17° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

İnegöl Ekonomisinin Sorunları Başkan Hisarcıklıoğlu’na İletildi

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımı ile video konferans yöntemiyle Müşterek Meslek Komite Toplantısını gerçekleştirdi.
EKONOMİ - Haziran 17, 2020 11:35 am A A

İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, toplantı esnasında İnegöl iş dünyasının sorunlarını Başkan Hisarcıklıoğlu’na iletti.

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Müşterek Meslek Komite Toplantısı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımı ile video konferans şeklinde gerçekleştirildi.

İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, İTSO Meclis Başkanı Mahmut Demirtaş, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri, Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri, Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri’nin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda İnegöl ve ülke ekonomisini ilgilendiren sorunlar ve beklentiler, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na iletildi.

VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ
Toplantıda konuşan İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, “TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile Müşterek Meslek Komite Toplantımızı gerçekleştiriyoruz. İçerisinde bulunduğumuz konjonktürde, pandeminin yaralarını sarmak için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de tedbirler alarak bu sürecin en az hasarla atlatılması için çaba sarf ediyoruz. Eksikleri tespit edip çözüm üretebilmek maksadıyla komitelerimizle ve üyelerimizle koordineli olarak çalışmalar yapıyor, istişarelerde bulunuyor ve raporlar hazırlıyoruz. Edindiğimiz bu izlenimler sonucunda, ortaya çıkan taleplerimizi TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile paylaşıyoruz. Bugüne kadar bizlerin yanında olarak ihtiyaçlarımızın cevaplanması noktasında büyük bir özveriyle taleplerimizi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Bakanlarımıza ileterek desteklerini esirgemediler. Başkanımızın bugün de taleplerimizi aynı şekilde karşılayarak eksiklerin giderilmesi hususunda bizlere destek vereceğinden şüphemiz yok. Toplantımıza katılma nezaketini göstermelerinden ve ihtiyaçlarımıza yönelik özverili çalışmalarından dolayı TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Odamız ve İnegöl adına teşekkür ediyorum” dedi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ise, içinden geçtiğimiz bu zor süreçte, Oda ve Borsalara daha büyük görev ve sorumluluk düştüğünü, iş dünyası ile hükümet arasında köprü görevi üstlenerek, sahadaki sıkıntıları en hızlı şekilde ilettiklerini söyledi.

TOBB olarak, 81 ildeki Oda ve Borsalarla devamlı istişare içinde olduklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, üyelerin sıkıntılarını ve dertlerini toplayarak, ilgili Bakanlarla bire bir konuşarak, bunların çözülmesi için girişimlerde bulunduklarını ifade etti.

Salgının başladığı Mart ayında, 70 maddelik bir öneri setini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunduklarını anımsatan Hisarcıklıoğlu, bunların büyük bir kısmının hayata geçtiğini ve geçmeye de devam ettiğini belirtti.

Son olarak Denizbank ile Nefes Kredisini başlattıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, “Yüzde 7,5 faizli, 2020’de geri ödeme yok, 2021’de ödenecek” şeklinde konuştu.

Toplantının devamında komite üyeleri söz alarak sektörel sorun öneri ve taleplerini TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na ilk ağızdan ilettiler.


Bu haber 670 kez okundu.
EKONOMİ - 11:35 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Gece depremler peşpeşe geldi !
  Türkiye beşik gibi sallanmaya devam ediyor.
 • 02
  Dengesini kaybedip uçuruma düştü !
  Bursa’da, ailesiyle birlikte gezi amaçlı gittiği şelale yakınlarında dengesini kaybederek yaklaşık 10 metre yükseklikten yuvarlanan D.E. (44), AFAD ve JAK ekiplerince kurulan halatlı istasyon yardımıyla kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan D.E.’nin durumunun ağır olduğu öğrenildi.
 • 03
  İnegöl’de korku dolu anlar !
  Mahmudiye Mahallesi Kısmet Sokak üzerinde bulunan mobilya fabrikasında henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın, korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.
 • 04
  İnegöl’de son durum ne ?
  Alınan önlemlere, yapılan çağrılara rağmen, önüne bir türlü geçilemeyen korona virüs hızlı artışını İnegölde de sürdürüyor .
 • 05
  Araç sahiplerine müjdeli haber !
  Benzinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 19 kuruş indirime gidilecek.