24° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

İnegöl ile Diyarbakır İşbirliği Yapacak

Diyarbakır TSO Başkanı Ahmet Sayar, İTSO’yu ziyaret ederek, oda başkanı Metin Anıl ile görüşmelerde bulundu. İTSO Meclis Başkanı Sadık Gülerer’in de hazır bulunduğu görüşmede, Diyarbakır ile İnegöl arasında ticari ilişkilerin geliştirilmesi için yapılabilecekler konuşuldu.   İnegöl ekonomisi hakkında bilgi almak amacıyla ilçeye gelen Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Ahmet Sayar, İnegöl Ticaret ve […]
EKONOMİ - Ocak 20, 2015 6:05 am A A

Diyarbakır TSO Başkanı Ahmet Sayar, İTSO’yu ziyaret ederek, oda başkanı Metin Anıl ile görüşmelerde bulundu. İTSO Meclis Başkanı Sadık Gülerer’in de hazır bulunduğu görüşmede, Diyarbakır ile İnegöl arasında ticari ilişkilerin geliştirilmesi için yapılabilecekler konuşuldu.

 

İnegöl ekonomisi hakkında bilgi almak amacıyla ilçeye gelen Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Ahmet Sayar, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası’nı (İTSO) ziyaret etti. İTSO Başkanı Metin Anıl, Meclis Başkanı Sadık Gülerer ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşerek ilçedeki ekonomik faaliyetler hakkında bilgi aldı.

 

MOBİLYA BAŞKENTİ

İTSO Başkanı Metin Anıl, İnegöl’de yılda 1 milyar doların üzerinde dış ticaret gerçekleştiğini ve ilçe ekonomisinin her yıl dış ticaret fazlası verdiğini söyledi. Anıl, Türkiye’nin ilk ilçe Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulduğu İnegöl’de iki tane OSB olduğunu ve iki sanayi bölgesinin de Islah OSB olması yönünde çalışma yürütüldüğünü Belirtti. İnegöl’de tekstil, makine, gıda sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar olduğunun altını çizen Başkan Anıl, bunun yanı sıra çok güçlü bir mobilya sektörüne sahip olduklarını belirterek, “Mobilya’da Türkiye’nin mobilya başkenti olma yolunda ilerliyoruz” diye konuştu.

 

YARARLI BİR ZİYARET OLDU

DTSO Başkanı Ahmet Sayar da, İnegöl ekonomisini çok yakından takip ettiklerini söyledi. Sayar, mobilya sektörünün başarılarını da gıptayla izlediklerini belirterek, “İnegöl’ün ekonomik başarılarının sırrını merak ettiğim için geldim. Organize Sanayi Bölgelerinde ve mobilya sanayiinde incelemeler yaptım. İTSO heyetiyle görüşerek, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldım. Çok yararlı bir ziyaret gerçekleştirmiş olduk. Bizi ağırlayan İTSO heyetine teşekkür ederim” dedi.

 

KİTAP HEDİYE EDİLDİ

İTSO Başkanı Metin Anıl, DTSO Başkanı Ahmet Sayar’a ziyaret sonrasında İnegöl’ün ekonomisini anlatan bir kitap hediye etti.


Bu haber 1260 kez okundu.
EKONOMİ - 6:05 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

şanlıurfa araç kiralama