seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif

İnegöl Belediyesi’nden hayat kurtaran eğitim !

İnegöl Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından Kent Müzesi Konferans Salonu ve Sani Konukoğlu Konferans Salonunda 2 gün ve 4 seansta temel ilk yardım eğitimleri alanında boğulma, temel yaşam desteği ve basit yaralanma müdahaleleri eğitimi gerçekleştirildi.
GENEL - Nisan 4, 2022 5:08 pm A A

Kurum içi eğitimlerle personellerinin daha donanımlı olmasını sağlayan İnegöl Belediyesi, sadece hizmet alanında değil yaşam içerisinde karşılaşılabilecek olaylarla ilgili de eğitimler veriyor. Bu kapsamda İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından Kent Müzesi Konferans Salonu ve Sani Konukoğlu Konferans Salonunda 2 gün ve 4 seansta temel ilk yardım eğitimleri alanında boğulma, temel yaşam desteği ve basit yaralanma müdahaleleri eğitimi gerçekleştirildi.

Eğitimde boğaza cisim kaçması konusunda; boğulma belirtileri, bebeklere, çocuklara ve yetişkinlere nasıl müdahale edilebileceği, tam tıkanmada (Solunumum tamamen durması-Heimlich manevrası) yapılacaklar, hava yolunu açma teknikleri anlatılırken basit yaralanma konularında ise; yaralanma çeşitleri, kanamaları durdurma yöntemleri, turnike tekniği uygulaması, vücutta baskı yapılarak kanama durdurma alanları gösterildi. Ayrıca kalp krizi, koma, şok durumlarında olay yerinde ilk yardım müdahalelerinin nasıl ve ne şekilde yapılacağı hakkında katılımcılara bilgiler verildi. 414 kişinin katıldığı eğitim Kale OSGB uzmanlarından Saime ÖZYILMAZ tarafından gerçekleştirildi.

Eğitimle ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Hayatta bazı bilgi ve becerilere sahip olmamız gerekir ki bunların başında ilkyardım bilgisi gelmektedir. Günümüzde ani ve hızlı gelişen olaylarda büyük öneme sahip olan ilk yardım eğitimi ile yeri gelir bir organı, yeri gelir bir canı hayatta tutabiliriz. Dolayısıyla Belediye personelimizin, sosyal hayatın içerisinde bu tarz vakalarla karşılaşması ihtimaldir. Bu nedenle personelimizi her türlü eğitimle donatarak iş hayatının yanı sıra sosyal hayata da hazırlamamız gerektiği bilinci ile bu ve buna benzer eğitimleri vermeye devam edeceğiz” dedi.


Bu haber 450 kez okundu.
GENEL - 5:08 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl Belediyesi’nden Personellere Sürpriz Doğum Günü Kutlaması
  İnegöl Belediyesi’nde Nisan ayında doğan 69 personel için sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı. Başkan Alper Taban, personel ile Kent Müzesinde bir araya gelerek pasta kesti. Ayrıca personellere hediye takdimi yapıldı.
 • 02
  Türk dünyası festivalde buluşuyor
  Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Bursa Kent Konseyi tarafından organize edilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da desteklediği 5. Bursa Türk Dünyası Temalı Geleneksel El Sanatları Festivali, 11-15 Mayıs tarihleri arasında Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilere (Merinos AKKM) açıyor.
 • 03
  Playland Eğlence Tırı İnegöl’de Çocuklarla Buluştu
  İnegöl’de Playland Sponsorluğunda İnegöl Belediyesi katkılarıyla Çocuk Festivali düzenlendi. Cerrah İlkokulu bahçesinde 05 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük çocuk festivali Playland Eğlence Tırında, çocuklar gönüllerince eğlendi.
 • 04
  Vergi Ödemelerinde Son Gün 31 Mayıs
  İnegöl Belediyesi; Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi ile İlan ve Reklam Vergisinin 1. taksitlerinin son ödeme gününün 31 Mayıs Salı olduğunu hatırlatarak mükelleflere çağrıda bulundu. Ödemeler belediyenin tüm ek hizmet binalarından tahsilat servislerine ve e-devlet ile e-belediye uygulamaları üzerinden online olarak yapılabiliyor.
 • 05
  İnegöl Hayvan Pazarı Kotra İhale Tarihi Belli Oldu !
  Kurban Bayramı öncesi İnegöl Belediyesi Hayvan Pazarının kotra ihale tarihi belli oldu. Belediye Başkanı Alper Taban, 18 Mayıs’ta yapılacak ihalede 140 adet büyükbaş ve 52 adet küçükbaş olmak üzere toplam 192 kotranın satışa çıkacağını duyurdu.