-1° Hafif kar yağışlı
 • EURO
 • DOLAR

İnegöl’de altın yeni yılda böyle satılacak !

İnegöl Kuyumcular Derneği (İKUDER) Başkanı Şeref Ay, 2023 yılı itibariyle İnegöl’de ziynet altın satışlarının paketlenmiş halde yapılacağını açıkladı.
EKONOMİ - Giriş : 30.12.2022 14:58 - Güncellenme : 30.12.2022 14:58 A A

Gündem İnegöl, İnegöl Yerel Haber ve İnegöl’ün Sesi medya kuruluşlarının ortak düzenlediği ‘Ekonomi Gündemi’ programının dün akşamki konuğu İKUDER Başkanı Şeref Ay oldu. Ay canlı yayında yapmış olduğu açıklamada yeni yıl itibariyle ziynet altınların İKUDER logolu paketler içerisinde satılacağını belirtti.

Ay konu ile alakalı açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

İKUDER LOGOLU PAKETLERDE SATILACAK
“İnegöl Kuyumcular Derneğimize üye kuyumcular olarak 2023 itibariyle ziynet altınlarımızı paketleyerek satacağız. Bunu yapmaktaki en büyük amacımız müşterilerimizi korumak. Son dönemlerde artan sahte altın ve ayarı düşük altın vakalarına karşı önlem almak. Biz İKUDER’e üye kuyumcularımızı sürekli denetliyoruz ve sahtecilik, ayarı düşük altınlar gibi sorunlarla karşı karşıya kalmıyoruz. Yani biz, derneğimize üye kuyumcularımıza kefiliz vatandaşlarımız rahatlıkla bizlerden alışverişini yapabilecekler.”

ESKİ YENİ AYRIMI OLMAYACAK
“Yine bu paketleme sistemi hiçbir şekilde maliyete yansımayacak. Bunun yanında bir de eski altın-yeni altın ayrımı paketleme sistemiyle birlikte son bulacak. Tüm altınlar yeni tarihli alınıp satılacak. Vatandaşlarımızı tekrardan mağdur olmamaları adına uyarmak istiyorum. Alışverişinizi İKUDER üyesi kuyumcularımızdan yapın. Kuyumcularımızın zaten kapılarında bu iş yeri İKUDER üyesidir şeklinde logolu stickerlar var.”

Şeref Ay, 2023 yılında altına yatırımı tavsiye eder misiniz sorusuna ise şu şekilde cevap verdi;
2023 YILI ALTIN YILI OLACAK
Öncelikle belirtmek isterim ki altın fiyatları merkez bankalarının baskılamalarından dolayı düşük kaldı. Yani esas olması gereken yerde değil. Şu anda gördüğünüz fiyatlar baskılanmış fiyatlar. Ben 2023 yılının altın yılı olacağını düşünüyorum. Zaten gram fiyatları 1100 lira seviyesini geçti. Yavaş yavaş yükseliş devam ediyor. Kısa vadede 1150 ve 1200 seviyelerini takip edeceğiz. Dünyada yaşanan krizler, enflasyon, savaş riskleri, resesyon söylemleri gibi birçok konu emtiayı değerlendirecek. Ben İnegöllü hemşerilerimin fiziki altın alarak paralarını koruyabileceklerini düşünüyorum. Zaten geçmişe dönük baktığımızda da altın her zaman güvenli liman olmuştur.”

kemeravm.gif resim yükle

Bu haber 470 kez okundu.
EKONOMİ - 2:58 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ankara’dan İnegöl anketi!
  Ankara merkezli anket firması İnegöllüleri arayarak Milletvekilliği için öne çıkan isimler hakkında bilgi topluyor.
 • 02
  Ak Parti’de liste çalışması başladı
  AK Parti’de her seçim olduğu gibi bu seçimde de mevcut milletvekillerinin en az yüzde 50’sinin liste dışı kalması bekleniyor. Erdoğan’ın özellikle teşkilatla problemi olan, aynı il içinde diğer milletvekilleri ile sıkıntı yaşayan isimlerin üzerini çizmesi bekleniyor.
 • 03
  Son haftaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz !
  İnegöl’ün Bal ligi temsilcilerinden Doğugücü sezonun ikinci yarısına muhteşem bir başlangıç yaptı.
 • 04
  Mustafa Destici’nin acı günü !.
  Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı,  Mustafa Destici’nin babası Ali İhsan Destici, Eskişehir Şehir Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
 • 05
  Minik Aşçıların Ellerinden ”İnegöl Köfteli Pizza”
  İnegöl Belediyesi, İnegöllü çocukların yarıyıl tatilini renklendiren etkinlik düzenleyerek 6-9 yaş aralığındaki çocukları anneleriyle birlikte İnegöl Köfteli Pizza yapmaları için Gastro İnegöl Mutfağında buluşturdu.