24° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

İnegöl Belediyesi 2014 Yılını Değerlendirdi

İnegöl Belediyesi’nin 2014 yılı değerlendirme toplantısı Eskişehir Rixos Otel’de yapıldı.   32 MİLYON BÜYÜKŞEHİR’E GİTTİ Belediye Meclis Üyeleri ve daire müdürlerinin de katıldığı toplantıda konuşan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Yasası ile yeni bir düzenin başladığını belirterek, “Değişim ve dönüşümün mali ve idari anlamda ciddi sıkıntıları var. İnşallah bundan sonra daha güzel şeyler olacak” […]
EKONOMİ - Ocak 20, 2015 6:07 am A A

İnegöl Belediyesi’nin 2014 yılı değerlendirme toplantısı Eskişehir Rixos Otel’de yapıldı.

 

32 MİLYON BÜYÜKŞEHİR’E GİTTİ

Belediye Meclis Üyeleri ve daire müdürlerinin de katıldığı toplantıda konuşan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Yasası ile yeni bir düzenin başladığını belirterek, “Değişim ve dönüşümün mali ve idari anlamda ciddi sıkıntıları var. İnşallah bundan sonra daha güzel şeyler olacak” dedi. Aktaş, iller bankasında ve su tahsilatlarından toplam 32 milyon TL.’nin büyükşehire geçtiğini söyledi.

 

İnegöl Belediyesi 2014 yılı değerlendirme toplantısı Cumartesi günü Eskişehir Rixos Otel’de gerçekleştirildi. Afyon’da planlanan program, otelde yaşanan ısınma problemi nedeniyle Eskişehir’e alındı. Gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Birim müdürleri ve basın mensupları katıldı.

 

KENDİSİNİ DAHA FAZLA HİSSETTİRECEK

Belediye Başkanı Alinur Aktaş, toplantının ardından değerlendirmelerde bulundu. Belediyeciliğin beşikten mezara kadar sürdüğünü belirten Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “İnsanların doğumundan vefatına kadar onlara hizmet etmeye çalışıyoruz. Yeni Büyükşehir Yasası ile yeni bir düzen başladı. Değişim ve dönüşümün mali ve idari anlamda ciddi sıkıntıları var. İnşallah bundan sonra daha güzel şeyler olacak. Daha güçlü belediyeler murat ediliyor. İnşallah bu süreç kendisini daha fazla hissettirecek” dedi.

 

HER GÜNÜMDE İLK GÜNKÜ GİBİ ÇALIŞACAĞIM

Bir ekip olduklarını aktaran Başkan Aktaş, “2014 seçimlerinde çatır çatır bir seçim oldu. Seçim bitti. Şehir hepimizin şehri… 31 hepsi birbirinden değerli meclis üyesi arkadaşlarımız ve daire müdürlerimiz ile bu kente hizmet etmek için varız. Destek veren, hizmet veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Benim son dönemim. İlk gün başlamış gibi son günüme kadar çalışmalarımı sürdüreceğim. Arzu ederim ki İnegöl hep güzel olsun. Benden önce nasıl Belediye Başkanları varsa benden sonra da olacak. Buraya hayırlı hizmetler yapıp, sonra da devreceğiz” şeklinde konuştu.

 

BÜYÜKŞEHİR’DE İNEGÖL’E BAKIŞ AÇISI NASIL?

Toplantı sonunda Belediye Başkanı Aktaş, belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri, soruları yanıtladı. AK Parti’li Berat Ertopuz ve MHP’li İsmail Karaman, Büyükşehir Meclisi’nde İnegöl’e bakış açısının nasıl olduğuna ilişkin soruyu yanıtladılar.

 

BİR İYİ BİR KÖTÜ

Ertopuz, komisyon üyeleri arasında herhangi bir sıkıntı olmadığını; birlikte çalıştıklarını ve ilçe ayrımının yapılmadığını aktardı. Karaman ise Büyükşehir yasasını eleştirirken; yaşanan sorunların çözülmesini beklediklerini söyledi.

 

32 MİLYON TL BÜYÜKŞEHİR’E GİTTİ

Büyükşehir’e hangi gelirlerin gittiğinin sorulması üzerine tekrar söz alan Başkan Aktaş, Emlak Vergisi’nin 2 kat arttığını, bu gelirin İnegöl’e kalacağını aktardı. İller Bankası’ndan 16 milyon, sudan da 16 milyon kadar gelirin Büyükşehir’e geçtiğini ve İnegöl Belediyesi’nin toplamda 32 milyon TL civarında gelirinin Büyükşehir’e geçtiğini belirtti.


Bu haber 1280 kez okundu.
EKONOMİ - 6:07 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

şanlıurfa araç kiralama