seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
resim yükle

İnegöl Yeni Belediye Binası Ve Kent Meydanına Kavuşuyor

İnegöl Belediyesi, her geçen gün büyüyen ve gelişen İnegöl’e merkezde rahat bir nefes alma alanı olan meydan ve yeni belediye hizmet binasını kazandırmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
GENEL - Aralık 11, 2021 7:20 pm A A

İnegöl Belediyesi tarafından 2018 yılı Şubat ayında temeli atılan, ancak daha sonra yaşanan gelişmeler neticesinde bir süre yapım çalışmaları duran yeni belediye hizmet binasında kaba inşaatın ve geri kalan kısmın tamamlanması için yapılan ihale sonrası çalışmalar hızla devam ediyor. İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, meclis üyeleri ve parti yöneticilerinin de içinde bulunduğu heyetle birlikte devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Yeni belediye binasının ihale süreci sonrası çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirten İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, burada bir açıklamada bulundu. Başkan Alper Taban açıklamasında, ‘’Yeni belediye hizmet binamızın çalışmalarını yerinde inceliyoruz. Binalarımızın kabasının devam ettirilmesi ile ilgili ihale yapmıştık.          O süreçte de binaları çatı seviyesine kadar getirerek tamamlamış olduk. Hemen onun akabinde de işin artık bundan sonrasındaki kalan kısmını tamamlamak ile ilgili son ihalemizi gerçekleştirmiştik. Orada da yüklenici firmamız olan Akçadağ firması işi alarak bundan sonraki süreci tamamlamış olacak. Dışardan bakıldığında içeride bir faaliyet yok gibi gözükse de burada bir yüklenici işi almış durumda.’’ dedi.

2022 YILSONUNDA TAMAMLANMIŞ OLACAK

İhale süreçleri ile ilgili bilgilendirme yapan Başkan Alper Taban, binanın 2022 yılsonuna kadar tamamlanacağını iletti. Başkan Alper Taban, ‘’Beraberinde itiraz sürelerini beklemeniz gerekiyor. Kanuni süreleri işleterek iş yapmak zorundayız. Öngörümüze göre burada bekleyen ve geciken iş söz konusu değil. Tabi zaman zaman basın kuruluşlarının paylaştığı eleştirel paylaşımlara saygı duyuyorum. Ancak tüm siyasi partilerin ve ilçe halkımızın da bilgilenmesi adına bunları paylaşmak istiyorum. Bu işin 1 yıllık süresi var. Önümüzdeki yıl sonuna kadar planlamıştık. Biz burayı Allah nasip ederse kış aylarındaki çalışma şartları çok zorlu olmazsa inşaat devam edebildiği ölçekte devam edip 10’uncu aya kadar bitirmeyi hedefliyoruz. Termin yılsonuna kadar yapılmış durumda. İşin önümüzdeki 2022 yıl sonuna kadar süresi var. Dolayısıyla burada işletme süreçlerine başladı. ‘’ dedi.

HİZMET BİNASI VE MEYDAN PROJESİ 2 AYRI PROJE OLACAK

Devam eden çalışmalarda 2 ayrı projelendirme olacağını ileten Başkan Alper Taban, ‘’Burada 2 ayrı iş var. Bir tanesi yeni belediye hizmet binası. Bir diğeri de kent meydanı olarak isimlendiriliyor. Bu da projenin içerisinde ayrıca bir iş. Hem bina içerisindeki alanlar hem de heykel diye isimlendirdiğimiz alanın aynı meydan hüviyetine kazandırılması söz konusu. Dolayısıyla bu iki süreç beraber yürümüş olacak.’’ dedi.

ESKİ KAYMAKAMLIK BİNASI BÖLGESİ İLE TÜM ALANLAR BÜTÜNLEŞMİŞ OLACAK

Yıkılan kaymakamlık binası ve beraberindeki alanlarla birlikte bütünleşerek şehrin merkezinde yeni nefes alanı oluşacağını söylene Başkan Alper Taban, ‘’Bir de yıkılan hükümet binası ile karşısındaki Sedir Kafe, Kaymakamlık lojmanı alanını birleştirdiğimizde tüm alanlar meydan hüviyetine kavuşmuş olacak. Bu çalışmaları adım adım planlayacağız. Bahsetmiş olduğum alanlarla ilgili hazırlık aşamasındayız. Plan ve projelerini hazırlayacağız. Heykel bölgesi ile de tüm alanlar bütünlük arz edecek. Birbirinden kopuk iki parça gibi değil de yukarıdan bir resim ile baktığımız da bütün gözüküyor olacak.’’ dedi.

BU ALANLAR VATANDAŞLARIMIZ İÇİN HİZMET EDECEK

Başkan Alper Taban konuşmasının sonunda, ‘’Şehrimiz için önemli hizmetler. Bu binalar uzun yıllarca vatandaşlarımıza hizmet edecek. Vatandaşlarımızın gelip bulaşacağı, kafeterya, sergi alanlarını kullanabileceği bir cazibe merkezine dönüşecek. İnegölümüze yakışacak bir hizmeti Allah nasip ederse devreye almış olacağız.

resim yükle

Bu haber 560 kez okundu.
GENEL - 7:20 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Halk en az politikacılara ve medyaya güveniyor
  Halkın 6,7 puan ile en çok orduya güvendiği görüldü.
 • 02
  Türk Lirası hiç bu kadar değersiz olmamıştı !
  TÜFE bazlı reel efektif döviz kuru 47,82’ye inerek 1994’e kadar giden veri setinde en düşük seviyeye geriledi
 • 03
  Baba ile iki oğlu ölüm uykusuna yattı !
  Adana’da meydana gelen olay yürekleri dağladı. Dün gece saatlerinde meydana gelen olayda baba ile iki oğlu sobalı odada beraber uykuya daldı.
 • 04
  Bursa itfaiyesi 19 bin olaya müdahale etti
  Bursa Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi, 2021 yılında il genelinde 9166’sı yangın, 9669’u arama kurtarma ve 329’u diğer itfaiye olayları olmak üzere toplam 19 bin 164 olaya müdahale etti. Toplam 4518 olayla arazi otluk ve çöplük yangınları ilk sırada yer alırken, bunu 1587 olayla konut yangınları takip etti. İtfaiyenin verilerine göre, Bursa’da 2946 olayla en fazla itfaiye olayının yaşandığı gün ise pazartesi oldu.
 • 05
  İnegöl Belediyesi “Mobil Vatandaş” Uygulamasıyla Artık Cebinizde
  İnegöl Belediyesi kurumun tüm online hizmetleri, duyurular ile zamana ve mekâna bağlı kalmaksızın birçok önemli belediyecilik faaliyetlerini içerisinde barındıran “Mobil Vatandaş” uygulamasını hizmete aldı. IOS ve Android cihazlarda kullanılan uygulamanın tanıtımını Belediye Başkanı Alper Taban yaptı.