve Taban, beraberindeki heyetle birlikte ilçe merkezinde kontrollü normalleşme denetimleri gerçekleştirdi.
 • 03
  İnegöl’de feci kaza !
  Kırmızı ışık ihlali yapan araç TIR ile çarpıştı, üst geçitteki vatandaşlar meraklı gözlerle izlediler
 • 04
  KAYMAKAM EREN ARSLAN İNEGÖL KÖFTESİ PİŞİRDİ !
  Kontrollü normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte bugün denetimlere çıkan İnegöl Kaymakamı Eren Arslan, girmiş olduğu bir iş yerinde İnegöl Köftesi pişirdi.
 • 05
  ÖĞRENCİYE SIFIR ARAÇ ŞOKU
  İnegöl’de yaşayan Onur Aydemir (20), babasının hediye olarak aldığı 460 bin TL değerindeki sıfır model otomobile yaptırdığı ekspertiz incelemesinde, bagaj kapağının değişmiş ve boyalı olduğunu öğrendi.