Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif B7yTL.gif

İnegöl’de bayanlara iş sahası açılıyor !

İnegöl Belediyesi, mobilyanın başkenti İnegöl’de bayanlara istihdam, mobilya sektörüne de nitelikli eleman sağlayacak Koltuk Döşeme Dikiş Elemanı Kursu açıyor.
İnegöl Belediye Haberleri - Ocak 25, 2021 9:31 pm A A

30 kişi kontenjanla başlayacak kursta, 16 haftalık eğitimi tamamlayıp sertifikasını alan kursiyerler İnegöl Belediyesi İstihdam Merkezine yönlendirilerek iş imkanı da sağlanması hedefleniyor.

Mobilyanın başkenti İnegöl’de üreticiler nitelikli eleman bulma konusunda zorluk yaşarken, İnegöl Belediyesi bu soruna çözüm bulabilmek adına İNESMEK’te Koltuk Döşeme Dikiş Elemanı Kursu açma kararı aldı. İnegöl Mobilyacılar Odası, Halk Eğitim Merkezi ve Ayhan Makine firmasının katkılarıyla açılacak kursun duyurusu, bugün 14.30’da Belediye Encümen Salonunda yapılan basın toplantısında yapıldı.

Haftada 3 gün, günlük 4 saat olacak şekilde toplam 16 hafta sürecek kursa ilişkin basın toplantısında Belediye Başkanı Alper Taban ile Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Göktürk de hazır bulundu. Kurs ve kayıtlarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Bugün güzel bir çalışmanın duyurusunu yapmak için toplanmış bulunuyoruz. Malumunuz pandemi dönemindeyiz. Bu durumdan olumsuz etkilenen işletmelerimiz, vatandaşlarımız, çalışanlarımız var. Bu süreçte onlara destek olabilmek için rutin çalışmalarımızın yanı sıra istihdam oluşturabilmek, vatandaşlarımıza meslek kazandırmak adına bu çalışmayı hayata geçiriyoruz. Mobilya sektörü şehrimizin lokomotif sektörü. Belediyemiz bünyesinde oluşturduğumuz İstihdam Ofisimizde vatandaşımızdan gelen talepleri görebiliyoruz. Yine bu merkezde iş alımlarında işletmelerimizin açık pozisyonlarını görebiliyoruz. Buradan ihtiyacın ne olduğunu çıkartmaya çalışıyoruz. 2020 yılı itibarı ile İstihdam Ofisimize yaklaşık bin civarında vatandaşımız başvuruda bulundu. Başvuru yapan vatandaşlarımızdan 300 kişiye İstihdam Ofisimiz aracılığıyla iş imkanı sağlandı. İlçemizdeki kurumlar, STK’lar mesleki yeterlilik kursları ile mobilya sektörüne donanımlı personeller yetiştirmeye çalışıyor. Bugün de bu mana da sektöre katkı sağlayacak olan “Koltuk Döşeme Dikiş Elemanı Kursu”muzun duyurusunu yapmak için bir aradayız. Dikiş konusunda özellikle hanımefendilerin bu işe daha yatkın olduğunu biliyoruz. Onların sektörde yer alabilmesi ve koltuk dikimi konusunda eğitim alabilmesi adına İnesmek bünyesinde kursumuzu açıyoruz. Kursa katılmak isteyen vatandaşlarımız Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezimize müracaat yapabilirler. Kurs kontenjanımız 30 kişi ile sınırlıdır. Eğitim programımız 16 hafta sürecektir. Kursumuza katılmak isteyen vatandaşlarımız detaylı bilgiyi kurs merkezimizden alabilirler. Bu projenin hayata geçmesindeki katkılarından dolayı Mobilyacılar Odamıza, Halk Eğitim Merkezimize ve kursumuza makine desteği sağlayan Ayhan Makine firmasına çok teşekkür ediyorum. Çalışmanın hayırlı olmasını diliyorum. Açık iş pozisyonlarında, eleman açığı olan sektörlerde bu tarz eğitimlerimiz devam edecek. Bizler İnegöl Belediyesi olarak bu konuda işbirliğine daima açığız.” Dedi.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 2870 kez okundu.
İnegöl Belediye Haberleri - 9:31 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl Belediyesi o yarışmayı iptal etti !
  İnegöl Belediyesi tarafından bu akşam düzenlenecek olan online bilgi yarışması, hayalet kullanıcılar tarafından girilip manipüle edilince iptal edildi.
 • 02
  İnegöl’de engelsiz dayanışma !
  İnegöl Hastane Derneği tarafından, ‘Engelsiz Dayanışma’ isimli yeni bir sosyal sorumluluk projesi başlatıldı.
 • 03
  BAKANLIKTAN AÇIKLAMA GELDİ; “ASILSIZDIR”
  Milli Eğitim Bakanlığı’nın imza ve logosu kullanılarak sosyal medyada dolaşıma sokulan sahte bir genelgede bu yıl üniversite sınavına girecek gençler hakkındaki bölüm öğrenciler arasında tedirginliğe sebep oldu.
 • 04
  Hakan Taşıyan donör arıyor !
  Ankara Şehir Hastanesi’nde yaklaşık 4 aydır tedavi gören ünlü şarkıcı Hakan Taşıyan (48) sağlığına kavuşabilmek için karaciğer nakli bekliyor.
 • 05
  Chp’de şok istifa !
  Cumhuriyet Halk Partisi’nden Denizli Milletvekili seçilen Teoman Sancar, CHP’den istifa ettiğini duyurdu.