23° Açık
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

İnegöl’de büyük vurgun !

Son günlerde gündemden düşmeyen Bitcoin dolandırıcılığına bir yenisi daha eklendi. İnegöl’den de aralarında doktorlar ve mobilyacılarında olduğu yüzlerce kişi paralarını dolandırıcılara kaptırdı.
EKONOMİ - Haziran 10, 2021 8:15 pm A A

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in kullanıcıları dolandırarak yurt dışına kaçmasının üzerinden sayılı günler geçmesine rağmen bir dolandırıcılık olayı daha patlak verdi.

Bu kez İnegöl’den mobilcılar, doktorlar ve iş dünyasından çok sayıda isimde dolandırıcıların kurbanı oldu.
Yurt içi hesaplarında bulunan kripto paralarını yüksek kar etme vaadiyle yurt dışı merkezli ‘Smart Trade Coin’ isimli bir sisteme aktaran kullanıcılar geçtiğimiz günlerde hesaplarının boşaltıldığını görünce büyük bir şok yaşadı.

İnegöl’de yüzlerce kişinin milyonlarca lira kaptırdığı sistem faaliyetine devam etsede, hesaplardan çekilen paraların geri yatırılmayacağını açıkladı.

İnegöl’de dolandırılanlar arasında ise devlet hastanesinde çalışan bazı doktorlar ile İnegöl’ün tanınan mobilyacıları olduğu öğrenildi.

Hatta kullanıcıların lokal olarak sosyal medya hesaplarında gruplar kurduğu ve yaşanan gelişmeleri burada tartıştıkları ortaya çıktı.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 10 kez okundu.
EKONOMİ - 8:15 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl’de büyük vurgun !
  Son günlerde gündemden düşmeyen Bitcoin dolandırıcılığına bir yenisi daha eklendi. İnegöl’den de aralarında doktorlar ve mobilyacılarında olduğu yüzlerce kişi paralarını dolandırıcılara kaptırdı.
 • 02
  İnegöl’de İlk Ekinezya Ekimi Gerçekleşti !
  Tarım Şehri İnegöl’de dünyanın bilinen en şifalı bitkilerinden biri olan Ekinezyanın ekimi de başladı. İnegöl Belediyesi, Tekke Mahallesinde deneme ekimi için gönüllü 3 çiftçiye 30 bin fide desteği sağladı. 7000 m2’lik alanda ekinezya ekimleri yapıldı. Hasadın ise 50 gün sonra başlaması hedefleniyor.
 • 03
  MÜSİAD KONGREYE GİDİYOR.. MEHMET DÖNGEL ADAY OLACAK MI?
  MÜSİAD İnegöl Şube Başkanı Mehmet Döngel, katılmış olduğu canlı yayın programında 7 Temmuz’da kongreye gideceklerini açıkladı.
 • 04
  173 Fidan Toprakla Buluştu !
  İnegöl Belediyesi, Yeni Mahalle’de 5 ayrı noktada toplam 5 bin 575 m2 alan üzerinde koruluklar, çocuk oyun alanları, fitness alanları, semt sahası ve otoparkların yer aldığı bir yaşam alanı inşa ediyor. Yapım çalışmaları süren alanda, bugün 173 adet fidanın dikimi gerçekleştirildi.
 • 05
  MEMLEKET PARTİSİ İNEGÖL İLÇE BAŞKANI YASEMİN SOYDAN OLDU !
  Muharrem İnce’nin kurmuş olduğu Memleket Partisi’nin İnegöl İlçe Başkanlığına Yasemin Soydan atandı.