18° Açık
 • EURO 6.35
 • DOLAR 5.75

İnegöl Belediyesi 2017 Yılını Değerlendirdi

İnegöl Belediyesi, her yıl geleneksel olarak düzenlediği yıllık değerlendirme toplantısını bu yıl Oylat’ta gerçekleştirdi. Tüm daire müdürleri ile meclis üyelerinin katıldığı değerlendirme toplantısında, 2017 yılında hayata geçirilen projeler ve Müdürlüklerin yıllık faaliyetleri açıklandı. Ayrıca 2018 yılına ilişkin hedefler de bu toplantıda aktarıldı. İnegöl Belediyesi, her yıl geleneksel olarak düzenlediği yılsonu değerlendirme toplantısını 20 Ocak Cumartesi […]
GENEL - Ocak 21, 2018 5:10 pm A A

İnegöl Belediyesi, her yıl geleneksel olarak düzenlediği yıllık değerlendirme toplantısını bu yıl Oylat’ta gerçekleştirdi. Tüm daire müdürleri ile meclis üyelerinin katıldığı değerlendirme toplantısında, 2017 yılında hayata geçirilen projeler ve Müdürlüklerin yıllık faaliyetleri açıklandı. Ayrıca 2018 yılına ilişkin hedefler de bu toplantıda aktarıldı.

İnegöl Belediyesi, her yıl geleneksel olarak düzenlediği yılsonu değerlendirme toplantısını 20 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirdi. Oylat’ta günü birlik olarak düzenlenen toplantıya; Belediye Başkanı Alper Taban, Başkanvekili Turgay Yel, Başkan Yardımcıları; Adil Kansu, Eşref Yiğit, Gülhan Şahin ve Sabri Günaydın, AK Parti ve MHP’li Belediye Meclis Üyeleri ile Daire Müdürleri katıldı. 2017 yılında yapılan tüm projeler ve faaliyetlerin değerlendirilip 2018 yılına ilişkin de hedeflerin açıklandığı toplantıda, tüm müdürlükler yıllık faaliyetlerini sırasıyla sundu.

Çağlayan Otel toplantı salonunda gerçekleştirilen 2017 yılı değerlendir toplantısı, Belediye Başkanı Alper Taban’ın açılış konuşmalarıyla başladı. Taban, “2017 yılını bir değerlendirelim ve sonunda da istişarelerde bulunalım istedik. Zaman çok çabuk geçiyor. Bugün 20 Ocak Cumartesi. 8 Kasım 2017’de göreve geldik. Burada amaç faydalı olabilmek, verimli çalışabilmek, etkin çalışabilmek. Belediye organı da sadece Belediye Başkanından ibaret değil. Belediyenin bir meclisi var, encümeni var, çalışanları var, daire müdürleri var… Velhasıl çok büyük bir organizasyon ve bu organizasyonu daha etkin olarak hedefe götürmenin yolu ve yöntemi noktasında gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Burada da meclis üyelerimizle bunu bir fırsat bilerek kendilerinin fikir ve görüşlerini almak istiyorum” dedi.

DEVAM EDEN PROJELER BİR BİR TAMAMLANACAK
Göreve geldiği günden bu yana bazı tespitler yaptıklarını kaydeden Alper Taban; “Geldiğimiz günden bu yana tespitler yaptık. Tespitlerimiz neticesinde planlamalar yapmaya çalıştık. Bu planlamalar neticesinde de bazı söylemlerde bulunduk. Ortak akılla yöneteceğiz dedik. Ben çok samimi bir dille şunu ifade ettim; benim kendi tecrübem bir yere kadar yeter. Önümüzde koskoca bir şehir var. Bu sebeple istişareye ve ortak akla ihtiyacımız var. Yine göreve gelmemiz bir dönemin başı olmadığı için daha ziyade öncelikli olarak yürüyen işlerin aksamadan tamamlanması önemli. Yürürlükte olan projelerimizi takip ediyoruz, hepsini bir bir tamamlayacağız. Vaatlerimiz neyse bunların hepsini bir bir yerine getirmeye çalışacağız. Getiremediklerimiz olursa da bunların gerekçeleriyle birlikte açıklamasını yapacağız. Vaatlerimiz arasında olmayıp tespit ettiğimiz bir ihtiyaç görüldüğünde bunları da hayata geçireceğiz. Küçük dokunuşlarla büyük farkındalıklar oluşturacağımızı söyledik. Çünkü bu şehirde yaşayan insanların bence öncelikli olarak bir şehirde yaşadıklarının farkına varması lazım. Bunu hep birlikte yapacağız. Bizlerin de organizasyonun başı olmamız gerekiyor. Yine sorunların çözümü noktasında çözen tarafta olacağız. En başta buna bizler inanmalıyız. İş yapış yöntemlerimizi sil baştan yeniliyoruz. Bununla alakalı da başta TSE olmak üzere bazı kuruluşlarla temaslar sağladık. Öncelikle kalite yönetim sistemi belgemizi alacağız. Ardından da vatandaş memnuniyeti belgelerimizi alacağız. Beraberinde de almak istediğimiz farklı belgeler var. Bunlar sadece bir belgeden ibaret olmayacak. İş yöntemlerimizin eksik olan yönlerini değiştireceğiz. Burada sizlerin de azami gayret göstermenizi istiyorum” diye konuştu.

