seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif

İnegöl’de emlak dolandırıcılığına dikkat !

Sakarya’da ikamet eden bir şahsın, İnegöllü 2 kişiyi kiralık ev bahanesiyle dolandırıp kapora alması sonrasında İNEMDER Başkanı Melih Uçaravcı’dan önemli uyarı geldi.
EKONOMİ - Nisan 15, 2022 2:57 pm A A

Dün İnegöl’ün bazı yerel basın kuruluşlarında, ‘kiralık ev’ bahanesiyle dolandırılan iki vatandaş gündem oldu. Dolandırılan şahıslardan biri konuyu İnegöl Emniyet Müdürlüğüne ihbarda bulundu. Emniyetin çalışması sonrasında, çeşitli sosyal medya platformlarından ‘kiralık ev’ ilanı veren şahsın dolandırıcı olduğu ve Sakarya’da yaşadığı tespit edildi.

Konu ile alakalı İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Melih Uçaravcı vatandaşları uyararak, ‘Ev kiralamak isteyen şahıslara öncelikle taşınmaz ticareti yetki belgesi sorun’ dedi.

Uçaravcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

ÖDEME YAPMADAN ÖNCE YETKİ BELGESİ SORUN
“Dün İnegöl’ün bazı yerel basın kuruluşlarına, kiralık ev dolandırıcılığı haberleri yansıdı. Facebook, İnstagram gibi sosyal mecralarda kiralık ilanları üzerinden çok sayıda dolandırıcılık vakalarıyla karşılaşıyoruz. Vatandaşlarımız bu tip mecralarda ev beğendiği zaman ödeme yapmasınlar. Öncelikle bu ilanı veren emlakçı ise ‘taşınmaz ticareti yetki belgesi’ var mı yok mu diye sormalarını önemle rica ediyor mülk sahibi ise tapu bilgilerini öneriyoruz. Yoksa bu tip dolandırıcılıklar meydana geliyor. Burada emlakçı olmayan şahıslar bizim mesleğimize ve meslektaşlarımıza ciddi anlamda zarar veriyor.”

ŞİKAYETTE BULUNABİLİRSİNİZ
“Bu tip konularla karşılaştığınız zaman Ttbs.gtb.gov.tr adresine şikayette bulunabilirsiniz. Yine İnegöl Emlak Müşavirleri Derneğimize de bu şahısları şikayet edebilirsiniz. Bu vesileyle tüm ilçe halkımıza hayırlı ramazanlar sağlıklı günler dilerim.”


Bu haber 380 kez okundu.
EKONOMİ - 2:57 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl Belediyesi’nden Personellere Sürpriz Doğum Günü Kutlaması
  İnegöl Belediyesi’nde Nisan ayında doğan 69 personel için sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı. Başkan Alper Taban, personel ile Kent Müzesinde bir araya gelerek pasta kesti. Ayrıca personellere hediye takdimi yapıldı.
 • 02
  Türk dünyası festivalde buluşuyor
  Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Bursa Kent Konseyi tarafından organize edilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da desteklediği 5. Bursa Türk Dünyası Temalı Geleneksel El Sanatları Festivali, 11-15 Mayıs tarihleri arasında Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilere (Merinos AKKM) açıyor.
 • 03
  Playland Eğlence Tırı İnegöl’de Çocuklarla Buluştu
  İnegöl’de Playland Sponsorluğunda İnegöl Belediyesi katkılarıyla Çocuk Festivali düzenlendi. Cerrah İlkokulu bahçesinde 05 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük çocuk festivali Playland Eğlence Tırında, çocuklar gönüllerince eğlendi.
 • 04
  Vergi Ödemelerinde Son Gün 31 Mayıs
  İnegöl Belediyesi; Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi ile İlan ve Reklam Vergisinin 1. taksitlerinin son ödeme gününün 31 Mayıs Salı olduğunu hatırlatarak mükelleflere çağrıda bulundu. Ödemeler belediyenin tüm ek hizmet binalarından tahsilat servislerine ve e-devlet ile e-belediye uygulamaları üzerinden online olarak yapılabiliyor.
 • 05
  İnegöl Hayvan Pazarı Kotra İhale Tarihi Belli Oldu !
  Kurban Bayramı öncesi İnegöl Belediyesi Hayvan Pazarının kotra ihale tarihi belli oldu. Belediye Başkanı Alper Taban, 18 Mayıs’ta yapılacak ihalede 140 adet büyükbaş ve 52 adet küçükbaş olmak üzere toplam 192 kotranın satışa çıkacağını duyurdu.