Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

İnegöl’de bedava termal keyfi !

Ormanlık alanda tesadüfen bulunan kaplıca suyu vatandaşların ilgi odağı oldu.
GENEL - Şubat 28, 2021 5:07 pm A A

Kurşunlu Mahallesi’nde 13 yıl önce yapılan bir kazıda çıkan kaplıca suyu, vatandaşların ilgi odağı oldu.

Çıkan suyun bazı hastalıklara iyi geldiğini savunan yöre halkı, bölgeye kaplıca merkezi kazandırılması için yetkililere çağrıda bulundu. Vatandaşlar, soğuk havaya rağmen 55 derece sıcaklığı olan kaplıca suyu içinde doyasıya eğleniyor.
Bursa’nın İnegöl ilçesine bağlı Kurşunlu Mahallesi’nde 13 yıl önce yapılan maden suyu kazısında çıkan kaynak suyu, vatandaşların ilgi odağı oldu. 10 yıldır durmadan akan kaplıca suyu, mahalle sakinlerinin de uğrak mekanı haline geldi.
Çıkan suyun bazı hastalıklara iyi geldiğini söyleyen Kurşunlu Mahallesi Muhtarı İbrahim Kılıç, ‘Burada maden suyu kazısı yapıldı. Kazı yapılırken bir anda topraktan kaplıca suyu fışkırdı. Sıcaklık derecesi 55. Çıkan sıcak suyun şifaları var. Mantara, egzama, cilt hastalıkları ve bir çok hastalığın şifası bu suda. 13 yıldır bu su durmadan akıyor. Vatandaşlar merak edip geliyor. Sıcak suyu gören içine giriyor. Bursa Büyükşehir Belediyemiz bu alanla alakalı çalışma başlattılar. Buraya oteller falan düşünülüyor. Bizde girdik eğlendik. Buraya mahalle sakinleri, farklı illerden gelen vatandaşlar, kaplıca suyundan yararlanıyorlar, eğleniyorlar.” dedi.
Kaplıca suyundan yararlanan vatandaş Ercan Gündüz,”Burası mahallemizin Oylat’ı. Herkes buraya geliyor. Bizde geldik. Her derde deva. Hava soğuk olsada, suyun içine girdiğimizde kaynıyor. Burada çalışma yapıyorlar. Yakında burası Pamukkale olacak.” dedi.
Kaplıcaya gelen Hüseyin Sağlam ise, ” Türkiye de böyle bir yer yok. Her yerden gelen oluyor” dedi.
Hüseyin Güleç, “İlk defa geldik. Çok güzel. Pandemi döneminde eğlenilecek yer. Doğayla içiçe” dedi.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1970 kez okundu.
GENEL - 5:07 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bursa’nın sokakları notalarla renkleniyor !
  Bursa’da sokak müzisyenlerinin daha sağlıklı şartlarda çalışabilmeleri için Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Bursa’nın her sokağı ayrı bir şarkı” projesi, müzisyenlerin şehir merkezinde verdiği mini konserle start aldı.
 • 02
  Zabıtadan polise pastalı kutlama !
  Bursa Büyükşehir Belediyesi zabıtası, Türk Polis Teşkilatı’nın 176’ıncı yılını, Acemler’deki kontrol noktasında nöbet tutan polislere pasta keserek kutladı.
 • 03
  Mhp’li isimlere silahlı saldırı !
  Milliyetçi Hareket Partisi Diyarbakır İl Başkan Yardımcılarına silahlı saldırı düzenlendi.
 • 04
  Müzelerimiz örnek olmaya devam ediyor !
  Balıkesir Gömeç ilçesine ve Bursa Mustafakemalpaşa ilçesinde Kent Müzesi kazandırmak isteyen Gömeç Belediyesi ile Mustafakemalpaşa Belediyesi, İnegöl Kent Müzesi ile Mobilya Müzesini örnek alıyor. İki belediyeden gelen heyetler, müzelerde inceleme yaparak bilgi aldı.
 • 05
  BANKALAR MESAİ SAATLERİNİ DEĞİŞTİRDİ !
  Koronavirüs vaka sayılarının 50 binin üzerine çıkmasıyla özel sektör de kendine göre tedbirler almaya başladı. İlk adımı atan bankalar, mesai saatlerini değiştirdi. İşte bankaların güncel çalışma saatler.