YENİ MODELLE ÇOK DAHA İYİ YERLERE GELECEĞİZ
Konuşmasında Belediye Başkanlığı için belediye meclisinde yapılan oylamada kendisine destek veren meclis üyelerine teşekkür etmeyi de unutmayan Alper Taban; “Ben burada bir kez daha göreve gelmem için destek veren hem AK Partili ve de MHP’li meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Yine bir teşekkürü de ailem diye ifade ettiğim tüm çalışanlarımıza etmek istiyorum. Hepimiz aynı hedefe koşuyoruz. Küçük parçalar bir araya geldiğinde büyük İnegöl fotoğrafı ortaya çıkmış oluyor. İnşallah yeni ortaya koyacağımız modelle çok daha iyi yerlere geleceğimizi düşünüyorum. Toplantımızın hayırlı olmasını dileyerek ben sözü daire müdürlerimize bırakmak istiyorum” ifadelerinde bulundu.

AKTAŞ’TAN SÜRPRİZ ZİYARET
Alper Taban’ın konuşmasının ardından daire müdürleri yıllık sunumlarına başlarken, burada bir sürpriz de yaşandı. Salondaki toplantıya çat kapı gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı görenler, kısa süreli şaşkınlık yaşadılar. Toplantıya katılanlarla tokalaşan Aktaş, Birim Müdürlerinin hizmetlerle alakalı anlatımlarını dinledi. Tesadüfen Oylat’ta olduğunu, toplantıyı duyunca da selam vermek istediğini kaydeden Başkan Aktaş, burada kısa bir selamlama konuşması da yaptı. Başkan Alinur Aktaş, “Gece burada konakladım. Tamamen tevafuk oldu. Bugün burada karşılaştık. Cumhurbaşkanımızın Bursa ziyaretiyle ilgili son hazırlıklar, sunacağımız notlar üzerine çalışıyordum. İnegöl ekibinin burada olduğunu öğrendim. Bir selam vermek istedim. Toplantının, istişarenin, aldığınız kararların hayırlı olmasını temenni ediyorum. Alper Bey bu yıl İnegöl’ü tercih etmiş. Güzel de bir tercihte bulunmuş. Allah sizlere işlerinizde kolaylıklar versin” dedi.

İNSANLARIN MUTLU OLDUĞUNU GÖRÜYORSANIZ, DOĞRU YAPIYORSUNUZ DEMEKTİR
Belediyeciliğin önemli bir iş olduğuna da dikkat çeken Aktaş, “İnsanların mutlu olduğunu görünce, sizlerde mutlu oluyorsunuz. Allah çalışmalarınızda muvaffak eylesin. Bursa’da insanlarla güzelde bir diyalog kurduk. Çokta olumlu tepkiler alıyoruz. Bütün ilçelerde çalışmalarımız var. İnegöl’ü biraz daha dışarıdan gözlemleme imkanı buluyoruz. Tabi ki İnegöl’de de eksiklikler var. İnegöl Belediyesi bir çok açıdan kıyaslandığında çok iyi yerde. İnegöl’de yeni yeni çalışmalar yapılıyor. Yani şehre değer katacak güzellikler görüyoruz. İki günü bir olan ziyandadır. Takdir edersiniz ki üzerine koyarak devam etmek lazım. Olayın fotoğrafına bakmak lazım. Genel anlamda insanların mutluluğunu görüyorsanız, demek ki doğru yapıyorsunuz. Ama genel anlamda sıkıntı varsa bu durumu sorgulamak lazım” diye konuştu.

