13° Açık
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif B7yTL.gif

İNEGÖL’DE EDA BEBEĞE DESTEKLER SÜRÜYOR!

SMA Tip 1 hastası 3 yaşındaki Eda Öz için 3 ay önce başlatılan yardım kampanyası sürüyor.
GENEL - Ocak 16, 2021 10:54 am A A

SMA Tip 1 hastası 3 yaşındaki Eda Öz için 3 ay önce başlatılan yardım kampanyası sürüyor. Anne Hatice Öz (28), tedavi için yaklaşık 18 milyon liraya ihtiyaç duyulduğunu belirterek, şu ana kadar yaklaşık 1 Milyon TL’nin toplandığını duyurdu.

İnegöl’de yaşayan Hatice Öz’ün 3 yıl önce dünyaya getirdiği kızı Eda’nın doğumundan sonra fiziksel hareketlerinde hızlı bir yavaşlama görüldü. Minik Eda, ayaklarını hareket ettiremeyen ve emekleyemeyen Eda, ailesi tarafından hastaneye götürüldü. Minik Eda’ya, ‘gevşek bebek sendromu’ olarak bilinen ‘spinal musküler atrofi (SMA) tip 1’ hastalığı teşhisi konuldu. Aile yaptıkları araştırmada, Eda’nın, Macaristan’da uygulanan ve yüzde 95 başarı oranı sağlayan tedaviyle iyileşebileceğini öğrendi. Öz ailesi, 2 milyon 132 bin dolarlık (yaklaşık 18 milyon lira) tedavi masrafları için 3 ay önce kampanya başlatıldı.

Şuana kadar kampanyada yaklaşık 1 Milyon TL’nin toplandı. Paranın toplanması için çevrede gönülle olan kadınlar bir araya gelerek İnegöl Merkez Pazaryerinde kermes düzenlediler. Bugün ilki düzenlenen kermeste bulunan çeşitli ürünler, Pazar yerine gelen kadınlar tarafından satın alındı. Kermesin her Cuma günü aynı yerde gerçekleştirileceği öğrenildi.

LÜTFEN BİZLERİ YALNIZ BIRAKMAYIN
Kermeste satış yapan Eda’nın annesi Hatice Öz, “Belediyemizin izniyle kızım için bir kermes düzenledik. İnegöl’den ve çeşitli illerden maddi ve manevi destekler aldık. Bizde bu desteklerle güzel bir kermes gerçekleştirdik. Her Cuma günü burada olacağız. İnegöl de ikamet eden vatandaşlarımızı bu kermese bekliyoruz. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Lütfen bizleri yalnız bırakmayın” dedi.

EDA’NIN SİZLERDE NEFESİNE NEFES OLUN
Eda’nın gönüllü ablası olan ve kermeste satış yapan Aleyna Özkaya(20) ise, “Benim gibi Eda’nın bir çok gönüllü ablası var. Eda’yı sosyal medyadan gördüm. Bugün Eda için kermes düzenliyoruz. Sonuna kadar da onun yanında olacağım. Eda’nın sizlerde nefesine nefes olun” dedi.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1670 kez okundu.
GENEL - 10:54 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yoğun bakıma kaldırıldı !
  İnegölspor eski Başkanı Münür Kanar geçirdiği rahatsızlıktan dolayı hastaneye kaldırıldı.
 • 02
  İç İşleri Bakanlığı’ndan son dakika açıklaması !
  İç İşleri Bakanlığı’ndan son dakika yapılan açıklamaya göre yarın tüm ülke genelinde geniş çaplı denetleme yapılacağı ifade edildi.
 • 03
  Ekmeğe yapılan zam iptal edildi !
  Ankara’dan ekmeğe yapılan zammın iptal edildiği bilgisi geldi.
 • 04
  İnesmek Butik Törenle Açıldı
  İnegöl Belediyesi’nin aile bütçelerine katkı sağlamak isteyen bayanların el emeği göz nuru ürünlerini satışara sunarak kazanca dönüştürdüğü İnesmek Butik, Beşinci Mevsim Kültür Merkezinde düzenlenen törenle açıldı.
 • 05
  İnegöl Kültürlerin Merkezi
  İnegöl Belediyesi, bugüne kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış İnegöl’ün saklı kalmış değerlerini ortaya çıkarmak adına 91 kırsal mahalle ve 4 beldeden dönüşmüş mahalleye yönelik saha araştırmasının startını bir süre önce vermişti.