Sisli
 • EURO 6.65
 • DOLAR 6.15

İNEGÖL’DE ÇALMADIK KAPI BIRAKMAYACAĞIZ

İnegöl Belediyesi Umuteli Sosyal Yardım Merkezi her yıl olduğu gibi Ramazan dağıtımlarına bu yıl da devam edecek. Yardımlar, Ramazan ayının ilk haftasına kadar ihtiyaç sahiplerinin evlerine teslim edilecek. Bugün gerçekleştirilen Encümen toplantısının ardından Ramazan yardımları ile ilgili açıklamalar da bulunan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Umuteli Sosyal yardım Merkezi kurulduğu günden bu yana; gıda, kıyafet, yakacak, […]
GENEL - Mayıs 24, 2016 2:00 pm A A

İnegöl Belediyesi Umuteli Sosyal Yardım Merkezi her yıl olduğu gibi Ramazan dağıtımlarına bu yıl da devam edecek. Yardımlar, Ramazan ayının ilk haftasına kadar ihtiyaç sahiplerinin evlerine teslim edilecek.

Bugün gerçekleştirilen Encümen toplantısının ardından Ramazan yardımları ile ilgili açıklamalar da bulunan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Umuteli Sosyal yardım Merkezi kurulduğu günden bu yana; gıda, kıyafet, yakacak, kırtasiye yardımı gibi birçok sosyal yardım etkinliğine imza atıyor. Bu kapsamda Ramazan ayında da yardımların artarak devam edeceğini ve Umuteli marifetiyle bu Ramazan da 1460 aileye ramazan yardımı dağıtımı gerçekleştireceklerini” kaydetti.

“AİLELERİN YÜZLERİNDEKİ TEBESSÜME, EVLERİNDEKİ HUZURA VESİLE OLUYORUZ”
Yaklaşan Ramazana ayının hayırlara vesile olmasını temenni ederek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Alinur Aktaş; “İnegöl Belediyesi Umuteli Sosyal Yardım Merkezi olarak her yıl olduğu gibi Ramazan dağıtımlarına bu yıl da devam ediyoruz. İnegöl merkez ve mahallelerinde yardıma muhtaç ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak adına Umuteli Sosyal Yardım Merkezimiz kapsamında Ramazan ayına yaklaştığımız şu günlerde çalışmalarımıza hız vermiş bulunuyoruz. Toplamda 1460 ailemize Ramazan öncesi yardımda bulunarak ailelerin yüzlerindeki tebessüme, evlerindeki huzura vesile oluyoruz” dedi.

İNEGÖL’DE ÇALMADIK KAPI BIRAKMAYACAĞIZ
Umuteli Sosyal Yardım Merkezi eliyle gıda, kıyafet, yakacak, kırtasiye yardımı ve kısa zaman önce hizmet vermeye başlanan evde bakım hizmetleri gibi birçok alanda sosyal yardım etkinliği sürdürmeye devam ediyoruz diyen Aktaş; “Ramazan ayına sayılı günler kala ramazan erzak paketleri dağıtım listelerimiz hazırlandı. Bu yılda Ramazan ayı başlamadan dağıtımlarımız başlamış olup, en geç Ramazan ayının ilk haftasına kadar tüm kolileri adreslerine teslim ederek ilk sahur ve iftar sofralarına katkıda bulunmak istiyoruz. Yaklaşık 1100 aile olarak hazırlanan liste ile dağıtıma başlayan ekibimiz İnegöl’ümüzde çalmadık kapı bırakmayacak, ramazan ayının maneviyatının eşliğinde dağıtımlarımız sonlanacaktır.