TÜM MÜDÜRLÜKLER FAALİYETLERİNİ ANLATTI
Başkan Aktaş konuşmasının ardından salondan ayrılırken, program daire müdürlerinin sunumuyla devam etti. Sırasıyla; Emlak İstimlak Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Park Bahçeler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü, Hukuk İşleri Müdürlüğü, Satın Alma Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Spor İşleri Müdürlüğü, Huzurevi ve Aşevi Müdürlüğü, Veteriner Müdürlüğü, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, Etüd Proje Müdürlüğü, Bilgi İşlem Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Cenaze ve Defin Hiz. Müdürlüğü, Beşinci Mevsim Kreşi, Gündüz Bakımevi ve İNGADEM, Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü, Stratejik Planlama ve Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü sunumları daire müdürleri tarafından yapıldı. 2017 yılında yapılan çalışmalar ile 2018 yılının hedeflerinin yer aldığı sunumlar, sabah 09.30’da başlayıp akşam 16.00’a kadar devam etti.

FAYDALI BİR TOPLANTI OLDU
Sunumların sonunda kısa bir değerlendirme açıklaması yapan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Sunumlar tamamlandı. Arkadaşlarımız gerekli bilgileri sizlere aktardılar. 2017’ye dair yapmış olduğumuz ve beraberinde 2018 yılında yapmayı hedeflediklerimizle alakalı bilgiler verdiler. Faydalı olduğunu düşünüyorum yapılan değerlendirmelerin. Muhakkak suretle önümüzdeki süreçle ilgili katkılar sunacağını ümit ediyorum” dedi.

Başkan Taban’ın değerlendirmesi sonrasında ise soru-cevap bölümüne geçildi. Burada meclis üyeleri merak ettikleri konularla ilgili Başkan Taban’a ve daire müdürlerine sorularını iletti.

MECLİS ÜYELERİ EN İYİ SUNUMU SEÇTİ
Soru cevap bölümünün tamamlanmasıyla birlikte sunum yapan 23 daire müdürü arasında meclis üyelerinin verdiği puanlarla ilk 3’e giren 3 dair müdürüne hediyeler takdim edildi. Yapılan oylamada sunumu ve hazırladığı slaytla Etüt Proje Müdürü Fatma Cavcı 1’inci oldu. Bilgi İşlem Müdürü Yusuf Baltacı ikinci olurken, 3’üncülüğü ise aynı puanları alan İmar İşleri Müdürü Sedat Koca ve Temizlik İşleri Müdürü Yalçın Bayraktar paylaştı. Dereceye giren daire müdürlerine hediyeler takdim edildi. 2017 yılı değerlendirme toplantısı toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Bu haber 270 kez okundu.
GENEL - 5:10 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Münür Kaner aday olacak
  İnegölspor yönetim kurulunun olağanüstü kongre kararı ardından kulisler hareketlendi. Eski başkan Münür Kaner’in aday olacağı öğrenildi.
 • 02
  Orhaniyespor transferin iddialı takımı
  Tevfik Demirhan başkanlığında yeni bir yapılanmaya giden Orhaniye Spor transfere hızlı başladı.
 • 03
  Bursa’ya şehit ateşi düştü
  Adana’da askerlik görevini yapan Şükrü Gündüz sabah saatlerinde geçirdiği beyin kanaması sonucunda şehit düştü.
 • 04
  İnegöl’de Roma mezarı
  İnegöl’de hayırseverler tarafından yapılacak okulun temel hafriyatında Roma dönemi ait mezar taşı bulunmasının ardından okul inşattı durduruldu. Bursa’dan gelen yetkililer bölgede kazı çalışmaları yaptı. Yapılan çalışmalar neticesinde yine roma dönemine ait olduğu tahmin edilen malzemeler bulundu. Yetkililer tarafından bulunan malzemeler Bursa’ya götürüldü.
 • 05
  İnegölspor olağanüstü kongreye gidiyor
  İnegölspor’un önünü açmak ve içinde bulunan sıkıntılı süreci aşabilmek adına yönetim kurulu geçtiğimiz çarşamba günü yapılan Yönetim Kurulu toplantısında olağanüstü kongre kararı aldı.