Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif B7yTL.gif

İnegöl Belediyesi 7/24 Sahada !

Hafta sonu itibariyle kar yağışının etkisini arttırdığı İnegöl’de, İnegöl Belediyesi tüm ekipleriyle sahaya indi.
GENEL - Ocak 17, 2021 2:04 pm A A

Şehir merkezi ve kırsalda ulaşımın aksamaması adına 3 vardiya şeklinde kar temizleme çalışmaları sürüyor. Bir yandan kapanan yollar açılırken bir yandan da tuzlama çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Ülke genelinde uzun süredir beklenen kar, hafta sonu itibariyle şehirleri beyaza bürüdü. Vatandaşların büyük bir sevinçle karşıladığı kar yağışının aynı zamanda olumsuzluklara neden olmaması adına, İnegöl Belediyesi de daha önceden hazırlıklarını yaptığı tedbirleri uygulamaya geçirdi.

Kar yağışıyla beraber karla mücadele ekipleri teyakkuza geçti. Ulaşımın aksamaması adına öncelikle kırsal mahallelerin yolları oluşturulan ekiplerle sürekli temizlenmeye başladı. Ardından Cumartesi akşamı itibariyle şehir merkezine düşen kar kısa sürede yolları kaplarken, merkezde de temizleme ve tuzlama çalışmalarının startı verildi. 6 ayrı bölge için oluşturulan ekipler; Gülbahçe, Tuzla, Çaylıca hattında greyderle çalışmalarını sürdürüyor. Esenköy, Çiftlik, Kıran, Kayapınar hattında da yine greyderle kar küreme çalışması yapılıyor. 3. Ekip; Tekke, Cemiyet, Karahasanlar ve Kurşunlu hattında çalışırken, 4. Ekip ise Hamitabat, Güzelyurt, Sultaniye, Kocakonak ve Mezit bölgesinde yolların kapanmaması için çalışmalarını sürdürüyor. Bir başka ekip Oylat bölgesinde; Bahçekaya, Tahtaköprü hatları üzerinde 2 greyder, 1 tuzlama aracı ve 1 küreme aracıyla çalışıyor. Şehir merkezinde ise ana arterlerde yapılan küreme ve tuzlama çalışmaları sonrası yoğunluk rampaların daha fazla olduğu Alanyurt, Akhisar ve Yeniceköy mahallelerine verildi. Buralarda yolların kapanmaması için tuzlama araçları ve kepçeler ile karla mücadele çalışmaları sürdürülüyor.

Bu 6 bölgede ekipler 3 vardiya şeklinde aralıksız olarak karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Merkezde özellikle toplu taşıma araçlarının güzergahları ve ana arterlere öncelik verilirken, kırsalda da yine mahallelere ulaşım ve mahallenin ana arterleri temizleniyor.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 2220 kez okundu.
GENEL - 2:04 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bursa turuncu oldu! Geçmiş olsun !
  Bursa İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda açıklanan yeni haftalık vaka haritası sonrasında Bursa’nın turuncuya döndüğünü belirterek, vatandaşları uyardı.
 • 02
  O sapık tutuklandı !
  İnegöl’de meydana gelen olayda caminin gasılhanesinde 10 yaşındaki kızı taciz eden bir şahıs cami cemaati tarafından darp edildi.
 • 03
  Başhekim koronavirüse yakalandı !
  İnegöl Devlet Hastanesi Başhekimi Hayrettin Göçmen’in mutasyonlu koronavirüse yakalandığı öğrenildi.
 • 04
  İnegöl’de feci kaza !
  Yeniceköy mahallesinde meydana gelen kazada 2 otomobil çarpıştı, 3 kişi yaralandı.
 • 05
  Ali Erbaş koronavirüse yakalandı !
  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş koronavirüse yakalandı. Erbaş’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.