EVDE BAKIM HİZMETLERİMİZ DEVAM EDİYOR
Temizliğin dinimizce hükmünü, Ramazan’ın beraberinde getirdiği manevi hislerin önemini, ihtiyaç sahibine el uzatmanın bunu yaparken de içtenliğin muhafaza edilmesi gerektiği hassasiyetinin bilincindeyiz diyen Aktaş; “ 2014 yılı sonunda faaliyete başlayan evde bakım hizmeti hususunda şimdiye dek 96 aileyi ziyaret edip, temizlik ve bakım işlemlerini gerçekleştirdik. Ramazan münasebetiyle bu derin maneviyatın verdiği hissiyatla şimdiye dek hizmet verdiğimiz tüm ailelerimize temiz, düzenli ve hissiyatına uygun bir zaman dilimi geçirebilmeleri için yaşadıkları mekânlara erişip, tekrar ziyarette bulunacağız. Bu kapsamda Ramazan ayı başlamadan bir hafta içinde kayıtlı tüm ailelerimize evde bakım hizmeti verilmiş olacaktır. Ayrıca aynı hizmeti Ramazan ayının sonlarında da bayrama hazırlık olarak tekrar gerçekleştireceğiz” dedi.

“SURİYELİ AİLELERİMİZİ DE UNUTMADIK”

Savaş dolayısıyla sığınmacı olarak ülkemize gelip yeni bir hayat kurmaya çalışan Suriyeli ailelerimizi de unutmadık diyen Aktaş; “Dinimizde muhacire el uzatmanın ehemmiyetinin farkındayız. Bu yüzden vatanlarını bırakıp savaştan kaçarak ilçemize yerleşen Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzde kayıtlı olan 440 Suriyeli aileye geçen yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayında yardımlarımız ulaşacaktır” dedi.

GIDA BANKASI İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN HİZMETİNDE
Gıda bankasından da düzenli olarak yardım alan şu anda 360 ailemiz var diyen Aktaş; “Gıda Bankasına kayıtlı olan vatandaşlarımız marketten alışveriş yapar gibi istedikleri malzemeleri gönüllerince alabiliyorlar. Ayrıca Ramazan ayı erzak kolileri dağıtımı dolayısıyla daha evvel sosyal yardım başvurusu olan ailelerimizin dosya ve adres güncellemeleri konusunda bildirim yapmaları gerektiği konusunu tekrar hatırlatmak istiyorum” dedi.

Aktaş son olarak; “Çevrenizde ihtiyacı olan yardıma muhtaç vatandaşlarımızı yine hizmet masalarımıza bildirebileceğinizi hatırlatıyor, emaneti ehline ulaştırma noktasındaki faaliyetlerimizde maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen hayırsever vatandaşlarımıza da teşekkürü bir borç biliyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Bu haber 760 kez okundu.
GENEL - 2:00 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  HEM’den Elazığ ve İdlib’e Yardım Eli
  İnegöl halk eğitimi merkezi kursiyerleri Elazığ’da yaşanan deprem felaketinden etkilenen vatandaşlara ve insanı bir dramın yaşandığı İdlib’deki Suriyelilere yardımda bulundu.
 • 02
  Altın rekor üstüne rekor kırıyor
  Altın rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor.Gram altın yeni rekorunu kırdı.  330 lirayı aşan gram altında kısa bir süre sonra 325 liraya geriledi .
 • 03
  Yeni Haftada Hava Nasıl Olacak ?
  İnegöl’de bugün sıcaklık en yüksek 17 derece dolaylarında seyrediyor. Yer yer hafif yağmur geçişleri gözlenirken kuvvetli rüzgara karşı tedbirli olunması gerekiyor.
 • 04
  Akhisar’da deprem Bursa’da hissetti
  Bursa’da deprem meydana geldi.
 • 05
  Türkiye teyakkuza geçti
  İçişleri Bakanlığınca, 81 ile gönderilen “hudut kapılarında alınması gereken tedbirler”e ilişkin genelgeye göre, İran ile kara hudut kapılarından İranlılar ve diğer yabancıların saat 17.00’den itibaren Türkiye’ye girişi yasaklandı. İran üzerinden hava yoluyla doğrudan gelen İranlılar ile diğer yabancı ülke vatandaşları ise havalimanı sınır kapılarından saat 20.00’den itibaren Türkiye’ye alınmayacak.