seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
resim yükle

İnegöl’de Akıllı Park Sayısı Artıyor

İnegöl Belediyesi, Akıllı Şehir hedefine adım adım yürüyor. Bu kapsamda akıllı şehir altyapısının önemli adımlarından birini de geleceğimiz olan çocukların zaman geçirdikleri çocuk oyun alanlarının daha güvenli hale getirilmesi oluşturuyor. Çocuk parkları güvenli park uygulamasıyla kameralarla donatılarak daha güvenli hale getiriliyor.
GENEL - Eylül 27, 2021 5:21 pm A A

Bugüne kadar 16 parkta güvenli park uygulamasını hayata geçiren İnegöl Belediyesi, toplamda 17’nci güvenli park uygulamasını Kemalpaşa Mahallesinde uyguladı. Zübeyde Hanım Anaokulu karşısında bulunan park, Bilgi İşlem Müdürlüğü ve Park Bahçeler Müdürlüğünün ortak çalışmasıyla güvenli parka dönüştürüldü. Belediye Başkanı Alper Taban, bugün beraberindeki heyetle birlikte parkta incelemelerde bulundu.

2021’DE 10 PARKTA GÜVENLİ PARK UYGULAMASINA GEÇİLECEK

Burada bir açıklama da yapan Başkan Alper Taban, “Akıllı ve teknolojik parklar oluşturmayla ilgili çalışma ve çabamız devam ediyor. Özellikle şehrin yönetsel anlamda akıllı şehir hüviyetine bürünebilmesi için öncelikle tabi şehrin bu manadaki altyapısını kurgulamak gerekiyor. Parklar için de aynı durum geçerli. Bunlarla ilgili göreve geldiğimiz günden bu güne özellikle şehirde yapılan kazı çalışmalarını, onarım ve yenileme çalışmalarını bir fırsat olarak görüp bu çalışmalar sayesinde de teknolojik şehir yönetimi noktasında kendi altyapımızı oluşturma çabamız devam ediyor. Parklarımızda da parkların güncelleme süreci, yenilenme süreci gelen alanlarda yeni bir park oluşturuyorsak da o yeni parkı oluştururken teknoloji ihtiyacı olan altyapıyı kurarak parklarımızı akıllı park hüviyetine dönüştürüyoruz. Bu yıl toplamda 10 tane parkımızı dönüştürmüş olacağız. Özellikle bunları da belirlerken o parklardaki yaşanan gerçek durumu gözleyerek ihtiyacı buna göre önceliklendiriyoruz. Herhangi bir parkı sıraya almak yerine, o parkta eğer ki kullanım esnasında bir sorun, problem varsa ya da bunu öngörüyorsak bunu gidermek anlamında özellikle akıllı kameralar ve beraberinde bas konuş sistemleri gibi merkeze bilgi verilebilecek teknolojik altyapıyı koyarak akıllandırmış oluyoruz. Burada vatandaşlarımızın daha güvenli bir ortamda vakit geçirmelerini istiyoruz” dedi.

Başkan Taban, Kemalpaşa Mahallesinde bir parkın daha kameralarla donatarak daha güvenli hale getirildiğini hatırlatarak, “Asıl hedefimiz ve gelmek istediğimiz nokta da şu; şehrimizde oluşturduğumuz akıllı altyapı sayesinde yarın bu şehrin her noktasına koyduğumuz sensör ve kameralarla, ölçüm ve takip sistemlerini bir merkezden izleyerek parkların, sokakların, caddelerin güvenli şekilde takibini yapmak. Bu da bizlere yönetim anlayışımız noktasında bir yerde bir sorun varsa anında müdahale edebilme gibi bir imkan oluşturacak. Sorun olan bölgelerde rehabilite edici, önden giderek orada koruyucu hizmetleri nasıl yapabilirizi oluşturmamızı sağlayacak” diye konuştu.

resim yükle

Bu haber 1230 kez okundu.
GENEL - 5:21 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl’de panter operasyonu !
  İnegöl Emniyet Müdürlüğü’nün ekipleri 100 Polisin katılımıyla Panter Tatbikatı ifa etti.
 • 02
  Mobilyacılar Odası’ndan lokma ikramı
  İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası, yaklaşan Mevlit Kandili öncesi sanayi esnafına lokma dağıtımı gerçekleştirdi.
 • 03
  Jandarma okul araçlarını denetledi !
  Jandarma okul servislerini yakın markaja aldı. Bu bağlamda kırsal mahallelerde uygulama yapıldı.
 • 04
  63 Ağaç Toprakla Buluştu !
  İnegöl Belediyesi, Fatih Mahallesi Kır Sokak üzerinde bulunan 2400 m2’lik alanda otopark ve yeşil alan uygulaması gerçekleştirdi. Koruluk alan için hazırlanan 63 adet yetişkin formlardaki ağaç, öğrencilerin de katıldığı etkinlikle toprakla buluştu.
 • 05
  Görme Engelliler Akıllı Baston İle Özgürleşecek
  İnegöl Belediyesi, şehirde yaşayan görme engelli bireylerin yanlarında kimse olmadan özgür bir şekilde dolaşmalarını sağlayacak Akıllı Baston projesini hayata geçirdi. Tespit edilen 30 görme engelli bireye akıllı baston kullanımıyla ilgili eğitimler verildi. Bugün düzenlenen törende de hem akıllı bastonlar hem de bastonların kullanımında ihtiyaç duyulan akıllı telefonlar ile kulaklıklar görme engelli bireylere teslim edildi.