20° Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

İNEGÖL BELEDİYESİ ÇİFTÇİYİ HER ALANDA DESTEKLİYOR

İnegöl Belediyesi himayesinde kurulan Üreten Çiftçiler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin Deydinler Mahallesinde yapımına başladığı Soğuk Hava Deposunda incelemelerde bulunan Bursa TKDK İl Koordinatörü Ömer Berksu, tarıma sağladığı desteklerden dolayı İnegöl Belediyesi’nden övgü dolu sözlerle bahsetti.
GENEL - Mayıs 29, 2020 3:39 pm A A

Tarıma verdiği destekle bu alanda önemli bir atılıma imza atan İnegöl Belediyesi, şehirdeki tüm çiftçileri tek bir çatı altında toplamak için bir süre önce İnegöl Üreten Çiftçiler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ni kurmuştu. Kooperatifin ilk icraatı olarak depolama sorununa çözüm üretmek adına soğuk hava deposu yapımı için çalışmalar hızla sürüyor. İnegöl’de tarımın potansiyelini arttırmak için yapılan çalışma kapsamında TKDK’nın da 3 buçuk milyon TL hibe desteği sağladığı toplam 7 milyon TL değerindeki soğuk hava deposunun inşaatı tüm hızıyla sürüyor.

ÖMER BERKSU İNCELEMELERDE BULUNDU
Deydinler Mahallesinde hayata geçirilen projede sona yaklaşılırken, projeye 3 buçuk milyon TL hibe desteğinde bulunan TKDK’nın Bursa İl Koordinatörü Ömer Berksu bugün soğuk hava deposu inşaatında incelemelerde bulundu. Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit’in eşlik ettiği Berksu, beklenenden hızlı şekilde yükselen soğuk hava deposu inşaatı ve İnegöl Belediyesi’nin tarıma yönelik faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.

İNEGÖL BELEDİYESİ ÇİFTÇİYİ HER ALANDA DESTEKLİYOR
Ömer Berksu, soğuk hava deposu inşaatının bu kadar kısa zamanda problemsiz şekilde sona yaklaşmasının önemli bir başarı olduğuna vurgu yaptı. Berksu, “İnegöl Belediyesi ve Belediye Başkanı Alper Taban’ın bu zor dönemde çiftçinin yanında ve destekçisi olmaları bizleri de mutlu ediyor. Tarımın ana merkezi olan bir şehirde bu yatırımlar üreticimize değer katması anlamında çok önemli. Takip ettiğim kadarıyla İnegöl Belediyesi çiftçilerin yalnızca bu yatırımda değil birçok alanda destekler veriyor. Bu da İnegöl Belediyesini daha güzel noktalara taşıyor” dedi.


Bu haber 690 kez okundu.
GENEL - 3:39 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  EHLİYET BİLGİLERİ ÇİPLİ KİMLİK KARTIYLA BİRLEŞİYOR
  İçişleri Bakanı Soylu, ehliyet bilgilerinin çipli kimlik kartları ile birleştirilmesi projesinin yarından itibaren başlayacağını duyurdu.
 • 02
  Yüzyüze eğitim yarın başlıyor !
  Yüz yüze eğitim, 6 aylık aranın ardından artan vakaların gölgesinde başlıyor. Mart ayında ara verilen yüz yüze eğitim yarın anaokulu ve birinci sınıflar için başlayacak
 • 03
  Zam beklentiler kadar olacak mı ?
  En düşük asgari ücret 2700 TL’ye yükseliyor! Konu ile ilgili çalışmalar başladı. Şimdi tüm gözler komisyonuna çevrildi. Zam konusunda tüm çalışanlar merak ediyor.
 • 04
  Beklenmeyen istifa !
  Bursaspor Yönetim Kurulu Üyesi Besim Hacıoğulları, görevinden istifa etti.
 • 05
  Korkutan Deprem !
  Son depremler… Malatya’nın Hekimhan ilçesinde 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Hekimhan’da cuma günü 4 büyüklüğünde iki sarsıntı meydana gelmişti.