Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.53
  • DOLAR 5.89

İnegöl’de kalaşnikoflu cinayet sanıklarına savcı ağırlaştırılmış müebbet istedi

İnegöl’de, Güray Efe’yi otomobili ile seyir halindeyken kalaşnikofla öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Gökhan A (31) ve azmettirici olduğu illeri sürülen Emin M’nin verilen hapis cezalarının Yargıtay tarafından bozulması nedeniyle yeniden yargılamalarına başladı. Yapılan duruşmada savcı, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi.
3. Sayfa - Ocak 13, 2020 2:54 pm A A

İnegöl’de 4 Ocak 2015 tarihinde aracı ile İnegöl-Yenişehir yolu üzerinde seyir halinde olan Güray Efe’ye, Gökhan A. kalaşnikof marka tüfek ile ateş açmıştı. Açılan ateş sonucu vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Güray Efe ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede 10 ay sonra hayatını kaybetmişti. Olayın ardından yakalanan Gökhan A. ve yanında bulunan Emin M. isimli şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.  İki sanığa mahkeme heyeti müebbet hapis cezasına verdi.

Ancak yargıtay kararı bozarak sanıkların yeniden yargılanması için dosyayı geri gönderdi. Tutuklu sanık Gökhan A ve Emin M yeniden hakim karşısına çıktı. İnegöl ağır ceza mahkemesinde görülen dava da savcı, 2 sanığa da ağırlaştırılmış müebbet hapis ceza verilmesini istedi.  Mahkeme heyeti duruşmayı illeri bir tarihe erteledi.

Bu haber 1110 kez okundu.
3. Sayfa - 2:54 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