17° Açık
  • EURO
  • DOLAR
kemeravm.gif

İnegöl’de okul yolu çileye dönüştü

Süleymaniye mahallesinde bulunan istaş kentaş okulan giden yüzlerce öğrenci her gün ölümle burun buruna geliyor. Karşıdan karşıya geçmek için ana yolu kullanan öğrenci ve veliler yolda yayalara yol verilmesi gereken yerde duyarsız sürücüler yol vermiyor. Öğrenciler karşıdan karşıya geçmek için dakikalarca yol kenarında bekleyerek uygun zamanda geçmeye çalışıyorlar.
GENEL - Ekim 4, 2019 12:49 am A A

Süleymaniye mahallesinde bulunan okullarına gitmek için yola çıkan öğrenciler her gün aynı korkuyla yaşıyorlar. Yayalar için yol verilmesi gereken yolda maalesef duyarsız sürücülerin yol vermemesi hem öğrencileri hemde velilerin tepkisine neden oluyor. Ana yolunda karşıdan karşıya geçmek için dakikalarca bekleyen öğrenciler ölümle burun buruna geliyorlar. Yetkililere seslenen veliler ve öğrenciler yola trafik lambası konulması istediler.

Konuyla ilgili açıklama yapan öğrenci velilerinden Songül Öztürk, biz defalarca bu konuyu yetkililere bildirdik ama her hangi bir çözüme kavuşmadı. Her seferinde gerekenleri yapacağız diyorlar fakat sadece lafta kalıyor. Burada gördüğünüz gibi yolda yayalara yol verilmesi gerekiyor, ancak hiç bir sürücü buna uymuyor. Canlar yandıktan sonra önlem alınmasının hiç bir faydası yok bunları daha önceden yapmak lazım. Ben ve çocuğum geçtiğimiz günlerde burada ölümden döndük. Bir araç bize yol verdi tam geçerken bir başka araç hızla geçti çocuğumu ve kendimi son anda kurtardım. Biz buraya trafik lambası konulmasını yada yavaşlatıcı set oluşturmasını istiyoruz. Yetkililerin artık bu konuya bir çözüm bulması gerekiyor.
Bir başka veli Ahmet Memiş ise geçtiğimiz günlerde yayalara öncelik verilsin diye uygulamalar yapıldı. Yapılan uygulamalar güzel ama kimse uymuyor. Biz buraya okul çıkış ve girişlerinde bir polisin görevlendirilmesi talep ediyoruz. Çocuklarımız okullarına giderken korkuyla gidiyor. Duyarlı olan sürücülerde var ama sayıları çok az maalesef diye konuştu.

Öğrenciler ise hergün okulla gitmek için bu yolu kullandıklarını belirterek, karşıdan karşıya geçmek için dakikalarca bekliyoruz. Kimse bize yol vermiyor biz buraya trafik lambası konulması istiyoruz. Bu yoldan geçerken çok korkuyoruz bir çok arkadaşımız ölümle burun buruna geldi diye konuştular. Süleymaniye mahallesinde bulunan istaş kentaş okulan giden yüzlerce öğrenci her gün ölümle burun buruna geliyor. Karşıdan karşıya geçmek için ana yolu kullanan öğrenci ve veliler yolda yayalara yol verilmesi gereken yerde duyarsız sürücüler yol vermiyor. Öğrenciler karşıdan karşıya geçmek için dakikalarca yol kenarında bekleyerek uygun zamanda geçmeye çalışıyorlar.

Öğrenciler ise hergün okulla gitmek için bu yolu kullandıklarını belirterek, karşıdan karşıya geçmek için dakikalarca bekliyoruz. Kimse bize yol vermiyor biz buraya trafik lambası konulması istiyoruz. Bu yoldan geçerken çok korkuyoruz bir çok arkadaşımız ölümle burun buruna geldi diye konuştular.


Bu haber 1920 kez okundu.
GENEL - 12:49 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