Açık
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

İNDAK’TAN AK PARTİ GENÇLİK KOLLARINA ZİYARET

İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibi, tanışma ve fikir alışverişi için AK Parti İnegöl Gençlik Kolları Yeni Seçmen Birimiyle bir araya geldi.
GENEL - Kasım 30, 2019 3:37 pm A A

İnegöl’de gönüllü üyeler tarafından 2016 yılında temelleri atılan İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibi (İNDAK), 3 yıllık sürede arama-kurtarma alanında önemli çalışmalara imza attı. Son dönemlerde de özellikle deprem konusunda faaliyetlerine hız veren İNDAK, bilgilendirme ve tanışma amacıyla AK Parti İnegöl Gençlik Kolları Yeni Seçmen Birimini ziyaret etti.

AK Parti İlçe Başkanlığı binasında gerçekleşen ziyarete İNDAK Başkanı Ömer Gürkan ile beraberindeki ekip temsilcileri katıldı. Ziyarette günlük hayatımızda depreme karşı evimizde nasıl önlemler alınması gerektiği başta olmak üzere; eşyaları sabitleme, güvenli çıkış için çıkış güzergahının kapanmaması, İnegöl’deki toplanma merkezleri, deprem sonrası iletişim, deprem çantasının önemi, ilk 72 saatin önemi gibi konularda bilgiler verilip toplumun da bilinçlendirilmesi adına gençlik kollarından destek istendi. Ziyarette ayrıca İNDAK bünyesinde kurulmak istenen MAT-TAK ekiplerinden ve eğitim amaçlı oluşturulması planlanan enkaz alnından da söz edildi.

Bilgilendirme sonrası gençlik kolları ve İNDAK işbirliğinde neler yapılabileceği konusu masaya yatırıldı.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1360 kez okundu.
GENEL - 3:37 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kantin bilmecesi bitmedi gitti !
  İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servisinde bulunan kantin, fiyat anlaşmazlığı nedeniyle mevcut işletmeci tarafından kapatılmıştı. Yeniden ihale edilen kantinin yakın zamanda açılacağı öğrenildi.
 • 02
  Ramazan ayında tam kapanma olacak mı ?
  Hükümetin artan COVID-19 vakalarının ardından aldığı kararların sonuçları yakından izleniyor. Edinilen bilgiye göre, alınan kararların olumlu sonuçları görülse de beklenenden daha yavaş olduğu belirtiliyor.
 • 03
  Çocuklar gelenekleri resmetti !
  Bu yıl Tataristan’ın Kazan Kenti organizasyonuyla çevrimiçi olarak yapılacak Dünya Tarihi Kentler Birliği’nin 17. Konferansı kapsamında gerçekleştirilecek, “Dünya’yı Görüyorum-Dünya Milletlerinin Gelenekleri” temalı Uluslararası Çocuk Resim Yarışması’na Bursa’dan katılacak 10 eser belirlendi.
 • 04
  Yeniceköy’de yeni yaşam alanı doğuyor !
  İnegöl Belediyesi, Yeniceköy Mahallesi Narman Caddesinde 3 ayrı alanda toplam 3356 m2’lik yeni bir yaşam alanı inşa ediyor. İçerisinde; çok amaçlı saha, çocuk oyun ve fitness alanı, koruluk alan ile sert zemin yürüyüş yolarının bulunduğu çalışmayı, Belediye Başkanı Alper Taban yerinde inceledi.
 • 05
  Yeni hayvan pazarı yükseliyor !
  İnegöl Belediyesi, Alibeyköy Mahallesi bölgesinde 13 bin 900 m2 alan üzerinde kurulacak modern Hayvan Pazarının yapım çalışmalarına başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, hedeflerinin yeni hayvan pazarını kurban bayramına yetiştirmek olduğunu söyledi.