23° Açık
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

İNDAK, KESTEL’DEYDİ

Geçtiğimiz Pazar günü Kestel’in Dudaklı ve Kayacık mahallelerinde yaşanan sel felaketinde aynı aileden 5 kişi hayatını kaybetmiş. İlk aramalarda 4 kişinin cansız bedenine ulaşılmıştı.
GENEL - Haziran 27, 2020 2:36 pm A A

16 yaşındaki kız çocuğunun bulunamaması üzerine tüm Bursa’daki arama kurtarma ekipleri seferber oldu. İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma ekibi de aramalarda yerini alarak kayıp kız çocuğunu bulabilmek için var gücüyle çalıştı. İNDAK Başkanı Ömer Gürkan, acılı ailelerin acısını cenazelerini bulmaya çalışarak bir nebze olsun hafifletmeye çalıştıklarını belirterek hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi. Gürkan, ayrıca daha önce sel felaketinde arama kurtarma çalışmalarında bulunmadıklarını, bu üzücü olayın bu alanda da ne tür eksikliklerinin olduğunu görmelerine yardımcı olduğunu ve bu konuda edindikleri tecrübelerin yaşanabilecek felaketlerde çalışmalarına olumlu manada yansıyacağını ifade etti.


Bu haber 740 kez okundu.
GENEL - 2:36 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Hareketli gece
  Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmalarına yönelik çalışma yapıldı.
 • 02
  İç İşleri Bakanlığı’ndan flaş açıklama !
  İçişleri Bakanlığı: “26 Eylül 2020 tarihi itibarıyla yurt ve pansiyonlarda 2 bin 157 kişi izolasyon altında tutuluyor.
 • 03
  Milletimizin yanında olduk !
  Bakan Albayrak: Milletimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz dedi.
 • 04
  Koronavirüste son dakika
  Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verileri paylaşıldı.
 • 05
  Koronavirüs aşısında bir iyi haber daha !
  ABD merkezli Johnson&Johnson (J&J), ürettiği yeni tip koronavirüs (covid-19) aşısının, klinik deneylerde virüse karşı güçlü bağışıklık oluşturduğunun gözlendiğini bildirdi.