seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif

İnegöl’de konut fiyatları neden arttı !

İnegöl Müteahhitler Derneği Başkanı Yusuf Şehitoğlu artan konut fiyatları ve vatandaşın gelinen süreçte ne tarz konutlara yöneldiği konuları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
EKONOMİ - Nisan 7, 2022 1:56 pm A A

İnegöl’de konut fiyatlarının yükselmesindeki ana sebepleri ve tüketicinin konut tercihindeki değişimini değerlendiren İnegöl Müteahhitler Derneği Başkanı Yusuf Şehitoğlu, sorularımıza şu şekilde cevap verdi;
İNEGÖL’DE KONUT FİYATLARI NEDEN ARTTI?
‘Maliyetler sürekli artıyor’
“Konut fiyatlarının artmasındaki en temel iki nedenden biri maliyet artışları. Ciddi anlamda ham madde konusunda sürekli zamlar geliyor. Dolayısıyla birim maliyetleri çok yükseldi. Bu yükselişler de doğrudan konut fiyatlarına yansıtılıyor.”
‘Arsalar az değerleri yüksek’
“İkinci neden ise arazi fiyatları. Arazi maliyeti, inşaatın genel maliyeti içerisindeki en büyük kalemdir. Bilindiği gibi İnegöl’de arsa fiyatları çok yükseldi. Arsalar az olduğu için değerleri çok yüksek. Bu da direkt olarak fiyatlara yansıyor. Uygun fiyatlı konut yapabilmemiz için uygun fiyatlı arsalara ihtiyacımız var.”
‘İnegöl’ü çok merkezli hale getirmemiz gerekiyor’
“Şehri çok merkezli hale getirmemiz lazım. Alternatif merkezler oluşturabilirsek. Arsa üretme konusu çok daha kolaylaşır. Özellikle yakın köyler, insanların hem yaşayabileceği hem de orada şehir merkezine işlerine gidebilecekleri güzel bölgeler. Bunları planlayarak süreci hızlı bir şekilde aşabiliriz.”
FİYAT ARTIŞLARINDAN SONRA VATANDAŞLAR NE TARZ KONUTLARA YÖNELDİ?
‘Vatandaş daha düşük metrekareli konutlara yöneldi’
“Şu anda özellikle orta direk diye tabir ettiğimiz vatandaşın konut tercihi metrekare anlamında küçüldü. Eskiden herkes büyük evlerde oturmak istiyordu. Yeni süreçte özellikle daire fiyatlarının yükselmesiyle birlikte tüketiciyi daha küçük metrekareli konutlara yönlendiriyor. Bu noktada önümüzdeki süreçte 2+1 evlerin daha çok talep göreceği kanaatindeyim. Bu noktada aslında büyükşehirlerdeki mantığa doğru biz de İnegöl olarak ilerliyoruz.”


Bu haber 370 kez okundu.
EKONOMİ - 1:56 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Glutensiz Pedallar, Bursa’da
  Çölyak hastalığına karşı toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla Kocaeli’nden başlayan ‘Glutensiz Pedallar’ etkinliğine katılan bisikletliler Bursa’ya ulaştı. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından da desteklenen etkinlikte, ihtiyaç sahibi hastalara glütensiz ürünlerden oluşan hediye kolileri dağıtıldı.
 • 02
  Seçime Kadar Ekonomi Düzelir Mi?
  Metropoll Araştırma Şirketi son anketinde “hükümet seçime kadar ekonomiyi düzeltebilir mi” diye sordu.
 • 03
  Cübbeli Ahmet Hoca’dan sert sözler!
  Cübbeli Ahmet Hoca lakabıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü “HDP’ye oy verenler vatandaşlıktan çıkarılmalı” dedi.
 • 04
  Başkan Taban Halk Dansları Topluluğunu Ağırladı
  İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Özbekistan’da düzenlenen Uluslararası Lazgi Dans Festivali’nde 30 ülke arasında 3’üncü olan İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğunu makamında ağırladı.
 • 05
  “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” Uygulaması Yapıldı
  İçişleri Bakanlığı 7-13 Mayıs Trafik Haftası dolayısıyla 81 İl Valiliğine genelge gönderdi. Genelgede her yıl Mayıs ayının ilk cumartesi günü “Karayolu Trafik Güvenliği Günü”, takip eden hafta ise “Karayolu Trafik Haftası” olduğu belirtildi. Bu kapsamda bugün İnegöl’de Kaymakam Eren Arslan ve Belediye Başkanı Alper Taban’ın da katıldığı “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” uygulaması gerçekleştirildi.